Zahradní nábytek aneb letní posezení na zahradě


Zahradní nábytek

Hezký a především kvalitní zahradní nábytek vám dokáže z vašeho balkonu či vaší verandy, ale i zahrady vytvořit prostor, který bude přes léto doslova vaším druhým obývacím pokojem. A především místem, kde budete chtít relaxovat, ale i trávit čas s rodinou či přáteli. Aby vám váš zahradní nábytek sloužil co nejdéle, je vhodné si před jeho nákupem promyslet několik málo základních bodů:


1.) Sepište si základní požadavky

Napište si malý seznam toho, jak budete chtít venkovní prostor využít. Zda chcete váš balkon, verandu či zahradu proměnit ve venkovní jídelnu (v tomto případě je vhodné ujasnit si i pro kolik lidí by měl sloužit stůl, tak aby se kolem něj všichni pohodlně vešli), či spíše v klidný koutek, kde si budete moci číst a relaxovat.

2.) Zahradní nábytek si vyzkoušejte

Dříve než si vámi vybraný zahradní nábytek z krámu odnesete, nezapomeňte si vyzkoušet, zda jsou židle, křesla či lehátka pohodlná. Zda vyhovují všem vašim požadavkům. Často totiž může mít nábytek hezký vzhled, ale je velmi nepohodlný. V případě, že budete vybírat skládací nábytek, zkuste si jej rozložit a znovu složit.

ratanový nábytek_1

3.) Myslete na snadnou údržbu a péči o zahradní nábytek

Vybírejte spíše materiály, které budou snadno udržovatelné, a péče o ně nebude příliš náročná. Jako odolné materiály vhodné pro zahradní nábytek lze považovat kov či hliník, beton nebo teakové dřevo. Dobře poslouží i ratanový nábytek (dnes se vyrábí zahradní nábytek i z umělého ratanu, který je skvělou imitací toho pravého, ale jeho údržba je o něco snadnější).

4.) Promyslete uskladnění zahradního nábytku

Nezapomeňte ani na to, že ne každý nábytek lze nechat venku během celého roku. Pokud nebudete pořizovat například nábytek z tepaného železa či teakový nábytek (který se právě odolností vůči povětrnostním vlivům vyznačuje), vybírejte spíše takový, který lze snadno složit a nezabere vám příliš místa.

teakový nábytek_1

5.) Zahradní nábytek: investujte do kvality

Pokud nechcete každý rok pořizovat nový zahradní nábytek, je vhodné investovat spíše do dražšího, který vám pak bude sloužit i několik let. Plastové zahradní soupravy jsou sice levnou variantou, ale většinou nevydrží příliš dlouho - plast může začít praskat, lámat se, nohy u stolu i židlí se mohou začít viklat.

publikováno: 1. 5. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.