PR článek

Zahradní nábytek. Který materiál vám poslouží nejdéle?


chytre-bydleni 1

Když přijde na vybavení zahrady nebo terasy, to hlavní, co chceme, je, aby vydrželo nástrahy počasí a dalších venkovních vlivů. Vedle funkčnosti, estetiky a pohodlí je nejdůležitějším kritériem výběru zahradního nábytku materiál. Ten musí odolat větru, dešti, neměl by blednout vlivem UV záření a měl by být snadný na údržbu. Které materiály tyto podmínky splňují?

Kov

K výrobě zahradního nábytku se nejčastěji používá hliník. Ten je pevný a přitom lehký, takže s ním můžete snadno manipulovat. Hliníková konstrukce se na první pohled může zdát tenká, ale vydrží dlouhé roky. Pokud má kovový nábytek kvalitní povrchovou úpravu, nepodléhá ani korozi. Ani údržba není náročná, stačí čas od času otřít vlhkým hadříkem s trochou saponátu a případně občas utáhnout šroubky.

 chytre-bydleni 2

Křeslo se slunečníkem Timpana Swing se hodí na zahradu i terasu a přímo vybízí k odpočinku s oblíbenou knížkou. Cena na Bonami.cz:
3 999 Kč

chytre-bydleni 3

Set zahradního kovového nábytku Timpana Milo má stohovatelné židle, takže přes zimu v garáži zabere minimum místa. Cena na Bonami.cz: 2 999 Kč

Umělý ratan

Jedním z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu zahradního nábytku je v dnešní době umělý ratan. Od přírodního ratanu si vypůjčuje elegantní vzhled, ve všech ostatních vlastnostech ho ale předčí - je dostupný v množství barevných odstínů, na sluníčku nebledne, snadno se udržuje, nevadí mu voda ani mráz, není náchylný k plísním a navíc je recyklovatelný.

chytre-bydleni 4

Set zahradního nábytku z umělého ratanu Timpana Vogue je univerzálním řešením pro zahrady a větší terasy. U stolu se nají celá rodina a voděodolné podsedáky jsou tak pohodlné, že na nich můžete sedět hodiny a užívat si krásného počasí s přáteli. Cena na Bonami.cz: 6 999 Kč

 chytre-bydleni 5

Zahradní lehátko z umělého ratanu Timpana Sun se dá snadno nastavit do několika poloh, takže si na něm pohodlně přečtete knížku i opálíte záda. Cena na Bonami.cz: 3 799 Kč

Zahradní nábytek se samozřejmě vyrábí i z dalších materiálů. Chcete-li ušetřit, vsaďte na plast, ale nečekejte velkou výdrž. Dřevo vypadá krásně, ale je dražší a o něco náročnější na údržbu. Naproti tomu umělý ratan vám vydrží prakticky navždy.

publikováno: 14. 5. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.