Zapomeňte na koberce v metráži. Pořiďte si kobercové čtverce!


Kobercové čtverce

Přemýšlíte nad pořízením nové podlahy a pořád se nemůžete rozhodnout, jaké podlahové krytině dáte přednost? Pokud dáváte přednost kobercům, avšak vás odrazuje poměrně složité usazení a problémy se zařezáváním a pokládkou, zvažte možnost pořízení kobercových čtverců. Kobercové čtverce jsou stále vyhledávanější, protože přináší celou řadu výhod, a přitom zanechávají veškeré přednosti klasických koberců v metráži.

Co jsou to kobercové čtverce

Kobercové čtverce patří mezi moderní a stále vyhledávanější typ podlahové krytiny. Jedná se o jednotlivé díly podlahové krytiny pravidelných tvarů, které se snadno skládají vedle sebe a umožňují jednoduchou pokládku. Ze svrchní strany mají čtverce běžný kobercový povrch, který je na trhu k dispozici v mnoha provedeních, barvách i úpravách vláken. Na spodní straně však mají speciální podložku, díky které se pyšní vysokou odolností.

Kobercové čtverce jsou mnohem odolnější než klasické koberce v metráži, dobře se s nimi manipuluje a snadno se instalují. Kombinují tak veškeré přednosti běžných koberců s jinými typy podlahových krytin. Koberce patří mezi nejoblíbenější typ podlah už po řadu staletí a jejich obliba neustupuje. Koberce šetří klouby, mají dobré izolační vlastnosti, potlačují hluk a skvěle vypadají. Kobercové čtverce vynikají všemi těmito vlastnostmi klasických koberců, majitelům však nabízí i něco navíc.

Pokoj s kobercem¨

Při pečlivé pokládce jsou kobercové čtverce k nerozeznání od metráže.

S přepravou koberce už nebudete mít starosti

Pokud se rozhodnete pro pořízení kobercových čtverců, usnadníte si spoustu starostí s přepravou. Zatímco převoz běžného koberce v metráži je náročný a obvykle se neobejde bez zaplacení služby přepravy, kobercové čtverce snadno převezete i v osobním autě. Bývají naskládány v krabicích a podle konkrétního typu obsahují daný počet kusů.

Předem si tak propočítáte, kolik kusů kobercových čtverců potřebujete, a podle toho pořídíte požadovaný počet balení. Při pořizování čtverců vždy počítejte s rezervou a nakupte několik kusů navíc. Poslouží jako náhradní díl v případě poškození nebo jako rezerva při špatném propočítání.

Jak vyčistit koberec?

Do jakých prostorů se hodí kobercové čtverce

Kobercové čtverce se nejčastěji pokládají v komerčních a veřejných objektech, pracovnách či chodbách. Na trhu jsou k sehnání i luxusní vzorované typy, které se hodí do reprezentativních místností. Čtverce jsou díky své odolnosti a zátěžovému provedení vhodné i tam, kde je frekvence pohybu nadprůměrná.

Díky zmíněné speciální podložce netrpí tak jako klasické koberce v metráži a zpravidla nepodléhají viditelnému opotřebení ani při časté zátěži kancelářských křesel. Díky své odolnosti a mnohaleté životnosti se stále častěji používají i do rodinných domů a bytů. Zde mají oblibu i díky snadné montáži, kterou zvládne v podstatě každý. Pokud si pořídíte kobercové čtverce, můžete si je s trochou zručnosti položit sami.

Vyberte si z nepřeberného množství vzorů a barev

Vzorník barevZatímco v minulosti sloužily kobercové čtverce jako ryze funkční prvek do kanceláří a pracoven, dnes se klade velký důraz také na jejich vzhled. Proto se na trhu setkáte s celou řadou čtverců v mnoha barevných provedeních. Kromě jednobarevného typu se vyrábí i kobercové čtverce s různými vzory. Oblíbené je šachovnicové rozložení čtverců, které vytváří výraznou symetrii a hodí se zejména do minimalisticky laděných bytů.

 

Přehled výhod kobercových čtverců:

  • Snadná manipulace a bezproblémový převoz

  • Moderní design, výběr z mnoha vzorů

  • Větší odolnost než klasické čtverce v metráží

  • Jednoduchá pokládka, kterou zvládne i laik

  • Dobré izolační schopnosti

  • Jednoduchá výměna poškozeného dílu

Poškodil se vám kus koberce? Stačí vyměnit jeden díl

Pokud poškodíte část klasického koberce, je na odpis v celé své délce. Rozlité víno, rozteklá svíce, divoká párty. Budete-li mít v pokoji kobercové čtverce, oprava bude bez starostí. Poškozený díl se dá totiž jednoduše demontovat a nahradit novým kusem. Oprava je tak jednoduchá a rychlá. Ušetříte peníze za případné čištění, ale i čas, který byste museli věnovat přemýšlení, jakým způsobem poškozenou část koberce zakryjete.

Nůž na koberce

Nezapomeňte na odlamovací nůž pro seříznutí koberce na požadovanou délku.

Pokládku kobercových čtverců zvládnete během několika hodin

Rozhodli jste se pro pořízení kobercových čtverců? Pořiďte požadované množství s určitou rezervou a pusťte se do pokládky. Důležité je rozložení jednotlivých dílů tak, abyste se vyhnuli zbytečnému zařezávání. Jednotlivé čtverce se na podlahu fixují, a to buď použitím speciálního lepidla na koberce, nebo pomocí speciální fixační kobercové pásky.

Budete potřebovat také ostrý podlahářský nůž, pomocí kterého zaříznete poslední díl tak, aby přesně lícoval se stěnou místnosti. Po pečlivém položení a zafixování jednotlivých dílů je podlaha ihned připravena k používání.

Až budete přemýšlet nad pořízením nové podlahové krytiny, zvažte montáž kobercových čtverců. Jsou moderní, kvalitní a odolné, snadno se montují a skvěle vypadají. Jsou ideálním řešením do domů, bytů i komerčních objektů.

publikováno: 25. 5. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.