Zasklení balkonu je žádané a praktické


Zasklení balkonu je žádané a praktické

K zasklení balkonu se majitelé a obyvatelé bytů uchylují, aby zvýšili izolační schopnosti svého obydlí a rozšířili hranice možností využívání plochy určené k bydlení. Zasklení balkonu tak pomůže nejen udržet doma více tepla, ale také nabídne možnost posezení i v chladnějších obdobích roku, které jsou v tomto směru obvykle překážkou. Zasklení balkonu je tedy vysoce praktické.

Před započetím prací, jež jsou pro zasklení balkonu nezbytné, je nutné informovat se na příslušném stavebním úřadě, jaký je třeba následovat postup z hlediska formalit. Zpravidla totiž ohlášení nestačí, a bude tak potřeba vyjednat si stavební povolení. Zasklení balkonu totiž mění vzhled a částečně i dispozice původního prostoru.

Proč je zasklení balkonu oblíbené?

Míra žádanosti zasklení balkonu v posledních letech strmě stoupá směrem vzhůru. Zejména proto, že zasklení balkonu znatelně zvyšuje komfort bydlení. Nově získaný uzavřený prostor je totiž možné využít různě – jako malou dílnu, provizorní pracovnu či zjednodušenou zimní zahradu. Možnosti jsou po zasklení balkonu téměř neomezené. V neposlední řadě je samozřejmě diskutované i téma úspory energií při vytápění. Balkon jako takový je totiž z hlediska izolace velmi problematickým místem. Obecné statistiky o zasklení balkonu hovoří o snížení těchto nákladů až na třetinu stávající hodnoty. Za zmínku ale určitě stojí i omezení hluku a prašnosti.

Zasklení balkonu není náročné

Vzhledem k rozsáhlé poptávce po zasklení balkonu obsahuje trh dostatečný počet firem, které jsou schopny provést kvalitní zasklení balkonu. Výsledná cena se odvíjí nejen od rozměrů konstrukce, ale také od náročnosti provedení, detailních požadavků a použitých materiálů. Samotných zasklívacích systémů existuje celá řada, základní rozlišení je však dělí především na rámové (dražší) a bezrámové, přičemž jednotlivé druhy skýtají přednosti i nedostatky, které je třeba brát v potaz v souladu se specifiky konkrétního balkonu. Realizace může trvat jeden i více dní a probíhá z vnitřní strany balkonu a bytu. Co se týče ceny, jak již bylo zmíněno, je velmi individuální dle konkrétních instrukcí. Obvykle se však pohybuje okolo 20 000 Kč.

I když je zasklení balkonu aktuálně velice módní záležitostí, nelze tvrdit, že nemá smysl. I tak je ale třeba pamatovat, že zasklení balkonu i přes jasná a nezlomitelná pozitiva přináší starost v podobě zvýšeného rizika vzniku plísní. To je možné snižovat pravidelným větráním. Vůbec prvotním krokem, než je možné začít o zasklení balkonu uvažovat, je však revize celkové kondice balkonu, který je potřeba uvést do stavu, kterému zasklení balkonu nijak neublíží. Zasklení balkonu je doporučovaná investice, která se vrátí v různých příjemných obměnách, co se ve výsledku podílí na celkovém pohodlí.

publikováno: 4. 10. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.