Zastřešení terasy umožní užívat si příjemné venkovní posezení po celý rok


astřešení terasy umožní užívat si příjemné venkovní posezení po celý rok

Nepřízeň počasí může velmi razantně ukončit příjemné posezení na zahradě. Chcete-li se těmto komplikacím vyvarovat, pak je příhodný čas začít přemýšlet o zastřešení terasy. To lze řešit několikero způsoby, na trhu jsou k dostání i mobilní systémy, které je možné uzpůsobovat aktuálním požadavkům a potřebám, aby zastřešení terasy bylo účelné a praktické.

Zastřešení terasy je vhodné řešit už při samotné výstavbě, ne všichni ale s takovou možností do budoucna počítají, a tak musí tento krok učinit až posléze. Netřeba ale zoufat, zastřešení terasy je možné provést zcela jednoduše, aby v konečném součtu neznamenalo toto vylepšení přílišný zásah do rozpočtu domácnosti.

Zastřešení může spojit terasu s domem

Ať už je součástí terasy pergola, nebo nikoliv, zastřešení je možné realizovat tak, že bude napojeno na dům, čímž se prostor sjednotí a dostane mnohem dynamičtější a útulnější ráz. Přechod z domu na čerstvý vzduch tak bude velice příjemný, stavba bude navíc v této části lépe chráněna.

K zastřešení terasy lze využít střešní tašky, plech, dřevo i plast

Co se týče materiálu, pak je možné vybírat v poměrně širokém spektru. Pokud je nosná konstrukce pevná, pak lze volit střešní krytinu, kterou máte použitou na domě. Lépe je však právě na tento způsob zastřešení myslet již během výstavby. Jednoznačně lehčím materiálem je plech (hliník nebo ocel), který je obvykle opatřen vrstvou barevného nátěru, co navíc uchrání před korozí. Dřevo patří mezi tradiční materiál, jemuž jsou připisovány výhody zejména v otázkách vzhledu, který skvěle doplňuje zeleň zahrady a pozemku okolo domu. Vyžaduje ale péči, která zvýší jeho odolnost podléhat nejen negativním vlivům plynoucích z počasí, ale také z činnosti různých škůdců. Plast jako poslední vzpomínaný materiál, který lze využít k zastřešení terasy, se využívá především v podobě sklolaminátových nebo polykarbonátových desek, které jsou velice lehké a nenáročné na montáž.

Mobilní zastřešení lze uzpůsobovat podle rozmarů počasí

Moderní řešení představuje zastřešení terasy pomocí speciální konstrukce, kterou lze jednoduše otevírat a zavírat. Terasa tak připomíná zimní zahradu, o které se můžete více dočíst ZDE. Výhodou je, že ji pak můžete užívat víceméně celoročně i během zimního období. Povětšinou se tyto konstrukce vyrábí s hliníkovými nebo plastovými profily, které mají výplň z průhledných plastových desek. Protiargumentem je však pořizovací cena, která dle velikosti dosahuje k desítkám tisíc korun.

Zastřešení terasy je velice praktické. Zdatní kutilové si dokážou poradit sami, pokud se mezi ně neřadíte, pak určitě neváhejte využít služeb odborných firem, nebo zvolit prefabrikované konstrukce, jejichž instalace není náročná. Nechce-li se vám do zastřešení terasy investovat, pak se nabízí ještě řešení v podobě zahradních přístřešků, které se jednoduše postaví obdobně jako stan a dají se kdykoliv přemístit či schovat.

 

publikováno: 5. 3. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.