PR článek

Zateplení nemovitosti - kdy na něj přistoupit?


zateplení domu

Bydlíte ve starší nemovitosti? Platíte rok co rok za elektřinu čím dál více? Se snížením nákladů za energie pomůže celkové zateplení.

Zateplení budov vnější izolací

Pokud chcete snížit své náklady na energie z dlouhodobého hlediska, zásadní roli ve škále ve škále opatření hraje zateplení vnějšího pláště budovy. U samostatně stojících domů dochází k největším ztrátám u vnějších stěn, a proto se doporučuje začít tímto.

Zateplení střechy

Zateplení fasády hraje v celkové úspoře klíčovou roli. Aby byla úspora co nejefektivnější, nezapomínejte ani na další důležité aspekty, které by při renovaci měly následovat a postupně na sebe navazovat. Jedním z aspektů je zateplení střechy, díky které:

  • ušetříte až 50 % tepelné energie,
  • v zimě udržíte teplo uvnitř,
  • a v létě naopak bude uvnitř příjemné klima.

Jak už jsme nastínili, u fasády a střechy by to skončit nemělo. Úsporu je dobré řešit komplexně, zejména u starších domů, u kterých bývají tepelné ztráty opravdu vysoké. Po zateplení vnějšího pláště budovy a střechy určitě pokračujte se zateplením všech podlah a zajistěte postupnou výměnu starších oken a dveří.

Plánujete zateplovat - kdy začít?

Rozhodli jste se do celkového zateplení jít, ale nevíte, kdy je ten nejlepší čas? Ačkoliv poptávka výrazně roste každý rok na podzim, kdy se Češi snaží zateplit nemovitost před zimou a ušetřit tak na nákladech za energie během topné sezóny, odborníci potvrzují, že nejlepším obdobím na zateplování je jaro a léto. Doporučujeme tedy s rekonstrukcí začít v tomto období, kdy nejsou teploty nízké a období je relativně suché.

Energetická náročnost budovy (snížení)

Kromě určení vhodné doby bude vaší první položkou zajištění průkazu energetické náročnosti budovy. Na základě novely v roce 2015 musí PENB obstarat nejen všichni stavitelé a vlastníci novostaveb, ale také každý, kdo stávající nemovitost pronajímá, prodává nebo ji výrazně renovuje.

Výraznější renovací se rozumí renovace na alespoň 25 % celkové plochy obálky budovy, do které spadá právě zateplení fasády, střechy, podlahy, výměna oken a dveří atd.

Zateplení přenechte odborníkům

Pokud si pohráváte s myšlenkou, že si dům zateplíte na vlastní pěst z důvodu úspory, doporučujeme na to zase rychle zapomenout. Zateplování budov a střech není jednoduchou záležitostí, a pokud v této oblasti nemáte patřičné zkušenosti, přenechejte to na odbornících. Při špatném zateplení může dojít např. k zvlhnutím stěn a jejich následným rozpadáváním, což by vám pak způsobilo mnoho dalších výdajů navíc.

Za poskytnuté informace k článku děkujeme firmě MIRAS - zateplení budov a střech.

 

publikováno: 17. 9. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.