Závěsné WC je praktické, hygienické a přizpůsobí se vašim požadavkům


Závěsná WC 2

Praktičnost a čistota jsou vlastnosti, které by měla splňovat každá koupelna nebo toaleta. Pokud je stavíte či opravujete, měli byste pečlivě přemýšlet nad každým detailem. Jedním ze zásadních rozhodnutí je výběr typu WC. Jeho závěsná varianta je čím dál populárnější, čeští zákazníci oceňují hlavně úsporu místa. Tím však ani zdaleka její výhody nekončí.

Praktické závěsné WC

Pokud se rozhodnete pro moderní závěsné WC, můžete očekávat řadu předností a výhod. Závěsné WC je sice dražší než klasické, avšak o to praktičtější. Snadno se udržuje a čistí, navíc umožňuje vysoce komfortní používání díky možnosti nastavit jeho výšku přesně dle potřeb uživatelů. Nádržka, napojení závěsného WC i odpady jsou ukryté ve zdi, takže vzhled toalety nic nekazí a WC nezabírá příliš prostoru. Je tak ideálním řešením do menších koupelen. Jednoduchý a elegantní design navíc ocení všichni, kteří si potrpí na pěkný vzhled.

Napojení závěsného WC

Závěsné WC se instaluje se může instalovat dvěma způsoby - na předstěnový modul nebo samonosné předstěnové prvky.

V případě využití předstěnového systému se WC napojí na speciální nosnou konstrukci zabudovanou do zdi či sádrokartonové příčky. Pokud tedy u vás doma vyhraje nad stojící toaletou WC závěsné, necháte si jednoduše zabudovat systém s nádržkou a odpadem do stěny. Stěnu můžete snadno obložit dlaždicemi nebo jinak upravit stejně jako zbytek koupeny či toalety.

Druhou možností pro napojení závěsného WC jsou samonosné předstěnové prvky. Základem je ocelová konstrukce, která se uchycuje k podlaze a stěně, následně se zakrývá sádrokartonovou deskou. V každém případě budou splachovací nádržka, odpad i konstrukce pro napojení závěsného WC ukryty ve zdi. Viditelné bude pouze ovládací tlačítko pro splachování.

Předstěnové systémy nejvyšší kvality nabízí firma Alcaplast z Břeclavi, jednička na českém a slovenském trhu sanitární techniky. Ve svém sortimentu má moduly vhodné nejen pro zazdívání, ale i pro suchou instalaci do sádrokartonu a bytových jader.

 

Moderní design a úspora místa

Obrovskou a nespornou výhodou moderních závěsných WC je jejich design. Zcela skrytá nádržka i zavěšené WC totiž odlehčí celý prostor a opticky jej zvětší. Toaleta působí vzdušně a elegantně a zabírá mnohem menší prostor než klasické WC. Alcaplast navíc nabízí také užší variantu SLIM. Spolu se zkrácenou mísou tak můžete ušetřit ještě více místa.

Samozřejmostí je také možnost výběru z celé řady modelů splachovacích tlačítek v různých úpravách, které snadno přizpůsobíte vzhledu své koupelny či toalety. Tlačítka od Alcaplastu lze kdykoliv vyměnit. Během pár minut tak docílíte nového designu i vyznění celé koupelny.

Čistota je nejdůležitější

Pádným argumentem, proč zvolit místo klasického WC závěsné, je snadná údržba. Díky zavěšení vám odpadá nutnost čistit těžce dostupná místa ve spoji mezi nohou stojícího WC a podlahou. Stejně tak u závěsného WC nemáte šrouby, které běžně připevňují toaletu k podlaze či stěně, a na kterých se usazuje prach, popřípadě bakterie. Nezřídka i korodují. Nádržka i odpad jsou zabudovány ve stěně, tudíž se nemusíte zabývat jejich čištěním. Závěsné WC vám zkrátka usnadní údržbu koupelny či toalety a umožní vám v této místnosti snadněji udržovat hygienu.

Závěsné WC se přizpůsobí vašim potřebám

Výhodou závěsného WC je možnost nastavit jeho výšku podle potřeb a požadavků členů domácnosti, kteří ho budou používat. Pokud má toaleta sloužit seniorovi, jistě ocení výše usazené sedátko, ze kterého se mu bude snadněji vstávat. Pro děti nebo lidi menšího vzrůstu zase bude vhodné umístit toaletu níž. Díky možnosti instalace madel navíc ocení závěsná WC také invalidé a lidé s omezením pohybu.
Tichý provoz, který nikoho neruší
Umístění nádržky na vodu ve zdi má kromě estetické také další výhodu. Splachování i napouštění nádržky vodou je úžasně tiché. Používání WC tak nebude nikoho rušit, a to ani v noci. Hluk lze ještě více utlumit použitím zvukové izolace do prostoru mezi toaletou a obkladem.

Závěsná WC

Závěsné WC neplýtvá vodou

Dobrou zprávou je v neposlední řadě také úspora vody, kterou závěsné WC nabízí. U předstěnových systémů napojení závěsného WC se totiž používají úsporná start-stop nebo dvojitá splachovací tlačítka. U prvního můžete zmáčknutím splachování kdykoliv zastavit. U druhého pak můžete volit, zda spláchnete menším či větším množstvím vody, zpravidla tedy buď třemi, nebo šesti litry. Díky těmto systémům můžete i u závěsného WC výrazně šetřit vodou při splachování, což ocení jak vaše peněženka, tak i životní prostředí.

Pokud chcete při splachování opravdu ušetřit, spolehněte se na systém Ecology, vítěze prestižního ocenění GAIA Awards 2014. Dvoumnožstevní technologie, 2 l na malé a 4 l na velké spláchnutí, splňuje nejmodernější ekologické i ekonomické nároky. Lze navíc instalovat i zpětně - je plně kompatibilní s ostatními moduly od společnosti Alcaplast kromě typu SLIM.

Nosnosti se nemusíte bát

Mnohým lidem se závěsné WC zdá málo stabilní a obávají se o jeho výdrž. Strach však rozhodně není na místě. Nosnost předstěnového systému od Alcaplastu, který slouží k napojení závěsného WC, je 400 kilogramů. A testovaný bývá na téměř dvojnásobnou váhu.

Opravy a rekonstrukce bez problémů

Závěsné WC má spoustu výhod, přináší ale také jisté obavy. Otázky vyvolává zejména jejich případná poruchovost. Není však třeba se strachovat, že byste kvůli drobné opravě museli bourat celou stěnu. Jen je důležité si pohlídat velikost revizního otvoru pod splachovacím tlačítkem. Musí být dostatečně dobře přístupný, aby se případné opravy nádržky, napojení závěsného WC nebo třeba výměny těsnění daly provádět přes něj.

Pokud však bude potřeba přístup k šachtě při celkové rekonstrukci rozvodů, bez demontáže celé stěny to nepůjde. Rozložení i zpětné složení závěsného WC je poněkud složitější než u klasické stojící toalety. Proto je vhodné spolupracovat s odborníky a instalaci nechat na nich.

publikováno: 25. 8. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.