Zrcadla jako kouzelníci v interiérech


Zrcadla v interiéru dokáží divy.

Zrcadlo máme doma obvykle z ryze praktických důvodů. Kontrola zevnějšku před odchodem je samozřejmě nezbytná, ovšem nemělo by se zapomínat ani na to, že zrcadlo dokáže udělat divy i s tím nejobyčejnějším interiérem. Každodenní společník může mít mnoho tvarů a velikostí a ideálně tak dotvoří jinak nudnou místnost.

Umístění zrcadla v interiéru má svá pravidla

Úzké a tmavé prostory se s pomocí zrcadla promění v příjemné místo pro život. Hrátky se světlem vyžadují sice trochu času na zkoušení různých variant, výsledek ale vypadá vždycky dobře a stylově. To věděli už v dobách dávno minulých, proto se zrcadlem jako doplňkem interiéru se můžete setkat na každém zámku. Ačkoliv dnes se už tolik nesetkáte s bohatě zdobenými uměleckými rámy, jejich kouzlo stále trvá.

Zrcadla v koupelnáchMálokdo si umí představit život bez zrcadla v koupelně, ale třeba také v předsíni.

Koupelna bez zrcadla snad ani nemůže existovat. Ať už se rozhodnete pro vysoké zrcadlo doplněné o jedno menší toaletnínebo pro dlouhé zrcadlo přes celou stěnu, nikdy nezapomeňte na správné osvětlení. To bývá v koupelnách mnohdy velký problém. Jedna zářivka ze strany, kde je méně světla rozhodně nestačí, toaletní zrcadlo by mělo být osvětleno rovnoměrně ze všech stran, aby na obličeji nevznikaly stíny. Ocení to hlavně ženy při nanášení make-upu. Při výběru zrcadla do koupelny se zaměřte i na to, aby mělo nemlžící úpravu.

Zrcadlo v předsíni

Velké zrcadlo v kombinaci s rozptýleným světlem umožní shlédnout celou siluetu před odchodem z domu. V malých chodbičkách a předsíních se dá pracovat s různě tvarovanými zrcadli, případně s jejich sestavami, jenž umí prostor opticky zvětšit. Působivě vypadají například dvě užší zrcadla místěná naproti sobě. Atypickým prvkem je také použití několika úzkých zrcadel připevněných na zeď například s centimetrovými odstupy. Pozor ale na to, aby předsíň nepůsobila jako zrcadlové bludiště - nic se nemá přehánět. 

Zrcadlo dokáže interiér velmi prosvětlit.


Vhodné umístění zrcadel v interiéru

Nemusíte se ale obávat ani jeho umístění do obývacího pokoje. Zaměřte se ale na to, co bude odrážet – rozhodně by nebylo příjemné, kdyby na něm vznikaly odrazy od letního slunce a rušivě působí i odrážení od televizní obrazovky. Naopak toho můžete využít v zahradě. Pro umístění zrcadel je to sice netradiční místo, ovšem na stěně pergoly nebo zahradního posezení bude vypadat skvěle. Zvláště, když s jeho pomocí vykouzlíte zajímavé zátiší.


 

Kam zrcadla v interiéru nepatří

Podle feng-shui rozhodně neumísťujte zrcadlo do ložnice. Stejně jako televize působí rušivě a rozptyluje pozornost. Jedou z možností je umístit jej na dveře skříně. 


Nebojte se netypických tvarů, designové kousky vás už dnes neruinují a působí moderně. Pokud nemůžete z nejrůznějších důvodů umístit těžké zrcadlo na zeď, problém lze vyřešit zrcadlovými fóliemi, které navíc nejsou tak drahé.

 

 

publikováno: 3. 1. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.