Zrcadlo do koupelny? Obrovské a přes celou zeď!


Bez koupelnové předložky se koupelna neobejde_Fotolia_24639453_XS

Zrcadla jsou našimi společníky v každodenním životě – ráno je potřeba zkontrolovat celkový vzhled, večer pak doladit poslední detaily. Někomu postačí úzký odraz v zrcadle v chodbě, kolem kterého ledabyle projde, jiný si libuje ve velkém odrazu, kde si všimne i nejmenších nuancí. Ideálním místem pro obrovská zrcadla je koupelna. Kromě funkčnosti s ním lze vytvořit i zajímavý design jinak tmavé a nezajímavé místnosti.

 

U zrcadel v koupelnách je nezbytností dobré osvětlení – to je u rozměrnějcích trochu problém, avšak ne neřešitelný.

Velká zrcadla do koupelny patří

Trendy v bydlení se mění o něco pomaleji, než je tomu u věcí každodenní potřeby. Obrovská zrcadla přes celé zdi už rozhodně nejsou tím, co by interiéroví designéři doporučovali, avšak existuje jedno místo, kam patří bezvýhradně: kouplny. Velkorozměrová zrcadla se umisťují nad pulty s umyvadly, kam se perfektně hodí i proto, že ochraňují místo obkladů zeď před vodou.

Velké zrcadlo bez rámu je klasikou, na níž není co pokazit, odvážnější se však nebojácně vrhají po zajímavém orámování, které koupelně dodá styl. Široké výrazné lišty, ocelové rámy se starodávným zdobením nebo různobarvné odstíny udělají ze zrcadla něco výjimečného.

Jak osvětlovat zrcadla

Osvětlení velkých ploch je vždy komplikovanou záležitostí, navíc u zrcadel ještě o něco náročnější. Důležité je, aby bylo rovnoměrné (kvůli minimalizaci nežádoucích stínů) a všechny žárovky měly stejnou (neutrální) barvu, co nejvíce připomínající denní světlo. Ocení to hlavně ženy při líčení, kdy nebude barva make-upu zkreslená.

Světlo musí být umístěno tak, aby nesvítilo na plochu zrcadla – následný odraz by nás oslňoval a rozhodně by to nebylo nic příjemného.
Nejvhodnější jsou tedy tyto varianty:

  • lampy nebo žárovky namontované po stranách zrcadla
  • úzká zářivka umístěna na bocích
  • vhodné je použití čirých opálových stínítek, které světlo vhodně rozptýlí
  • zabudované led podsvícení v zrcadlech

Žárovky nebo zářivky vybírejte takové, aby vydávaly teplé bílé světlo.

S renovací koupelny pomohou obkladové panely_Fotolia_17999556_XS 

Tipy pro zrcadlo do koupelny

  • Skvělým, avšak drahým, doplňkem jsou topné folie proti zamlžení.
  • Některá zrcadla disponují i reporoduktory, teplopměrem, elegantním zabudovaným zvětšujícím zrcátkem nebo čidlem pro automatické zhasnutí.
  • Do koupelen se dají pořídit i topné panely se zrcadlovým povrchem – zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.
publikováno: 11. 11. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.