4 kroky: Jak si vybrat správný gril

img
22. 05. 2023

Toužebně začicháte ve vzduchu vůni grilovaných dobrot, kdykoliv soused roztopí pod roštem? Nenechte si utéct sezónu pěkného počasí a vyberte si „kovového šéfkuchaře“, který k vám sedne. Pomůžeme vám najít ideální gril pro vaši zahradu ve 4 krocích.

1. Zahradní grily podle typu paliva

Klasické zahradní grily na dřevěné uhlí vykouzlí typickou chuť na ohni osmahnutého jídla, jenomže se nevyhnete kouři, dlouhému roztápění ani zašpinění při údržbě. Mnohem rychleji zatopíte v plynovém grilu, a to pouhým pohybem ruky – plynové hořáky poskytují přesně regulovatelný oheň, který se rovnoměrně distribuuje, ale někomu může chybět tradiční chuť očouzení a pohled do řeřavých uhlíků.

2. Správná velikost zahradního grilu

Budete grilovat jen pro svou rodinu, nebo plánujete garden party pro spoustu přátel? Záleží i na tom, jak velký prostor máte pro venkovní kuchařinu vyhrazen. Máte-li dostatek místa a rádi vymýšlíte opulentní menu pro množství strávníků, vybírejte mezi grily s rozměrnějšími rošty (od 2000 cm2 výše). Pro menší rodinné grilovačky pro 4 osoby vám bude stačit klasický gril se středně velkým roštem (plocha cca 1200–1800 cm2), na osamocené putování přírodou zase můžete přibalit kompaktní plynový gril s vyměnitelnou kartuší.

3. Nejčastější materiály zahradního grilu

Různé materiály mají různou výdrž, ale také třeba hmotnost. Nejčastěji se pro výrobu grilů využívají smalt, slitina, nerezová ocel či ocel s poniklovaným povrchem. Pokud chcete gril často přesouvat, volte výrobky s menšími rozměry a lehčí konstrukcí. Těžší grily jsou zase stabilnější a nejčastěji zůstávají na jednom místě celoročně. Kvalitní materiály vám zajistí dlouhou životnost, vysokou odolnost vůči žáru i snazší čištění.

4. Užitečné funkce, díky kterým je grilování hračka

Většina grilů na dřevěné uhlí disponuje vestavěným teploměrem, díky němuž máte přesnou představu, co se děje pod víkem. U plynových grilů je samozřejmostí plynulé ovládání teploty. Jiné produkty navíc nabízejí praktický termostat, vyklápěcí stolek pro usnadnění servírování, polohování roštu, časovač, LCD displej a spoustu dalších vychytávek.

Rožněte s radostí!

Každé zahradě sluší jiný gril – záleží na jejím uspořádání a rozlehlosti i nátuře majitelů. Ať už vyberete kterýkoliv typ grilu, nezapomeňte, že se nevyplatí šetřit na materiálech ani na kvalitě provedení. Ujasněte si své potřeby a preference a vyberte si gril, se kterým strávíte sezóny plné gastronomických zážitků.Napsat komentář: 4 kroky: Jak si vybrat správný gril

RE: 4 kroky: Jak si vybrat správný gril

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.