Americká lednice: 8 důvodů, proč ji mít doma


americká lednice

Pokud byste vedle sebe postavili tradiční typ ledničky a americkou lednici, ihned byste měli jasno v tom, kterou z nich chcete mít doma. Ačkoliv se americké ledničky na našem trhu běžně objevují již delší dobu, kvůli konzervativnosti českých spotřebitelů a také jejich vyšším pořizovacím cenám je stále největší zájem o obyčejné úzké jednokřídlé lednice. Přesto však americká lednice přináší řadu výhod, které vám usnadní její každodenní používání a promění rutinu v zážitek. Sepsali jsme 9 hlavních důvodů, proč nad pořízením luxusní americké lednice alespoň popřemýšlet.

1) Do americké lednice se vleze téměř cokoliv

Jednou z hlavních předností amerických chladniček je jejich prostornost. Tyto lednice jsou výrazně větší než klasické jednokřídlé modely, a tak se do nich vejde podstatně více potravin. Na trhu narazíte na americké ledničky, které mají až dvojnásobný objem ve srovnání s největšími klasickými. Americké lednice jsou tak ideální volbou i pro početnější rodiny, které potřebují uskladnit větší počet potravin. Stejně tak jsou vhodnou volbou pro ty, kteří kupují více potravin do zásoby. Bude chvíli trvat, než se vám podaří naplnit kompletně celou lednici amerického typu.

2) Americká lednice má několik samostatných sekcí

Americká lednice zajistí dostatek úložných prostor také díky důmyslnému rozložení jednotlivých sekcí. Nechybí prostor určený pro skladování ovoce a zeleniny, masa, mléčných výrobků a dalších potravin. Lednice má také několik samostatně otvíratelných dvířek, díky kterým se pohodlně dostanete jen k těm potravinám, která zrovna potřebujete. Šetříte tak energii a zabráníte rychlému oteplení uskladněných potravin. Některé americké lednice mají i samostatně přístupný minibar, do kterého můžete uložit víno, tvrdý alkohol a další nápoje.

americká lednice2

3) Čerstvá voda a led kdykoliv k dispozici

Klasické americké lednice jsou zpravidla doplněny také o nápojový automat a výrobník ledu. Pokud jste doposud kupovali PET lahve s vodou, po pořízení americké lednice na ně úplně zapomenete. Jednoduše si vezmete sklenici a načepujete si tolik čerstvé a vychlazené vody, kolik jen budete chtít. Obzvláště v horkých letních dnech pak oceníte zbudovaný dávkovač ledu, díky kterému budete mít dostatek kostek ledu vždy po ruce.

4) Spotřeba elektrické energie ji nižší, než by se mohlo zdát

Americké lednice jsou na pohled obrovské, a tak by se mohlo zdát, že musí spotřebovat enormní množství elektrické energie. Ve skutečnosti tomu tak není. Vzhledem k tomu, že jsou americké lednice tím nejlepším, co na trhu pořídíte, kladou výrobci maximální úsilí na snížení jejich spotřeby. Proto v podstatě všechny prodávané americké lednice spadají do třídy energetické náročnosti A+, narazíte však i na modely ve třídě A+++. Jejich spotřeba tak může být dokonce i výrazně nižší než u nejlevnějších klasických typů lednic.

Čtěte také: jak správně odmrazit lednici a mrazák

5) Díky NO FROST systému je konec s odmrazováním

Technologie domácích spotřebičů se stále vyvíjí a moderní americké chladničky jsou toho jasným důkazem. Najdete u nich celou řadu doplňujících funkcí, které usnadňují jejich používání a snižují spotřebu energie. Jednou z užitečných funkcí je NO FROST systém, který se stará o vhánění suchého vzduchu. Díky tomu nedochází v prostoru lednice k vytváření námrazy. To v praxi znamená, že americké lednice doplněné o tuto funkci nemusíte vůbec odmrazovat. V mrazicí části pak nedochází k přimrzání jednotlivých potravin, dva plátky zmraženého masa či chleba tak od sebe vždy snadno oddělíte.

6) Americká lednice podtrhne luxus vašeho bydlení

Co si budeme nalhávat, americké lednice byly vždy symbolem luxusu a elegance. Chcete-li zdůraznit funkčnost a estetickou hodnotu vaší kuchyně, americké lednice by v ní rozhodně neměla chybět. Lednice se zásobníkem na led se stane nejoblíbenějším a nejpůsobivějším domácím spotřebičem, který budete po dlouhá léta využívat každý den.

americká lednice3

7) Americké lednice nejsou zase tak drahé

Ačkoliv americké lednice vypadají luxusně a velmi draze, jsou stále dostupnější. Krásnou lednice doplněnou o mnoho funkcí si dnes mohou dovolit i domácnosti střední třídy. Cena za kvalitní americké lednice začíná už na cca 15 tisíc Kč, což není o moc více než v případě klasických typů chladniček.

8) Těšte se na řadu doplňkových funkcí

Čím více peněz jste do nové chladničky ochotni investovat, tím více high-tech inovací a doplňkových funkcí bude obsahovat. Před nedávnem například jeden z výrobců představil jedinečnou americkou lednici, u níž se po zaklepání její dvířka zprůhlední a vy tak hned uvidíte její obsah. Stále častěji umí americké chladničky i připojení do domácí internetové sítě. Na mobilní telefon vám třeba ohlásí, že vám došlo mléka a je třeba koupit nové.

Uvidíme, s čím dalším výrobci domácích spotřebičů přijdou. Novinky na trhu za vás budeme i nadále sledovat. Zatím si přečtěte některý z dalších článků o domácích spotřebičích:

publikováno: 5. 9. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.