• sites_model::get_site() returned no data on site id: petrmolcar@seznam.cz lang: cz sql in debug
PR článek

Co vše umí zkušený zámečník? Vyrobí ocelové konstrukce a zvládne i svařování


fotolia_134503137_m

Ať už patříte mezi vášnivé kutily, nebo se raději obracíte na zkušené řemeslníky, některé řemeslné práce ve své domácí dílně zkrátka nezvládnete. Zpracování kovů, obrábění a svařování patří mezi činnosti, které vyžadují profesionální vybavení a mnohaleté zkušenosti. V takovém případě je na místě obrátit se na osvědčené zámečnictví, které se o výrobu postará. S čím se můžete na zámečnictví obrátit a co všechno dobrý zámečník dokáže?

Dobrý zámečník poradí a s návrhem konstrukce pomůže

Pokud narazíte na dobrého zámečníka, bude se s vámi o vašich požadavcích bavit. Bude hledat nejvhodnější řešení a ideální postup výroby či zpracování kovu. Pokud přicházíte do zámečnictví jen s hrubou představou, nemusíte mít strach, společně najdete vhodnou alternativu. Naopak pokud přesně víte, co od zámečníka potřebujete, navštivte dílnu s co nejpřesnějším nákresem a technickými parametry. Čím více informací řemeslníkům předáte, tím bude práce kvalitnější.

Zámečnictví vyrobí ocelové konstrukce, které vydrží věčnost

Klasické zámečnictví se ve velké míře věnuje výrobě ocelových konstrukcí. Má k dispozici kvalitní ocelový materiál, který využívá k výrobě nejrůznějších konstrukcí. Ty najdou své využití doma, na zahradě i ve firmách. Navštívili jsme oblíbené zámečnictví Petra Molcara, které sídlí v obci Všeruby a své služby poskytuje pro město Plzeň a okolí. Podle něj tvoří výroba ocelových konstrukcí většinu zakázek firmy.

Zákazníci se na zámečnictví obrací s potřebou zakázkové výroby různých konstrukcí, které vydrží mnoho let a budou mít garantovanou pevnost a nosnost. „V případě zájmu naše klienty navštívíme a zajistíme montáž ocelové konstrukce, případně i demontáž. Zákazníci oceňují především individuální přístup a vstřícnost,“ komentuje pan Molcar. „Používáme výkonné stroje i prvotřídní materiál, proto se profesionální zámečnická výroba nemůže rovnat výrobě v domácích dílnách,“ dodává.

Zámečnictví se ve většině případů zabývá i svařováním

Zámečníci musí umět zpracovávat a opracovávat kovy s využitím různých metod. Není tak žádným překvapením, že se zámečnictví velmi často věnují i svařování. Zkušení svářeči využívají nejrůznější technologické postupy svařování, vlastní velké svařovací stanice a dokáží kromě oceli svařit i hliník či nerez.

Aby byl svár opravdu kvalitní, musí být svařování provedeno s využitím správné metody a kvalitní techniky. Malé domácí svářečky, které zakoupíte v hobby marketech, spíše lepí než svařují. Profesionální svár vydrží maximální zátěž a jen tak nepraskne. Pokud potřebujete svařit kovy nebo opravit poškozené sváry a jde vám o pevnost, raději se obraťte na zkušené svářeče.

Další způsoby opracování kovů

S čím vším se ještě můžete na kvalitní zámečnictví obrátit? Pomohou vám v podstatě s jakýmkoliv druhem zpracování či obrábění kovu. Kromě zmiňovaného svařování provádí ohýbání plechů nebo stříhání. Většina zámečnických dílen je vybavena i soustruhy a frézami. Díky tomu je schopna opravit či vyrobit komponent dle zadaných parametrů s maximální přesností.

Zámečnické výrobky do rodinného domu

Možná si říkáte, proč byste se měli obracet na zámečníky, když ve většině případů vyrábí díly a komponenty pro průmyslovou výrobu. I když se spousta zámečnictví zaměřuje jen na spolupráci se strojními společnostmi, spousta zámečníků poskytuje své služby právě koncovým klientům. Zámečnické služby využijete například při výrobě nových vrat, branek, schodů, dveří či lešení.

Například zmiňované zámečnictví Petra Molcara poskytuje své služby jak jednotlivcům, tak firmám. Ke každé zakázce přistupují individuálně a snaží se vyhovět přáním a potřebám klienta. „Spolupráce se strojní firmou je odlišná od spolupráce s koncovými klienty, důraz na preciznost, přesnost a spokojenost je však zásadní v obou případech,“ zakončuje pan Molcar naši návštěvu zámečnické dílny ve Všerubech.

Někdy je zkrátka lepší obrátit se na profesionální firmu, která je vybavena výkonnými stroji a výrobu dokáže zajistit rychle a přesně. V domácí dílně určitě malá svářecí stanice, ohýbačka plechu či jiné nástroje nesmí chybět, jen je třeba počítat s tím, že výsledek se nikdy nevyrovná práci moderní zámečnické dílny. Zejména v případech, kdy je důležité zajistit bezpečnou nosnost (u schodů, lešení apod.) byste se do výroby svépomocí neměli pouštět. Osvědčená zámečnická dílna provede práci rychle a za odpovídající cenu. Investice se vám díky kvalitnímu zpracování kovu rozhodně vyplatí.

publikováno: 16. 8. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.