Nářadí na dřevo


Hruška_1

Práce na zahradě se dřevem patří určitě mezi ty náročnější činnosti. Máte-li však kvalitní nářadí na dřevo, můžete si práci velmi ulehčit. Velkou práci totiž za vás odvede například motorová pila, drtič větví, ale i štípačka na dřevo - všechny tyto stroje jsou dnes zcela dostupné a zvláště ve chvíli, kdy potřebujete zpracovat větší množství dřeva, je zajisté velmi oceníte. 

 

Motorové pily

Při výběru motorové pily bychom se především měli zaměřit na její konstrukci, která by měla být vyrobena z pevných a odolných materiálů. Kvalitní motorová pila se pozná také i tím, jakými funkcemi disponuje, jako je například přepínání provozu ze zimního na letní, čelní napínaní řetězu, snadný přístup k filtru, odstředivé předčištění vzduchu a další. Většina prodejců umožňuje si pilu vyzkoušet před tím, než ji koupíte v tzv. pilařských boxech. Můžete si tedy zkusit, zda vám pila dobře sedne do ruky a zda se vám pohodlně ovládá.

Hruška_3

 

Drtič větví

Drtič větví je zařízení, které slouží jednak k drcení větví, jak sám název napovídá, ale i k likvidaci větších kusů dřeva a dřevního odpadu, který lze pak dále použít jako palivo (zahradní drtič válcový) či na kompostování nebo jako mulč (zahradní drtič nožový).

Štípačka na dřevo

S náročným štípáním dřeva, například na topení, vám zajisté bude skvělým pomocníkem právě štípačka na dřevo. Tento stroj vyvíjí tlakovou sílu na štípací klín, který následně dřevěné poleno rozpůlí či rozčtvrtí. Štípačky na dřevo se vyrábí ve dvou variantách, a tak je dobré vybrat takový typ, který bude přesně vyhovovat vašim potřebám.

Hruška_2

  • Horizontální štípačka na dřevo: Je menším a především skladnějším typem, který se nejčastěji zapojuje do elektriky. Doporučená velikost dřeva na zpracování je o průměru do 25 centimetrů a o délce do 50 centimetrů. Horizontální štípačka zajišťuje velmi snadnou obsluhu a díky své nízké hmotnosti také i snadnou manipulaci.
  • Vertikální štípačka na dřevo: Je oproti té horizontální o něco větší, ale také i výkonnější stroj. Zpracovat na ní lze dřevo o průměru větším jak 25 centimetrů a o délce až 1 metru. Tento stroj je pak vhodný pro častější použití a při zpracování většího množství dřeva.
publikováno: 27. 6. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.