Příjemné zázemí pro relaxaci utvoří venku i doma houpací sítě a závěsná křesla


2890707454_0faa7d4841

Hledáte-li tip, jak si pobyt na zahradě i doma co nejvíce zpříjemnit, pak by vaší pozornosti určitě neměly uniknout houpací sítě a závěsná křesla. Ta lze navíc instalovat i v interiéru, kde se tak mohou stát nejen zajímavým kouskem sedacího nábytku, ale také estetickým zpestřením. Jakou houpací síť nebo jaké závěsné křeslo si můžete v této době pořídit?

Obliba sítí i křesel je opravdu velká. Vytváří totiž zázemí pro velice pohodlnou a nevšední relaxaci. Mohou přijít vhod i v případě, že se vám na pozemek nevejde zahradní houpačka. Upevnění houpací sítě i závěsného křesla může být řešeno s pomocí provazů, které se přivážou ke stromu či na něj, nebo instalací do speciální dřevěné nebo kovové konstrukce, která umožňuje síť i křeslo libovolně přemisťovat.

Houpací sítě – materiál musí být pevný a odolný

Sítě se liší především materiálem, z něhož jsou vyrobeny. U těch nejlevnějších typů (okolo 300 Kč) nelze očekávat příliš dlouhou životnost, zvláště v případě, že bude houpací síť viset venku celoročně, a tak na ni budou působit vlivy počasí. Nejčastějším materiálem je nylon, dále se užívá bavlna a její imitace. Stěžejním parametrem je nosnost, která s kvalitou materiálu přímo souvisí. Plánujete-li, že budete v síti odpočívat třeba i s partnerem nebo partnerkou, věnujte těmto údajům o to větší pozornost. Kvalitní houpací síť se může s cenou vyšplhat až na několik tisíc. Záleží mimo jiné i na tom, zda je opatřena výztuží, co nedovolí, aby měl člověk pocit propadání se, nebo nikoliv.

4747349294_5cf24ecd73

  • Přenosné houpací sítě na cesty

K dostání jsou i odlehčené verze sítí, co lze sbalit do malých rozměrů, a tak si je můžete vzít i na dovolenou a jiné cesty. Povětšinou jsou vyrobenu z nylonu s příměsí hedvábí. Pokud najdete vhodné místo, můžete si pak pohodlí v síti užít kdekoliv.

Závěsná křesla využijete venku i doma

I když by se teoreticky dala houpací síť umístit i doma, potřebuje přeci jen o mnoho více místa než závěsné křeslo, které se tak jeví ideálnějším řešením. Pomocí skoby ho lze připevnit ke stropu. Vyrábí se různé tvary, některé jsou uzavřenější, jiné připomínají klasické křeslo, protože mají pevnou konstrukci. Základním závěsným křeslem je však látka (ve tvaru oválu). Některé kousky mohou být i designově velice povedené, avšak cena takových typů povětšinou začíná až na několika tisících korunách.

1347925223_b5a233f168

Díky houpací síti nebo závěsnému křeslu lze příjemně odpočívat. Nenápadné pohyby houpání člověka zklidní a navodí mu pozitivní pocity. Pokud tedy potřebujete vytvořit doma nebo v zahradě kout, kde vám bude dobře, pak s koupí houpací sítě či závěsného křesla rozhodně neváhejte.

 

Zajímavé tipy:

  • k dostání jsou i sítě pro celou rodinu s nosností i okolo 300 kg
  • v chladnějším počasí nezapomínejte na deku
  • nejlepší polohou je ležení diagonálně, tedy z rohu do rohu
  • u křesla i houpací sítě sledujte možnost údržby
  • malé děti by neměly zůstávat bez dozoru, pokud leží či sedí v křesle nebo síti

 

publikováno: 4. 4. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.