Výměna oken: jaký materiál zvolit?


profil plastového okna

Pokud se v nejbližší době chystáte na výměnu oken, případně vchodových dveří, jistě sháníte všechny relevantní informace. Otázka zní – zvolit plastová, hliníková nebo dřevěná okna?

Že se při výměně oken či vchodových dveří vyplatí pořádně zvážit všechny možnosti, asi netřeba zdůrazňovat. Nová plastová okna i vchodové dveře Vás totiž budou stát nemalé finanční částky a nehledě na to, budete je mít dennodenně na očích. Jaký materiál tedy zvolit? Tuto otázku se pokusíme zodpovědět na následujících řádcích.

Plastová okna a vchodové dveře...?

Plastová okn a vchodové dveře patří mezi ty nejpoužívanější.Jednou z nejpoužívanějších variant jsou výrobky z plastu, což má své opodstatnění. Plastová okna jsou vysoce kvalitní, přičemž vynikají zejména svými tepelně-izolačními vlastnostmi. K poměrně nízké ceně si tak ještě můžete připočíst, že s těmito kvalitními okny tolik neutratíte za energie. Zároveň ochráníte své sluchovody, neboť Vás nebude tolik trápit ani hluk z prostředí.

Mezi další výhody nepochybně patří odolnost proti větru, snadná údržba i pestrý sortiment výrobků, z něhož si jistě vyberete i Vy. To samé pak platí i pro vchodové dveře z plastu, o nichž si můžete přečíst více kupříkladu zde. Jak se zdá, představuje tento materiál skutečně ideální řešení.

... nebo radši výrobky ze dřeva či plastu?

Rovněž hliníková i dřevěná okna však mají co nabídnout. Pokud bychom je chtěli porovnat právě s plastovými, rozdíl je zejména v jejich životnosti. Zatímco plastová okna Vám vydrží „pouze" cca 50 let, u dřevěných oken může být životnost až šestinásobná a rovněž výrobky z hliníku vydrží stovky let. Dřevo navíc mnoho lidí preferuje kvůli jeho vzhledu.

Jaké je tedy resumé? Vzhledem k tomu, že záleží také na tom, v jaké lokalitě se Váš byt či dům nachází a rovněž na vašem estetickém cítění, jednoznačnou odpověď vyřknout nelze. Rada na závěr tedy zní: „Obraťte se na odborníky". Třeba na ty z internetového obchodu Oknoplastik.cz.

publikováno: 28. 11. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.