Použití tepleného čerpadla po vytápění v podlaze, Veskom, spol. s r.o.

Použití tepleného čerpadla pro vytápění v podlaze

Stavíte nebo rekonstruujete dům a zvažujete, jakým způsobem řešit vytápění? Moderním řešením je vytápění v podlaze pomocí tepelného čerpadla. Použití tepelných čerpadel u podlahového vytápění je účinnější než u klasických radiátorů a až o 30 % finančně úspornější.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla fungují na principu odebírání energie z venkovního prostředí, kdy tuto energii přeměňují na teplo pomocí kompresorového okruhu. Vzniklé teplo je využíváno k vytápění, ohřevu vody, případně k chlazení.Použití tepelných čerpadel je vhodné jak do novostaveb, tak i do starších domů. Většinu moderních tepelných čerpadel lze ovládat přes aplikace v chytrých zařízeních a vy tak můžete mít o neustálý přehled o tom, jak je čerpadlo nastaveno.

Druhy tepelných čerpadel

1. Vzduch - voda

Tepelná čerpadla vzduch - voda jsou používaná nejčastěji. Umí získat energii ze vzduchu o teplotě až do -20°C a v letních měsících dokážou dům levně ochladit. Výhodou těchto čerpadel je nižší pořizovací cena a rychlá nenáročná instalace. Připojují se z venkovní jednotky do domu, vyžadují tedy samostatné umístění, aby měly neustálý přísun čerstvého vzduchu. Jsou nenápadná a nevydávají výrazný hluk, který by mohl rušit.

Veskom, spol. s r.o.

2. Země - voda

Tepelná čerpadla země - voda získávají tepelnou energii ze země. Získávání tepla z půdy probíhá prostřednictvím plošných kolektorů pod plochou zahrady nebo vrtů. Tento druh čerpadel se vyznačuje nejnižší spotřebou elektřiny a nejdelší životností. Provoz je bezhlučný a bezúdržbový.

3. Vzduch - vzduch

Tepelná čerpadla vzduch - vzduch odebírají teplo z venkovního vzduchu a vzduch ohřívají přímo uvnitř budovy bez topného systému. Tento typ čerpadel lze využívat i k chlazení, odvlhčování, čištění nebo ionizaci vzduchu. Hlavní výhodou je nejnižší pořizovací cena a jednoduchá instalace v porovnání s ostatními druhy čerpadel. Systém není vhodný pro objekty s velkým počtem malých místností a nelze jím ohřívat teplou vodu.

Výhody podlahového vytápění

Pokud si stále nejste jistí, přečtěte si důvody, proč si podlahové vytápění určitě pořídit.

Estetika a prostor

Podlahové vytápění je ukryto v podlaze, nezabírá v prostoru tedy žádné místo jako klasické radiátory. Ušetříte tedy v místnostech prostor a nemusíte se obávat, že by něco narušilo estetickou stránku interiéru.

Velká vytápěcí plocha

Vytápěcí plocha je u podlahových topení řádově větší než u klasických radiátorových těles. Takže i přesto, že je podlahové topení nízkoteplotní, dokáže díky velké ploše dodat větší množství tepla.

Bezúdržbovost

Při použití kvalitních materiálů a odborné instalaci se o podlahové topení nemusíte vůbec starat.

Lepší vlhkost vzduchu

Optimální vlhkost vzduchu je mezi 40 a 55 %. U klasických radiátorů hodnota vlhkosti vzduchu často klesá pod 40 %. Podlahové vytápění vzduch tolik nevysušuje, jelikož funguje na principu sálání tepla, kterým ohřívá okolní stěny. Od stěn se pak ohřívá vzduch a zachovává se tak jeho optimální relativní vlhkost.

Prospěšné pro naše zdraví

Při vytápění místností pomocí podlahového topení nedochází k nadměrnému víření prachu, proto je vhodné pro astmatiky nebo lidi, kteří trpí různými respiračními obtížemi. Díky teplu od nohou lze také předcházet nachlazení nebo angínám.

Kompresory, chlazení a tepelná čerpadla VESKOM

Společnost Veskom, spol. s.r.o., je předním českým dodavatelem v oblasti tepelných čerpadel, průmyslového chlazení, stlačeného vzduchu, energetického poradenství a auditu. Již 30 let zajišťuje v tomto odvětví komplexní technická řešení za použití stále se inovujících technologií a klade vysoké nároky na kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. Svým zákazníkům umožňují uspořit finanční zdroje. Samozřejmostí jsou také služby jako zapůjčení náhradního zařízení nebo servis do 24 hodin. Veskom spolupracuje s Finskem, Švédskem, Itálií, Německem a Koreí. Působí na českém, slovenském i zahraničním trhu.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...