Venkovní žaluzie jsou ideálním řešením stínění

Venkovní žaluzie jsou ideálním řešením stínění

Stylové řešení pro ochlazení interiéru, úsporu energie a zvýšení komfortu vašeho domova.

Po zimě je to fajn pocit. Stále častěji na nás totiž vykukuje sluníčko. Mnohé z nás napadne, že je třeba před ním chránit své bydlení. A tak se začínáme zajímat o možnostech zastínění. Napadnou nás rolety, žaluzie a markýzy. Každý pak volí formu zisku informací jinou. Nabízí se jich spousty. Určitě nejspolehlivější je poradit se s odborníky.

Bezesporu k nim patří společnost PROKLIMA, která příští rok oslaví dvacáté narozeniny. Za tu dobu se vyprofilovala v absolutní špičku na českém trhu právě v oblasti stínící techniky.

Naše Nabídka:
Venkovní/vnitřní žaluzie, venkovní/vnitřní rolety, screenové rolety, markýzy, pergoly, sítě proti hmyzu, plisé, vnitřní látkové stínění, (římské rolety, závěsy, rolety „den, noc“), garážová vrata.
Jsme největším odběratelem značky CLIMAX, Českého výrobce stínění.

„Dosud jsme se postarali už o více než dva miliony oken. Každý náš výrobek prochází testováním a přísnou a pečlivou výstupní kontrolou. I proto bez obav dáváme prodlouženou záruku čtyři roky na produkty značky Climax, českého výrobce stínění, jehož jsme největším partnerem. Do našeho portfolia patří žaluzie, rolety, markýzy, pergoly, sítě proti hmyzu, venkovní i vnitřní stínění,“ říká Vojtěch Sládek, vedoucí obchodu firmy PROKLIMA, kde si zakládají na možnosti představit zákazníkovi v příjemném prostředí showroomů své produkty.


Venkovní stínění má mnoho výhod. Foto: archiv Climax

Minulý měsíc PROKLIMA otevřela už desátý showroom v Liberci. Tři jsou otevřené v Praze konkrétně v Praze 5, 6, 8, dále pak v Jesenici u Prahy, Plzni, Českém Brodě, Mladé Boleslavi, Brně a Prostějově. „Prvotní kontakt se zákazníkem je pro nás klíčový. Vše mu předvedeme a hned na začátku si vzájemně vyjasníme jeho potřeby a představy a rozptýlíme nejasnosti. Bezesporu k nejlepším řešením zastínění, které je u nás nejžádanější, patří venkovní žaluzie ovládané inteligentním řízením,“ podotýká Jakub Appelt, vedoucí jedné z poboček firmy PROKLIMA.

Zdroj: PROKLIMA

Právě venkovní stínění odborníci z firmy PROKLIMA doporučují z mnoha důvodů. Toto stínění bylo dříve spíše otázkou designu a doprovodného prvku, v současnosti se u majitelů rodinných i bytových domů objevují veškeré jeho benefity, které jednoznačně zvyšují standard a kulturu bydlení. Zatímco vnitřní stínění se používá především proti sluníčku a jako ochrana před zvídavými pohledy sousedů, u venkovního stínění to už není zdaleka jen o regulaci světla a soukromí. Jedním z největších přínosů je odstínění tepla. Interiér domácnosti se totiž díky venkovnímu stínění v létě nepřehřívá, a některé typy stínění dokonce pomohou v zimě udržet teplo uvnitř, čímž se dá částečně ušetřit za energii.

 


Za dvacet let existence se odborníci ze společnosti PROKLIMA postarali o více než dva miliony oken. Foto: archiv Climax

Jaký je vlastně rozdíl mezi žaluzií a roletou? Venkovní žaluzii tvoří samostatné lamely, které lze různě naklápět. Můžete si tak regulovat přísun světla, chránit se před slunečními paprsky a zároveň větrat. Lamely naklopené do vodorovné polohy nebrání ve výhledu ven. Venkovní rolety jsou tvořeny také lamelami, které jsou ale spojeny a tvoří celistvý svislý pancíř. Stažené rolety vytvoří v místnosti tmu a nelze je naklápět. Pokud chcete v místnosti světlo, můžete je spustit třeba jen do půlky okna.         

Zdroj: Climax

Nejprodávanějším výrobkem, který odborníci PROKLIMY také montují, je venkovní žaluzie Z-90 Noval v mnoha možných barevných řešeních. Prvotřídní produkt na trhu exteriérového stínění má 90 mm široké lamely ve tvaru písmene Z. Spodní strana lamel je opatřena plastovým těsněním pro lepší a tišší dovření.

Typ Z-70 je ideální volbou pro všechny, kteří upřednostňují jemnější vzhled. Jednotlivé lamely jsou široké 70 mm. Stejně jako žaluzie Z-90 Noval mají lamely ve tvaru písmene Z, které úplně zaklapnou a zajišťují dokonalý stín v interiéru. I ony mají jsou lamely opatřené plastovým těsněním.

Venkovní žaluzie C-60, C-80 a C-80 Vental se vyznačují natáčením lamel do obou stran. Typ C-60 představuje ideální volbu pro stínění interiéru i regulaci světla menších ploch. Venkovní žaluzie C-80 jsou oblíbené díky střední šířce lamel (80 mm) a možnosti zastínění velkých oken.
    
Řešením pro náročné jsou venkovní žaluzie PROTAL vybavené dvěma bezpečnostními prvky. Mají minimalistický vzhled bez provázků, celokovové bytelné provedení a odolnou povrchovou úpravu, která vydrží i v nejnáročnějších podmínkách. Gumové těsnění na lamelách přispívá k jejich tichému dovírání. Na rozdíl od jiných typů žaluzií lze lamely žaluzie Protal snadno vyměnit.


Venkovní stínění nabízí uživateli mnoho nesporných výhod. Zdroj: PROKLIMA

Efektivnost venkovního stínění lze zvýšit doplněním slunečních či větrných čidel. Dobře nastavená a chytře propojená domácnost může ušetřit náklady za energie a chrání také majetek v době, kdy nejste doma. Pokud třeba začne pražit sluníčko, venkovní stínění se slunečním čidlem se automatiky zatáhne a nedovolí tak přehřátí interiéru. V zimě naopak pomohou stejná čidla reagovat na aktuální potřeby domácnosti a automatickým vytáhnutím žaluzií či rolet se interiér prohřeje. Na obdobném principu fungují i větrná čidla, která mohou ochránit okna třeba před krupobitím či jinými nepříjemnými a nečekanými rozmary počasí. Osm z deseti zákazníků už dnes preferuje dálkové ovládání. Více informací o venkovních žaluziích PROKLIMY najdete na  www.proklima-venkovnizaluzie.cz.

Navštivte nás, rádi Vám poradíme.

Zdroj:PROKLIMADiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Jak odstranit graffiti z fasády vašeho domu?

Dobrý popis možností. Zaujalo mě také ekologické čištění a postupy na různých povrchách.

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Ušetřete až 40 % s letními Allegro Days 

Chcete včas připravit váš dům a zahradu na nadcházející prázdninovou sezónu? Internetová nákupní platforma Allegro opět přichází s oblíbenou akcí Allegro Days, která proběhne v týdnu od 3. do 9. června a nabídn...

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Rebarbora – skromná zelenina našich zahrádek

Viděli jste u někoho na zahradě velký keř s mohutnými listy podobnými lopuchu? Právě tak vypadá rebarbora (reveň). A v roce 2024 roste díky příznivému počasí velmi dobře. Tak trochu zapomenutá, avšak poslední d...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Zútulněte si domov na léto. Přinášíme tipy na osvěžující dekorace a doplňky

Zapomeňte na potemnělé obývací pokoje a ponuré dekorace. Je načase vpustit do domova svěží letní atmosféru a proměnit ho v klidný a útulný prostor, který vytvoří ideální podmínky pro odpočinek a relaxaci v parn...