Koupelna pro noční život

Koupelna pro noční život

Vracíte se pozdě večer z práce a chcete si užít relaxační koupel? Pokud často ponocujete, zařiďte si koupelnu pro noční život. Zapomeňte na silné ostré světlo, které má svůj význam možná ráno, když potřebujete probrat. Vsaďte na komorní osvětlení v různých barvách a pořiďte si pohybová čidla, díky kterým budete mít orientaci v místnosti mnohem jednodušší. Navoďte příjemnou atmosféru vonnými svícemi a užívejte si půlnoční pohodu ve své koupelně.

Záchytné body pro snadnou orientaci

Noční život v koupelně se vás týká víc, než si možná myslíte. Zkuste si vzpomenout, kolikrát během týdne jste v noci museli na toaletu nebo jste se šli napít. Cesta do koupelny a pohyb v ní jsou v polospánku a ve tmě náročné. Zjednodušte si orientaci a vytvořte v koupelně záchytné body, které vám usnadní pohyb.

Nainstalujte bodová světla, používejte LED osvětlení a podsvícená tlačítka. Dejte pozor na bezpečnost v koupelně – nestavějte do cesty zbytečné překážky a používejte protiskluzové podložky.

Vizualizace koupelny

3D vizualizace koupelny s intimním osvětlením.

Bezdotyková tlačítka usnadní pohyb a skvěle vypadají

Do koupelny chodíme v nočních hodinách nejčastěji kvůli toaletě. Jednou z inovativních možností, jak si ulehčit orientaci a obsluhu WC i v polospánku, je pořízení moderních bezdotykových ovládacích tlačítek s podsvícením. Před nedávnem je představila česká společnost Alcaplast a právem za ně obdržela prestižní ocenění iF Design Award.

Bezdotyková tlačítka jsou vybavena infračerveným čidlem, které i ve tmě detekuje přítomnost osoby. Při přiblížení k toaletní míse se rozsvítí podsvícení. Intenzitu a barvu si sami nastavíte, zařízení je totiž vybaveno výkonnou RGB diodou s možností výběru ze 16 milionu barev. Tlačítka jsou bezdotyková, takže spláchnutí spustíte pouhým přiblížením ruky k ovladači. Jedná se o praktický designový doplněk, který je skvělou volbou při výběru tlačítek pro předstěnové instalační systémy.

night-light

Zrcadlo s podsvícením ulehčí osobní hygienu

Zpříjemněte si osobní hygienu v pozdních hodinách pořízením zrcadla s podsvícením. Dejte přednost rozptýlenému světlu, které nevytváří ostré odsítíny. Moderní podsvícená zrcadla jsou osvětlena ze všech stran a umožňují nastavení intenzity svitu, takže si množství světla upravíte podle svých potřeb.

Osvětlení

Osvětlení vany a sprchy

Pokud si chcete noční chvíle v koupelně užít, zaměřte se na osvětlení vany nebo sprchového koutu. Cílem osvětlení je vytvoření intimní atmosféry, proto není příliš podstatná intenzita světla, ale rozptýlení a barva. Na trhu jsou k dostání i sprchové hlavice s podsvícením, které vytváří zajímavý efekt barevného proudu vody. Luxusním řešením je pořízení vany s vnitřním osvětlením opět s možností libovolné volby barev a intenzity svitu.

Vonné svíčky navodí relaxační atmosféru

Moderní technologické vychytávky do koupelny jsou skvělé, nic ale nenahradí intimní atmosféru teplého světla vytvořeného svíčkami. Do koupelny si pořiďte hned několik svící, nepodceňte ale bezpečnostní opatření. Svíce uložte na stabilní místo a používejte svícny a stojany. Odměňte se a užijte si půlnoční koupel za svitu dekoračních svící.

Svíce

Ať už si užíváte noční život v koupelně dobrovolně, nebo jen musíte vstávat v noci kvůli práci nebo osobní hygieně, dopřejte si maximální pohodlí. Vhodným výběrem osvětlení a doplňků do koupelny se vám to podaří.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...