Tipy na koupelnové doplňky bez vrtání

Tipy na koupelnové doplňky bez vrtání

Rádi byste si vybavili koupelnu novými poličkami, držáky či háčky na ručníky, ale nechcete nebo nemůžete vrtat do zdi? Jakmile do obkladu jednou vyvrtáte otvor, už v něm zůstane napořád. Pokud navíc bydlíte v pronajatém bytě, na pevné kotvení koupelnových doplňků nemůžete mít ani pomyšlení. Právě pro vás jsou ideální volbou koupelnové doplňky bez vrtání, které upevníte během chvilky a můžete je ihned začít používat. Máme pro vás několik tipů na takové pomůcky a doplňky, které rozšíří funkčnost vaší koupelny bez jakýchkoliv stavebních úprav.

Vybírejte podle typu uchycení

Pokud se rozhodnete pro pořízení koupelnových doplňků bez vrtání, zaměřte se na způsob jejich uchycení. Právě typ uchycení ve výsledku ovlivní jejich stabilitu a pevnost. Výrobci koupelnových doplňků stále přichází s novými možnostmi a snaží se vyvíjet výrobky tak, aby se jednoduše montovaly a na zdi vydržely dlouhou dobu i při běžném zatížení. Nejčastěji se setkáte se 3 systémy uchycení:

Upevnění pomocí gumových přísavek

Nejjednodušším způsobem uchycení koupelnových doplňků bez vrtání je použití gumových přísavek. Ty obvykle najdete na nejlevnějších výrobcích. Gumovou přísavku jednoduše přitisknete k povrchu a po několika vteřinách už bude pevně držet. Koupelnové doplňky s gumovými přísavkami však pevně drží jen na hladkém rovném povrchu, především na hladké keramické obkladačce. Po nějaké době se navíc mohou samovolně uvolnit, navíc nesnesou větší zatížení.

Proto pořízení doplňků s gumovými přísavkami příliš nedoporučujeme. Rozhodně je nepoužívejte pro kotvení poliček, na které chcete umístit lahvičky s šampony či jiné těžší předměty. Riziko odpadnutí by bylo opravdu velké.

Vacuum systém – odsátí vzduchu

Mezi pokročilejší systémy uchycení koupelnových doplňků bez vrtání patří přísavky s tzv. vacuum systémem. Ty jsou vybavené důmyslným mechanismem, který umožní odsátí vzduchu a pevné uchycení doplňku, které snese i větší zatížení. Poličky či držáky s vacuum systém umísťujte na pevné a vyčištěné povrchy.

Po odsátí vzduchu počkejte přibližně hodinu, než si úchyt „sedne“ a na podkladu se pevně uchytí. Potom už můžete poličku zatížit kosmetikou, hygienickými potřebami a podobně. Výhodou tohoto systému uchycení je kromě dostatečné míry pevnosti a stability i snadná přemístitelnost a čištění. Zámek úchytky jednoduše povolíte a sundáte.

koupelnové doplňky  - bez vrtání

Lepení

Poslední možností uchycení koupelnových doplňků bez vrtání je jejich lepení. Výhodou takového řešení je pevnost, které se dosahuje s využitím moderních lepidel s vysokou mírou přilnavosti. Na druhé straně však nalepené doplňky nemůžete jednoduše přemístit a po jejich odstranění budete muset povrch důkladně vyčistit od zbytků lepidla.

Pozor na velké zatížení

Při montáži koupelnových doplňků bez vrtání je třeba vždy zohlednit míru zatížení. Navrtané a pevně ukotvené police a držáky budou vždy stabilnější a snesou větší zatížení než ty upevněné lepením či přisátím k povrchu. Ve většině případů však v koupelně nepotřebujeme dosahovat tak velkého zatížení. Čím více chcete doplňky v budoucnu zatěžovat, tím větší počet uchycovacích bodů by měly mít. Větší poličky by tak být vybaveny systémem uchycení minimálně na dvou místech. Popřemýšlejte také nad tím, nebude-li pro vás z hlediska pevnosti a míry zatížení lepší pořídit dvě menší police než jednu velkou.

Koupelnové doplňky bez vrtání – jaké máte možnosti?

Na trhu dnes narazíte na opravdu velké množství nejrůznějších koupelnových doplňků, které můžete na stěnu upevnit i bez vrtání. Pořídit si tak můžete policové systémy řešené drátovým programem, police se skleněnou podložkou, dvoupatrové poličky do sprchových koutů na hygienické potřeby či teleskopické nebo rohové police.

V nabídce také naleznete pestrý výběr držáků na mýdla, věšáků na fény, háčků na ručníky nebo držáků sprchových hlavic. Všechny tyto doplňky můžete do své koupelny umístit i bez jakéhokoliv vrtání a stavebních úprav.

Ovládací tlačítka pro splachování toalety

Při výběru nových doplňků do koupelny nezapomínejte ani na další prvky, které zvýší komfort i estetickou hodnotu prostoru. Patří mezi ně například ovládací tlačítka pro splachování WC, na která se velmi často zapomíná. Máte-li v koupelně závěsnou toaletu s vestavěným systémem splachování, původní tlačítka vyměníte za nová poměrně jednoduše.

Na českém trhu je dodává například břeclavská společnost Alcaplast, která do svého portfolia produktů zahrnula řadu plastových i kovových tlačítek v různých tvarech a barevných odstínech. Výměna původního tlačítka za nové nevyžaduje žádné stavební úpravy ani vrtání. Tyto tlačítka jsou kompatibilní se všemi předstěnovými instalačními systémy od zmiňovaného výrobce.

koupelnové doplňky  - bez vrtání

Závěsné úložné systémy

Potřebujete-li ve své koupelně rozšířit úložné prostory bez dodatečné montáže skříní či zásuvek, jednoduchým řešením je pořízení závěsných úložných systémů. Ty jsou dostupné v kovovém, plastovém, ale třeba i textilním provedení. Závěsný úložný systém s háčkovým uchycením snadno upevníte například na boční stěnu koupelnové skříňky. Vytvoříte tak dostatek volného prostoru pro uložení malých spotřebičů, kosmetiky či dalších pomůcek.

Rozšíření využitelnosti koupelny i zvýšení estetické hodnoty lze provést mnoha způsoby, a to i bez jakýchkoliv stavebních úprav. Věříme, že vám naše tipy na koupelnové doplňky bez vrtání rozšířily obzory a inspirovaly vás.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Jak na výběr oken

Za mě dobrých 5 typů pro někoho kdo se v oknech neorientuje. Ještě bych si dovolil podotknout, že bych si důkl...

Postavte si gabionový plot. Montáž zvládnete sami

Dobrý den,

tloušťka 30 cm by neměla být problém. Protože ale bude plot poměrně vysoký, měl byste použít st...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Pokud bych za současných podmínek plánoval změnu dodavatele, tak by to pravděpodobně byl...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dřevěné obklady v interiéru – jaké mají výhody a kam se hodí

Dřevěné obklady do interiéru zaujmou svým teplým a útulným pocitem, který dokážou navodit. Ať už renovujete starší dům, nebo zařizujete novostavbu, dřevěné obklady mohou zásadně ovlivnit atmosféru bydlení.

Byt

Naplánujte si kuchyni chytře

Stojíte mezi čtyřmi zdmi, které mají tvořit hranice kuchyně a přemýšlíte, jak by měla nakonec vypadat? Ať už zařizujete kuchyni zcela novou, nebo tu stávající jen rekonstruujete, základem všeho je plánování kuc...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Kam vyrazit k moři v létě 2024 levně?

Léto je časem, kdy se mnozí z nás touží vydat za teplem a odpočinkem. Pokud stále váháte, kam letos vyrazit na dovolenou, máme pro vás přehled zajímavých destinací, které nabízejí nejen slunce, ale i bohatý kul...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

Chytrá svítidla dokážou měnit barevné spektrum podle denní doby

Biorytmy, naše vnitřní hodiny, jsou zásadní pro naše pohodlí a produktivitu. Studie ukazují, že správné osvětlení v průběhu dne dokáže přímo ovlivnit kvalitu spánku, náladu a celkový energetický stav. Chytrá sv...