Stavební práce si objednejte na zimu. Ušetříte a nebudete dlouho čekat

Stavební práce si objednejte na zimu. Ušetříte a nebudete dlouho čekat

Ve chvíli, kdy se venkovní teploty začnou pohybovat kolem nuly, pomalu končí hlavní stavební sezóna. Na většinu stavebních prací budete muset počkat až do jara, protože se se stavebními směsmi nedá při nízkých teplotách pracovat. Některé montážní práce se ale mohou bez problémů provádět i v mrazu. Patří mezi ně například montáže garážových vrat, vchodových dveří nebo stínicí techniky. Provádění takových prací v zimním období přináší výhody v podobě krátké objednávací lhůty a také nižší ceny za práci.

Při montáži garážových vrat a dveří není venkovní teplota zásadní

Teplota vzduchu je významným předpokladem pro provádění mnoha stavebních úkonů. Zdění, omítání nebo betonování se v zimním období za běžných podmínek neprovádí, protože se při nízkých teplotách mění vlastnosti materiálů. V případě stavebních prací, které se provádí suchou cestou, nehraje venkovní teplota zásadní roli.

Skvělým příkladem jsou produkty dodávané společností LOMAX, které se mohou instalovat kdykoliv v průběhu roku bez ohledu na počasí. Garážová vrata, stejně tak i vchodové dveře nebo stínicí technika, se mechanicky připevňují či montují bez použití chemie. Technici si zpravidla vystačí s vrtačkou, šroubovákem a sadou šroubů a hmoždinek. Na místo realizace totiž pracovníci přivezou již hotové a předpřipravené jednotlivé části, které jen zkompletují.

Montáž garážových vrat LOMAX si bez obav objednejte na zimu. 

Montážní stavební práce až do -15 °C

Zatímco při práci se stavebními směsmi je hranice přípustné venkovní teploty udávána kolem nuly, montážní práce suchou cestou lze bez problémů provádět až do teploty -15 °C. Tato hranice je stanovena především z důvodu možných zdravotních rizik, který by se při ještě nižších teplotách mohly projevit. Zkuste však zapátrat v paměti, kdy naposled váš teploměr ukoval nižší teplotu než zmíněných -15 °C. V českém prostředí jsou tyto extrémní klimatické podmínky velmi ojedinělé.

Objednejte si stavební práce během zimy a ušetříte

Pokud plánujete rekonstrukci nebo výstavbu, naplánujte si některé stavební práce právě na zimní období. Stavební firmy a řemeslníci mají totiž během zimy mnohem více volných kapacit jsou ochotní jít s cenou za práci dolů. Během léta, kdy je sezóna v plném proudu, k tomu nemají důvod.

Některé firmy se snaží své zákazníky motivovat k montáži během zimního období také různými akcemi nebo soutěžemi. Například zmiňovaný český výrobce vrat a dveří LOMAX představil akci Nakupte chytře, díky které mohou zákazníci získat objednané výrobky úplně zdarma. Pokud si objednáte jakýkoliv výrobek LOMAX a jeho instalaci si naplánujete na termín mezi 7. lednem a 15. dubnem, automaticky se zařadíte do slosování. Každý týden bude vylosován jeden zákazník, který získá výhru ve formě vrácení ceny výrobku až do výše 25 tisíc korun.

AL VD 56 - Perito Viola

I vchodové dveře se dají montovat během zimy.

Objednací lhůty na stavební práce jsou během zimy krátké

Jak jsme již zmiňovali, stavební firmy a řemeslníci mají během zimy méně práce. To se projevuje nejen v nižších cenách, ale také podstatně kratších objednacích lhůtách. Zatímco na léto byste si měli stavební firmu zamluvit s mnohaměsíčním předstihem, v zimě vám bude k dispozici zpravidla už do několika týdnů, nebo dokonce dnů.

Hlavní sezóna je v létě i pro ty práce, které se mohou bez problémů provádět také během zimy. Montáže garážových vrat nebo vchodových dveří si majitelé domů často plánují na jaro, léto nebo podzim. Myslí si totiž, že na plášti domu se během zimy nedá vůbec pracovat. Neuvědomují si přitom, že jediný problém je s manipulací s chemií a s tekutými stavebními směsmi, které při nízkých teplotách mění své vlastnosti. Jakékoliv mechanické práce se však dají bez problémů provádět i v mrazech.

Rozložte si stavební práce na svém domě během celého roku a do chladných zimních měsíců si naplánujte ty, které se provádí bez použití tekutých směsí. Vyhnete se dlouhým objednávacím a čekacím lhůtám, se kterými byste se potýkali během stavební sezóny, a ve výsledku i ušetříte. Právě garážová vrata nebo vchodové dveře můžete bez obav montovat během zimy, aniž by docházelo k jakýmkoliv omezením nebo problémům při práci.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...