Jaké dětské pískoviště můžete pořídit?

Jaké dětské pískoviště můžete pořídit?

Pokud máte u domu zahradu a hledáte možnosti, jak zabavit své malé ratolesti během volných chvil, pak se vám toho nabízí spousta. Nechcete-li se hned pouštět do výstavby hřiště, připadá v úvahu jednoduché pískoviště, na kterém si děti vyhrají celé dlouhé hodiny. Jaké typy jsou aktuálně na trhu k dostání? I o tom informuje dnešní článek.

Mít vlastní pískoviště, to je mnohem lepší varianta, než chodit s dítětem na to veřejné, které je často znečištěné, a tak nebezpečné pro zdraví potomka. Vždy ale pamatujte na správné umístění, aby si dítě nehrálo na přímém slunci, nebo nebylo v blízkosti příjezdové cesty apod. Neméně důležité je i zakomponování pískoviště do celkového vzhledu zahrady.

Dřevěné pískoviště, nebo plastové pískoviště?

Projdete-li si nabídku prodejců, zjistíte, že pískoviště se nabízí v otázce užitého materiálu ve dvou základních variantách – dřevěné a plastové. V zásadě byste se měli rozhodovat podle velikosti zahrady, ale také toho, zda budete chtít s pískovištěm během roku manipulovat. Pokud ano, pak se více hodí to plastové, které je snadno přenositelné, můžete ho pořídit s víkem a v případě potřeby využít i třeba jako malý bazének, když ho po vysypání písku napustíte vodou. Pískoviště z plastu se nabízí v různých tvarech, oblíbené jsou výlisky v podobě mušle, oblázků apod. Stejně pestré může být i v otázce barevného provedení.

Oproti tomu dřevěné pískoviště je bytelnější a vydrží mnohem více. Zpravidla se však jedná o klasické čtvercové nebo obdélníkové tvary (či mnohoúhelníky) a také ho jen tak nelze přenášet. Hodí se však mezi zeleň mnohem více. Můžete ho zakoupit již hotové (s nebo bez patřičné povrchové úpravy), co si jen položíte nebo sestavíte na zahradě. Nadšení kutilové jistě dokážou s trochou fantazie z několika dřevěných trámů vystavět konstrukci svépomocí.

Malé plastové pískoviště pořídíte za cenu okolo 300 Kč.

Malé dřevěné pískoviště pořídíte za cenu okolo 800 Kč.

535029106_263899d66e

Kde sehnat písek do pískoviště

Jakmile bude pískoviště postavené, budete řešit otázku, kde sehnat náplň do něj. Nejjednodušší je zajet do běžného obchodu, jehož sortiment je zaměřen na dům a zahradu, kde se praný a třídění písek prodává v obvykle 20 litrových pytlích.

2637291340_a126cb233f

Levnější možností je ovšem obstarat ho přímo v pískovně, případně ve specializované prodejně. Vždy však dbejte na to, aby byl písek zdravotně nezávadný.

  • Plachta na pískoviště je důležitá

Aby se písek neznečistil, nebo kvalitu konstrukce pískoviště neznehodnocoval déšť, doporučuje se pořídit plachtu, která ho před okolními vlivy uchrání. Vyplatí se investovat do pevnějšího materiálu, než jakým je běžný igelit. Plachta by také měla mít pevnící prvky, například oka na provlečení provazu nebo gumu, díky níž bude na pískovišti držet. Jestliže je mít nebude, budete muset plachtu něčím zatěžovat, jinak by se brzy mohlo stát, že by ji odnesl vítr.

Ať už se rozhodnete pro plast, nebo dřevo, vždy už při nákupu pořiďte ratolesti i potřebné vybavení, aby bylo možné stavět bábovky, hrady a tunely. A také nezapomeňte na to, že máte-li nějakého domácího mazlíčka, musíte dávat pozor, aby pískoviště neznečišťoval.  

 

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...