Praktický koupelnový závěs se dá sehnat v mnoha variantách

Praktický koupelnový závěs se dá sehnat v mnoha variantách

Koupelnový závěs může mít mnoho podob od tradičních a docela okoukaných, až po nové, originální a hlavně nápadité výtvory. Koupelnu ale může ovlivnit mnohem víc, než jen vizuálně. Záleží na tom, jaký materiál pro závěs zvolíte, protože i takový detail může mít neblahý vliv na vysokou vlhkost. A jaké jsou důsledky přílišné koncentrace par ve vzduchu je všem známo...

 Jak nainstalovat koupelnový závěs – návod

Prvním dělícím faktorem je místo použití, tedy to, zda bude sloužit u vany nebo u sprchového koutu. Rozdíl mezi nimi ale není nijak velký, směrodatná bývá jen délka - i ta však záleží na dispozicích koupelny a vašich požadavcích.

Koupelnový závěs: Umělá hmota nebo textilie?

Nejlevnější koupelnové závěsy se dají pořídit doslova za pár korun. Počítat však musíte s nevalnou kvalitou. Jsou vyrobeny z PVC bez povrchové úpravy, což znamená ono nepříjemné lepení na tělo a celkovou "neposednost" závěsu. Částečně ji můžete omezit výběrem závěsů s vyšší gramáží.Pokud jde však o vzhled, pak si nezadají s těmi dražšími - k dostání jsou nejrůznější vzory a barvy, díky nimž se dá uskutečnit proměna koupelny snadno, rychle a levně.

V dražší kategorii pak najdete závěsy s povrchovou úpravou. Nejčastěji se setkáte s matovou nebo textilní vrstvou, která už je mnohem příjemnější, než čisté PVC. Díky tomu jsou závěsy i těžší, takže si svévolně nepoletují a nelepí se na vše kolem.
Do nejnákladnější kategorii nakonec spadají textilní koupelnové závěsy. Mohou být buď klasicky bavlněné, které však absorbují vlhkost, nebo pak ty, které jsou vyrobené z polyesterové tkaniny, jenž je velmi podobná běžným textiliím, jen má povrch upravený tak, aby odpuzoval vodu.

Koupelnové závěsy zabírají v koupelnách velký prostor, proto jejich výběr nepodceňujte. Ze všech doplňků jsou nejvýraznější, a proto není na škodu do nich také investovat.

Cena koupelnových závěsů se tak pohybuje od stokoruny až po tisícovku. Kvalita se dá poznat nejen podle materiálu, ale také podle zpracování oček na kroužky. Pokud jsou to jen vyžíznuté otvory, dá se předpokládat jejich brzké zničení. Jestliže jsou kvaliltně zapracovány, pak se jedná o kvalitnější výrobek.

Pokud závěs sahá od stropu až po podlahu, pak jej nezapomeňte po koupeli nebo sprše shrnout na stranu - jinak by udržoval přílišnou vlhkost a na plísně by tak bylo zaděláno raz dva.

Koupelnový závěs pro dělení prostoru

Závěsy ale nemusí sloužit jen ke svému původnímu účelu. Staly se z nich doplňky, které dokáží koupelnu ozvláštnit nebo při špatném výberu zcela zničit její vzhled. Účinně může sloužit pro dělení prostoru nebo pro jiná optická kouzla. Ve velkých kouplenách se nemusíte bát velkých a divokých vzorů, naopak v tam, kde není příliš prostoru, sáhněte vždy po jemných barvách s minimem obrázků. Vhodnější je jemná textura nebo kombinace dvou téměř stejných odstínů jedné barvy.

Koupelnové závěsy zabírají v koupelnách velký prostor, proto jejich výběr nepodceňujte. Ze všech doplňků jsou nejvýraznější, a proto není na škodu do nich také investovat.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...