Fotovoltaika pro rodinné domy i firmy šetří vaše peníze	 po celý rok

Fotovoltaika pro rodinné domy i firmy šetří vaše peníze po celý rok

Elektřina vás každoročně stojí hromadu peněz, a to nejen v rodinných domech, ale také ve firmách. Přemýšleli jste, že byste přešli na levnější variantu a ušetřili rodině nebo firmě velké náklady za elektřinu? Fotovoltaika je metoda, kdy se sluneční záření přeměňuje na elektřinu, a to za využití fotoelektrického jevu na velkoplošných fotodiodách.

Fotoelektrický efekt byl objeven již v roce 1839 a dnes pomáhá šetřit spoustu peněženek. Fotovoltaická elektrárna na rodinném domě navýší rodinný rozpočet o tisíce korun ročně.

Fotovoltaika - využití slunečních paprsků k výrobě elektřiny

Sluníčka si můžete užívat nejen na zahradě při opalování nebo na dovolené u moře, ale také na střeše vašeho rodinného domu. Z vlastní střechy můžete díky slunečním paprskům čerpat energii, kterou můžete využít pro rozsvícení lampičky nebo uvaření čerstvé a dobré kávy.

Fotovoltaika je šetrná a úsporná metody, která využívá slunce a jeho paprsků. Dochází k přímé přeměně slunečního záření na elektřinu. Jak? Díky velkoplošným polovodičovým fotodiodách, které se nazývají fotovoltaické články. Ty jsou obvykle spojovány do větších panelů a umisťují se na střechy domů, firem anebo na volné prostranství.

Pokud se pro fotovoltaiku rozhodnete, vždy se obraťte na zkušené a prověřené odborníky a profesionály, kteří nabízí kvalitní panely a rychlou i bezproblémovou montáž. Jen s nimi budete mít jistotu, že jste své peníze dobře investovali a že vám fotovoltaická elektrárna bude ku prospěchu. 

Fotovoltaická elektrárna šetří vaši peněženku, ale i životní prostředí

Fotovoltaická elektrárna nešetří jen vaše úspory a peněženky firem, ale také životní prostředí. Během výroby elektrické energie nedochází k naprosto žádnému znečištění životního prostředí. Znečištění a likvidace lze mít pod kontrolou, a to díky metodě likvidace elektroodpadu.

Další nespornou výhodou jsou minimální náklady na údržbu systému. Navíc palivo, tedy slunce, je zcela zdarma. Především v letních měsících ušetří čtyřčlenná rodina za elektřinu ročně několik tisíc korun, které může využít jinak, třeba na pěknou rodinnou dovolenou.

Fotovoltaika pro rodinné domy i firmy šetří vaše peníze	 po celý rok

Fotovoltaika: garance dotace díky programu Nová zelená úsporám

Díky rostoucímu zájmu o obnovitelný zdroj energie a dotacím, které poskytuje Evropská unie, se výroba fotovoltaických panelů velice zdokonalila a vývoj šel rychle kupředu. Nejrychleji rostoucím trhem je Čína a Amerika. Dnes zaujímá fotovoltaika po vodní a větrné energii třetí nejdůležitější zdroj energie z obnovitelných zdrojů.

Pokud se pro fotovoltaickou elektrárnu rozhodnete, díky státní dotaci z programu Nová zelená úsporám získáte finance na pokrytí 50 % všech nákladů, které jsou spojené s pořízením a instalací systému. Rodiny tak ušetří až přes 100 000 korun.

Fotovoltaická elektrárna na klíč pro domy, byty i firmy

Fotovoltaická elektrárna na klíč je vhodné řešení pro všechny, kteří se nechtějí starat o mnohdy zdlouhavé papírování, vyřizování žádosti o dotace a další věci. S pravými odborníky budete mít dotaci vyřízenou raz dva a navržené optimální řešení přesně pro váš dům. Za pár dní se vám na střeše bude vyjímat vlastní fotovoltaická elektrárna, díky které se vám nebude každý rok nekontrolovatelně zvedat cena za elektřinu.

Fotovoltaická elektrárna je vhodná nejen pro rodinné domy, ale i pro bytové komplexy nebo pro firmy. Vhodná je prostě kdykoliv a pro kohokoliv, kdo chce rozumně šetřit své úspory a komu není lhostejné naše životní prostředí.

Fotovoltaika: schovejte si energii na dny bez slunce

Solární elektřinu, kterou si sami na své střeše vyrobíte díky slunečnímu záření, můžete využívat úplně stejně jako tu z klasické sítě. Velkou výhodou je, že lze akumulovat díky baterii nebo bojleru. Pokud vám energie přebývá, lze ji poté využít v době, kdy slunce příliš nesvítí. Při vhodně zvolené akumulaci můžete spotřebovat až 100 % takto vyrobené energie.

Nemusíte se tedy obávat, že elektrárnu lze využívat jen v létě, kdy svítí sluníčko. Technici mysleli na vše. Energii si můžete uschovat na horší časy a využít i v době, kdy je sluníčko na obloze zřídkakdy.

Fotovoltaická elektrárna napájí televizi a ohřeje vodu

Sluneční energie přeměněná na tu elektrickou dokáže mnohem více než jen napájet vaše domácí spotřebiče. Nejenže vám poskytne dostatek elektřiny pro fungování televize, rádia, trouby nebo lampičky, ale také dokáže bez problémů ohřát vodu pro celou rodinu.

Vše, co nestihnete v daný den za slunného počasí spotřebovat, lze využít později. A to dokonce i večer při koupání. Teplá voda bude díky bojleru po celý rok bez problémů.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...