Digitální fotorámeček: praktická hračka i doplněk do bytu

Digitální fotorámeček: praktická hračka i doplněk do bytu

Digitální fotoaparát je už běžnou součástí domácností. Problém však mnohdy nastává v okamžiku, kdy se chcete o fotky s někým podělit. Internetová fotoalba jsou sice fajn, ovšem pokud chcete fotky ukázat třeba rodině u sváteční večere, pak je to značně nepraktické. Klasické fotoalbum má ale moderního nástupce, kterým je digitální fotorámeček.

 

I když se můžete často setkat s názorem, že se jedná o další zbytečnost v domácnosti, jedna velká výhoda se fotorámečkům upřít nedá – budete mít díky nim zálohované a roztříděné fotografie, navíc vždy po ruce.

Jak funguje fotorámeček

Nenechte fotografie upadnout v zapomnění v hluboko ukrytých složkách vašeho počítače. Fotoframe, jak se také této moderní variantě klasického rámečku říká, pojme tisíce fotek, s nimiž můžete nakládat dle libosti. 
Většina fotorámečků má slot na paměťovou kartu, na níž máte snímky a stačí ji tak zasunout. U některých druhů se můžete setkat i s USB portem, to proto, abyste mohli využít i interní paměť, případně použít USB flash disk. Následně si snímky můžete prohlížet na LCD displeji tak, jak to děláte třeba v mobilu. Třetí variantou přenusu dat je bluetooth, ovšem s tím se setkáte jen u těch dražších kousků.
V současnosti umí digitální fotorámečky s reproduktorem už přehrávat i hudbu a video.

Podle čeho vybrat vyhovující fotorámeček

  • Úhlopříčka: základní parametr, podle nějž vybírat. V první řadě záleží na tom, jak hodláte rámeček používat. Větší se hodí i pro zavěšení na zeď, menší pak třeba na poličky nebo jen tak do zásuvky jako fotoalbum.
  • Rozlišení: ne vždy platí, že čím vyšší číslo, tím lepší rozlišení. Udává se v pixelech (obrazových bodech) a na kvalitu obrazu má zásadní vliv.
  • Podpora formátů: aby si obraz, video nebo zvuk porozuměli s rámečkem, musí být ve formátu, který podporuje.
  • Napájení: nejčastější je napájení ze sítě, vhodný je však akumulátor, který vydrží nějakou dobu odpojený a vy si tak můžete prohlížet fotografie pohodlněji.

2203727544_01346d2f75 

Nadstandardní funkce

Některé funkce, jež fotorámečky nabízí, byste možná ani nečekali. Animované prolínání fotografií není ničím výjimečným, možnost otáčení fotografií už však takovou samozřejmostí není. Některé rámečky mají schopnost přizpůsobovat jas okolnímu osvětlení, případně umí vyhladit pleť či odstranit červené oči.
Pokud si jej chcete pořídit jako součást nočního stolku, pak určitě oceníte funkce jako je kalendář, budík a hodiny.

   Orientační cena 
 Základní model  600 Kč
 Vybavenější model 1000 - 2000 Kč
 Špičkové fotorámečky  více než 3 0000 Kč 

Další náklady jsou spojeny samozřejmě s provozem - pokud bude rámeček přijímat elektřinu po celý rok, pak si připravte přibližně dalších 450 Kč.

I když byly fotorámečky zprvu považovány jen za další zbytečnost, v domácnostech svá místa našli a stali se oblíbenou součástí mnoha rodin. Pokud se pro něj rozhodnete i vy, pak nezapomeňte vybírat i podle designu. Rozhodně se totiž nemusí jednat jen o čistě technický vzhled, moderní kousky mají kupříkladu barevné rámy, případně jsou zdobené skleněnými prvky nebo imitací dřeva.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Sádrové obklady: kam se (ne)hodí a jaké jsou jejich vlastnosti

Existuje nespočet obkladových materiálů, po kterých můžete při rekonstrukci nebo realizaci novostavby sáhnout. Vedle oblíbených keramických či kamenných obkladů existují také obklady sádrové. Jsou cenově dostup...

Překlady stavebních otvorů: materiály a specifika

Důležitým konstrukčním prvkem všech staveb jsou překlady, které zajišťují stabilitu nad stavebními otvory. Nesmí chybět nad okny, dveřmi i vraty a musí se s nimi počítat už v projektové dokumentaci. Překlady se...

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...