Připravte se na hmyz a zabraňte mu vstupu do domácnosti

Je čas vytáhnout sítě proti hmyzu. Jak je připravit na sezónu?

S příchodem teplých dnů se probouzí nejen příroda, ale i různý hmyz. A ten může být pro naše domovy velkou nepříjemností. Ochrani domácnosti před nezvanými polétavými hosty zajišťují sítě proti hmyzu.

Investice do sítí proti hmyzu se vyplácí na všech frontách. Nejenže udrží hmyz venku, ale umožní také bez obav otevřít okna a dveře pro příjemný jarní i letní vánek. Je tedy nejvyšší čas je připravit na nadcházející sezónu.

Proč používat sítě proti hmyzu?

Sítě proti hmyzu nám umožňují užívat si čerstvého vzduchu bez rizika vniknutí komárů, much, vos a dalších nevítaných hostů. Jsou nezbytnou bariérou, která chrání nejen nás, ale i třeba naše potraviny.

Čtěte také:

Okna v koupelně jsou výhodou, stačí vyřešit jejich zastínění

Posuvná okna a dveře - řešení i pro střechy

Hliníková okna jsou odolná a dlouho vydrží

Kromě toho nám sítě pomáhají k efektivní přirozené ventilaci. Přirozené větrání domova bez rizika narušení komfortu hmyzem je v teplých měsících neocenitelné.

Nechcete doma mouchy? Bez sítí to nepůjde

Různé typy sítí proti hmyzu

Na trhu existuje několik typů sítí, každý s vlastními výhodami a nevýhodami. Pevné rámy jsou skvělou volbou pro okna, kde nepotřebujeme často otevírat. Rolovací sítě zase oceníme u dveří nebo na místech, kde chceme sítě snadno odstranit.

Magnetické sítě vhodné pro rychlé a časté přemísťování. Jsou vhodné pro domácnosti, které hledají flexibilní řešení proti hmyzu. Výběr správného typu sítě závisí na vašich specifických potřebách a preferencích.

Příprava sítí na sezónu

Kontrola a čištění sítí je na před montáží tím prvním důležitým krokem. Je nezbytné odstranit veškeré nečistoty a zkontrolovat, zda sítě nejsou poškozené. Pokud jste sítě neměli přes zimu zakryté, mohl se na nich usadit prach. V takovém případě doporučujeme sítě opláchnout ve spršem pod proudem vlažné vody a nechat je oschnout.

Pokud najdete trhliny nebo díry, je čas na opravu. Malé poškození můžete často opravit sami pomocí speciálních sad, ale větší škody budou vyžadovat kompletní výměnu sítě. V tom případě je důležité vybrat kvalitní náhradu, která nám poslouží dlouhé roky.

Instalace nových sítí

S trochou šikovnosti a správným návodem je můžete na okna snadno umístit sami. V některých případech může být lepší obrátit se na profesionála. To platí zejména, pokud se jedná o složitější systémy. Odborná instalace zajistí, že sítě budou fungovat, jak mají. A navíc se zárukou.

Běžné chyby při používání sítí proti hmyzu

Při používání sítí proti hmyzu se často setkáváme s několika běžnými chybami. Jednou z nich je nedostatečná údržba, které vede k jejich předčasnému opotřebení.

Další chybou je nepřesná instalace, která může způsobit, že sítě nebudou správně fungovat. Mezi sítí a rámem vzniknou mezery, přes které se hmyz dostane. Ujistěte se, že jsou rámy sítí rovné a pevné a že skvěle lícují k okennímu rámu.

Jak udržovat sítě během sezóny

Aby sítě plnily svůj účel až do podzimu, měli byste je asi jednou za dva až tři měsíce demontovat a vyčistit. Měli byste se také vyvarovat manipulaci ostrých předmětů a zabránit domácím mazlíčkům v přístupu k síti.

Pozor na ostré drápky domácích mazlíčků. Síť mohou protrhnout

Zajímají vás další informace? Přečtěte si související články:Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Zasklívací systém z bezpečnostního tvrzeného skla OPTIMI®
Firma Optimi se se svým přídavným …
MRB Sazovice, s.r.o. - zpracování plechů i kvalitní bezpečnostní dveře
Společnost MRB Sazovice, s.r.o. se specializuje…
Renovace dveří - Pardubice
Chcete modernizovat nebo renovovat strop,…

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Jak na výběr oken

Za mě dobrých 5 typů pro někoho kdo se v oknech neorientuje. Ještě bych si dovolil podotknout, že bych si důkl...

Postavte si gabionový plot. Montáž zvládnete sami

Dobrý den,

tloušťka 30 cm by neměla být problém. Protože ale bude plot poměrně vysoký, měl byste použít st...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Pokud bych za současných podmínek plánoval změnu dodavatele, tak by to pravděpodobně byl...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dřevěné obklady v interiéru – jaké mají výhody a kam se hodí

Dřevěné obklady do interiéru zaujmou svým teplým a útulným pocitem, který dokážou navodit. Ať už renovujete starší dům, nebo zařizujete novostavbu, dřevěné obklady mohou zásadně ovlivnit atmosféru bydlení.

Byt

Naplánujte si kuchyni chytře

Stojíte mezi čtyřmi zdmi, které mají tvořit hranice kuchyně a přemýšlíte, jak by měla nakonec vypadat? Ať už zařizujete kuchyni zcela novou, nebo tu stávající jen rekonstruujete, základem všeho je plánování kuc...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Kam vyrazit k moři v létě 2024 levně?

Léto je časem, kdy se mnozí z nás touží vydat za teplem a odpočinkem. Pokud stále váháte, kam letos vyrazit na dovolenou, máme pro vás přehled zajímavých destinací, které nabízejí nejen slunce, ale i bohatý kul...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

Chytrá svítidla dokážou měnit barevné spektrum podle denní doby

Biorytmy, naše vnitřní hodiny, jsou zásadní pro naše pohodlí a produktivitu. Studie ukazují, že správné osvětlení v průběhu dne dokáže přímo ovlivnit kvalitu spánku, náladu a celkový energetický stav. Chytrá sv...