Ochrání vás vaše dveře před zloději? Poznejte jednotlivé bezpečnostní třídy dveří a zjistíte to

Ochrání vás vaše dveře před zloději? Poznejte jednotlivé bezpečnostní třídy dveří a zjistíte to

Už se vám někdy stalo, že jste se vrátili do bytu a zjistili jste, že vás navštívili nezvaní hosté? Útok zlodějů je pro majitele bytu vždy velmi nepříjemný  - nejen že vám způsobí škody na majetku, ale často také poškodí věci, které pro vás mají emocionální hodnotu. Jak ale byt před drzými zloději alespoň částečně zabezpečit? Pomohou vám bezpečnostní dveře. Přečtěte si, jaké bezpečnostní třídy dveří existují, a vyberte si ty, které vám budu vyhovovat. 

 

Bezpečnostní třídy dveří vám pomohou s výběrem

Ani ty nejlepší bezpečnostní či trezorové dveře vám absolutní ochranu majetku nezaručí. Správně zvolené bezpečnostní dveře však mohou zloděje pěkně potrápit a pomoci je dopadnout dřív, než stihnou napáchat škody. Ptáte se, jak ty správné bezpečnostní dveře poznat? Jednoduchou orientaci vám umožní jednotlivé bezpečnostní třídy dveří, které rozlišují kvalitu a odolnost dveří. Celkem 6 bezpečnostních tříd určených normou ČSN EN 1627 – 1630 zahrnuje vše od klasických dveří, které překoná i méně zkušený zloděj až po trezorové dveře, používané v armádě, nebo bankách.

Jaké rozlišujeme bezpečnostní třídy dveří?

Jaké bezpečnostní třídy dveří rozlišujeme?

Podívejte se na jejich přehled:

  • Bezpečnostní třída RC1

Nejnižší možná bezpečnostní třída dveří. S těmito dveřmi si poradí i nezkušený náhodný zloděj. Pro překonání dveří postačí kopání, narážení či jiné fyzické násilí.

  • Bezpečnostní třída RC2

Běžně používaná bezpečnostní třída dveří v bytech a domácnostech. Vydrží projevy fyzického násilí i použití jednoduchého nářadí.

  • Bezpečnostní třída RC3

Zřejmě nejvhodnější k použití v běžných rodinných domech a bytech. Vydrží ataky zkušenějšího zloděje vybaveného páčidlem i ručním nářadím.

  • Bezpečnostní třída RC4

Tato bezpečnostní třída dveří umožní velký stupeň ochrany všem domácnostem. Nepřekoná je ani zkušený zloděj s akumulátorovou vrtačkou, sekerou či zámečnickým kladivem.

  • Bezpečnostní třída RC5

Tato bezpečnostní třída dveří odpovídá již spíše trezorovým dveřím a v běžných domácnostech ji nenajdeme. Odolá elektrickému nářadí i přímočaré pile.

  • Bezpečnostní třída RC6

Trezorové dveře poskytující nejvyšší možný stupeň ochrany. Vhodné pro použití v muničních skladech, armádách nebo ostře střežených objektech.

Trezorové dveře ochrání celou místnost

Jak vidíte, u hodnocení bezpečnostních tříd dveří platí přesný opak, než u hodnocení ve škole. Čím vyšší bezpečnostní třídu dveří tak zvolíte, tím vyšší stupeň ochrany získáte. Pro běžné koncové uživatele domácností, ale i majitele kanceláří a průmyslových objektů jsou nejvhodnější bezpečnostní dveře třídy RC 2, 3, nebo 4. Trezorové dveře vyšších tříd jsou pak určeny spíše pro speciální ochranu. Trezorové dveře perfektně ochrání vstup do místnosti a udělají ji téměř nedobytnou. Ať už tak trezorové dveře chrání majetek banky, sbírku vzácného umění nebo muniční sklad, poskytnou jim maximální ochranu.

Zajištění bezpečnosti bytu, domu i kanceláře není radno podceňovat. A jsou to právě dveře, na které po kořisti lačnící zloději narazí jako první. Nepodceňujte proto jejich kvalitu a pořiďte si odpovídající bezpečnostní dveře, které vás ochrání.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Sádrové obklady: kam se (ne)hodí a jaké jsou jejich vlastnosti

Existuje nespočet obkladových materiálů, po kterých můžete při rekonstrukci nebo realizaci novostavby sáhnout. Vedle oblíbených keramických či kamenných obkladů existují také obklady sádrové. Jsou cenově dostup...

Překlady stavebních otvorů: materiály a specifika

Důležitým konstrukčním prvkem všech staveb jsou překlady, které zajišťují stabilitu nad stavebními otvory. Nesmí chybět nad okny, dveřmi i vraty a musí se s nimi počítat už v projektové dokumentaci. Překlady se...

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...