Vychytávky, které v dílně rozhodně oceníte

5 praktických vychytávek do vaší dílny

I vy si zasloužíte dílnu, která bude tak vybavená, aby práce v ní byla co nejefektivnější a nejpříjemnější. Právě správné vybavení může zlepšit vaše kutilské dovednosti. Pojďme se podívat na pět skvělých vychytávek, které vaši dílnu posunou zase o kus dál.

Organizace s neodymovými magnety

Neodymové magnety jsou velmi silné. Díky vysoké magnetické síle dokážou udržet i těžké předměty jako kladiva nebo velké klíče. Umístěte několik silných magnetů na vhodná místa kolem ponku a využijte je pro uložení svého vybavení.

Tyto magnety můžete umístit na stěny nebo na spodní stranu polic. Jejich instalace je jednoduchá – stačí je přilepit, přišroubovat, nebo přicvaknout na ocelový podklad.

Čtěte také:

Domácí dílna: Jak opravit žaluzie

Plastový sklep postavíte do 2 týdnů. Poslouží jako lednice i dílna

Vysavač do dílny pro rychlý a účinný úklid

Vyměňte hřebíky či háčky za magnety

Skládací stůl pro více prostoru na práci

Skládací pracovní stůl (ponk) je ideální pro menší dílny, kde se každý centimetr čtvereční počítá. Když práci dokončíte, jednoduše stůl složíte a uvolníte prostor pro jiné aktivity. Stůl je dostatečně robustní, aby zvládl i náročnější činnosti, a zároveň dostatečně kompaktní, aby nezabíral místo, když není potřeba.

Tyto stoly bývají vybaveny i různými háky a poličkami pro další úložné prostory. Je to praktické a efektivní řešení pro každého kutila.

Skládací stůl je vhodnou alternativou k velkému ponku. Hodí se do malých dílen, na dvůr i na cesty

Antivibrační rukavice

Práce s vibrujícím nářadím může být na ruce velmi náročná. Antivibrační rukavice jsou navrženy tak, aby absorbovaly vibrace a zároveň chránily vaše ruce před odřeninami a jinými zraněními. Jejich použití je praktické při práci s pneumatickými nástroji, vibračními bruskami a dalším nářadím, které může dlouhodobě poškozovat vaše klouby a svaly.

Kvalitní antivibrační rukavice jsou vyrobené ze speciálních materiálů, které snižují přenos vibrací na kůži a klouby. Investice do dobrých rukavic se vám vrátí ve formě lepšího zdraví a pohodlí.

Digitální úhelník pro přesné měření

Digitální úhelník vám umožní měřit úhly s přesností, kterou běžné mechanické úhelníky nedosahují. Je ideální pro precizní zpracování materiálů, kde každý stupeň ovlivní konečný výsledek. Díky jednoduchému použití a schopnosti zaznamenávat měření už nebudete muset hádat, zda jste je požadovaný úhel opravdu správný.

Tento nástroj oceníte při instalaci nábytku, obkladů nebo při práci s dřevem. Digitální displej zobrazuje úhly jasně a přesně, a tak vás uchrání od chyb při čtení z tradičních měřidel.

Nastavitelný organizér pro pořádek v dílně

Nastavitelný organizér na zeď je skvělým řešením pro každého, kdo chce mít v organizaci nářadí i materiálu dokonalý systém. Díky modularitě a přizpůsobivosti můžete tento organizér nastavit podle svých potřeb a dostupného prostoru.

Ať už potřebujete místo pro šroubováky, kleště nebo vrtáky, tento organizér vám umožní vše uspořádat tak, abyste vždy našli to, co hledáte.

Zapracujte na organizaci ve své dílně

Tyto vychytávky vám mohou výrazně usnadnit práci a zvýšit produktivitu v dílně. Chcete i další tipy? Přečtěte si související články:Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Pasport stavby – k čemu slouží a proč ho musíte mít i vy

Víte o někom kdo provádi pasportizaci domu v okese Benešov?

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...