Vysavač do dílny pro rychlý a účinný úklid

Vysavač do dílny pro rychlý a účinný úklid

Čistota v dílně je neméně důležitá než čistota v jiných částech domu. Její udržování je ale mnohem náročnější, protože se v dílnách práší a víří se nečistoty z nářadí, ale i opracovaného materiálu. Pokud chcete mít při práci v dílně, ale třeba i na stavbě nebo zahradě čisto pod rukama, porozhlédněte se po vysavači do dílny. Má všestranné využití a své uplatnění najde jak u kutilů, tak profesionálních řemeslníků.

Vysavače do dílny si poradí i s velkými nečistotami

Dílenské vysavače jsou zkonstruovány s ohledem na dostatečný výkon, díky kterému zvládnou vysát i silné nečistoty, a především i drobné předměty. Pokud byste začali domácí dílnu vysávat obyčejným vysavačem, brzy byste jej zničili.

Domácí vysavače na rozdíl od těch dílenských nejsou schopny zachytit takové množství prachu a předmětů, navíc mají jemnější filtry, které by se po několika minutách vysávání zanesly. Pokud chcete vysávat v dílně nebo na zahradě, měli byste si pořídit kvalitní vysavač do dílny. Co vše s ním můžete vysávat? Uveďme několik příkladů:

 • Vysávání prachu, pilin, železných špon
 • Vysávání vody a jiných tekutin
 • Odsávání prachu z elektrického nářadí
 • Vysávání vychladlého popela (jen u některých modelů)
 • Vysávání listí
 • Poslouží také jako fukar

vysavač do dílny

Robustní konstrukce a silný výkon

Vysavače do dílny vynikají ve srovnání s klasickými domácími vysavači především robustní konstrukcí. To je současně jejich nevýhoda – jsou velké a neskladné. Díky svým větším rozměrům ale disponují prostorem s dostatečně velkým objemem pro nečistoty a výkonným motorem pro odsávání jemných i hrubých nečistot.

Vysavače do dílny bývají dodávány s rozsáhlým příslušenstvím, díky kterému jsou možnosti využití takřka neomezené. Součástí dílenských vysavačů bývá například nástavec pro vysávání v těžko dostupných místech, který je ideální při vysávání nečistot, které zapadly do okapů.

Některé vysavače připojíte i na nářadí

Některé modely dílenských vysavačů jsou vybaveny i speciálním adaptérem, pomocí kterého vysavač jednoduše připojíte k elektrickému nářadí. Prach a jemné nečistoty, které vznikají při vrtání, broušení či řezání, tak můžete odsát rovnou při práci. Ušetříte si tím spoustu času. Musíte mít ale vysavač, který tuto funkci umožňuje, a současně nářadí, které je vybavené otvorem pro připojení odsávače.

Práce v dílně

S dílenským vysavačem bude vrtání, řezání i broušení bezprašné.

Dílenské vysavače si hravě poradí i s vodou

Těžko budete hledat materiál či nečistoty, se kterými by si kvalitní vysavač do dílny neporadil. Tyto přístroje zvládnou bez problémů vysávat i vodu, a to dosucha. Pokud rozlijete vody na podlahu, během vteřiny bude při využití vysavače opět suchá. Výkonné přístroje si poradí i se špinavou vodou či dokonce blátem. Funkci vysávání tekutin oceníte například při čištění a úklidu bazénu na konci sezóny.

Přečtěte si také, jak opravit stržený závit

Jak vybrat vysavač do dílny

Na trhu narazíte na dílenské vysavače v různých cenových hladinách. Doporučujeme vyvarovat se výrobkům od bezejmenných výrobců, které nikdo nezná, a spolehnout se na kvalitu renomovaných značek. Při výběru dílenského vysavače byste měli zohlednit tyto faktory:

 • Hmotnost a rozměry – potřebujete výkonný a objemný přístroj, nebo je pro vás důležitá i skladnost, rozměry a hmotnost? Čím větší přístroj bude, tím bude výkonnější a naopak. Neplatí to ale vždy, proto pečlivě studujte technické parametry.
 • Objem nádoby na nečistoty – na trhu seženete dílenské vysavače v kategorii hobby s objemem nádoby od 10 litrů. Profesionální vysavače pak mohou mít objem nádoby i k 70 litrům. Záleží na tom, k jakým účelům a jak často budete vysavač používat.
 • Podvozek – u levnějších přístrojů bývá problém s nekvalitním podvozkem. Kola se špatně pohybují a jsou náchylné na poškození, s vysavačem se těžko manipuluje. Při nákupu nového vysavače si podvozek zkontrolujte a pohyb vysavače po zemi vyzkoušejte.
 • Systém filtrace – moderní dílenské vysavače se pyšní propracovaným systémem filtrace. Obsahují systém záchytných prachových filtrů a funkci samočištění. U nejlevnějších přístrojů byste tyto vymoženosti hledali marně. Řada vysavačů umožňuje také vysávání nečistot přímo do nádoby vysavače, ale také do jednorázových pytlů, které pak jednoduše vyhodíte.
 • Příslušenství – vyšší řady dílenských vysavačů se pyšní poměrně bohatým příslušenstvím, které zahrnuje různé adaptéry, násady, hubice pro vysávání v těžko dostupných prostorách a další.
 • Funkce – nejdůležitější je před nákupem zkontrolovat, co vše je možné s vysavačem vysávat a jaké má funkce. Ne vždy je vysávání tekutin samozřejmostí. Stejně tak jen některé přístroj umožňují připojení na odsávání elektrických přístrojů a se sazemi a popelem si poradí jen ty dražší.

Věříme, že vám náš článek výběr nového vysavače usnadní. Dílenský vysavač se stane skvělým pomocníkem jak v malých domácích dílnách, tak v profesionálních provozech.

POKRAČOVÁNÍ TÉMATU:

JAK SI VYROBIT DOMÁCÍ PONK

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Zatočte se zaschlými kapkami na skle sprchového koutu

Máte v koupelně sprchový kout a už vás přestávají bavit nevzhledné bílé skvrnky, které se tvoří po zaschnutí kapek vody? Poradíme vám, jak proti nim preventivně bojovat a jak je odstranit, když už se na skle sp...

Čeká vás zateplení domu? Nepodceňujte tloušťku izolace

Moderní izolační materiály dokážou výrazně snížit tepelné ztráty budovy. Aby však byl jejich účinek dostatečný, musí být zvolena odpovídající tloušťka izolantu. A právě v tom mnozí ve snaze ušetřit chybují. Poj...

7 tipů, jak ušetřit za energie chytrým zařízením domácnosti

Provoz domácnosti tvoří podstatnou položku ve výdajích a každým rokem se tato částka zvyšuje. S blížícím se významným zdražením je každá úspora energií vítaná. Podělíme se s vámi o 7 tipů, které vás mohou inspi...

Byt

Tipy, jak pěstovat chilli doma v květináči

Pěstování pálivých chilli papriček je opět v kurzu. Protože se jim daří i doma v květináči, můžete s pěstováním začít kdykoliv. Za pár měsíců sklidíte první plody a až nasbíráte zkušenosti, s klidem se pustíte ...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...