Jaké jsou moderní bezdrátové zvonky?

Jaké jsou moderní bezdrátové zvonky?

Domovní zvonek je neodmyslitelnou součástí každých vstupních dveří. Mohlo by se zdát, že jde o nepodstatný detail, avšak i v tomto případě dokáží designéři zapojit svou fantazii a vymyslet opravdu originální kousky. Důležitější než vzhled je ale praktičnost. Do velké obliby se v současnosti proto dostávají bezdrátové zvonky s mnoha funkcemi.

Zvonky mnohdy unikají pozornosti, protože se jedná o detail, který je navíc vidět jen z venku. V současnosti jsou populární především bezdrátové domovní zvonky, které kromě klasické funkce oznámení návštěvy dokáží spoustu dalších věcí. I tady se objevil výrazný technický pokrok.

Další generace bezdrátových zvonků

Zvonky, jež se objevují na trhu, se vyznačují jednoduchým tvarem a zpravidla plastovým provedením. Ty bezdrátové jsou v současnosti opět velmi žádané zboží – od dob jejich předchůdců, kdy byly velkým hitem, proběhl velký posun kupředu. Pamatujete si na často nepříjemný zvuk, který se linul po místnostech, když někdo zazvonil? Tak na ten zapomeňte –  zvuk dnešních modelů je nesrovnatelný.

4970611990_60d24c8034

Jednoduché a uším nelahodící melodie byly nahrazeny propracovanými polyfonními tóny a vybírat si můžete ze široké nabídky.

Moderní zvonky se vyznačují také velkým dosahem. V případě, že se mezi dvěma součástmi nachází mnoho překážek, k dostání jsou zvonky s dosahem až 100 metrů.

Novinky ulehčí život třeba i starším lidem, neboť kromě klasické zvukové signalizace disponují vizuálními efekty, jež upozorní na návštěvu za dveřmi. Stejně tak lze zvonek využít i v hlučných místech, kde by mohl být zvukový signál snadno přeslechnutelný.

Mezi největší negativa starších typů zvonků se řadila krátká výdrž baterie. I to je už ale překonáno. Využití moderních technologií dokázalo minimalizovat spotřebu – článek u tlačítka tak vydrží mnohem déle, stejně jako u vnitřní jednotky. Ta však může být napájena i ze zásuvky, kde jsou potom náklady zanedbatelné.

3917734943_d7f5d5654eDrátový versus bezdrátový zvonek

Drátový zvonek, který sloužil po mnoho generací, je jednoznačně překonán. Bezdrátové zvonky už dnes nabízí mnoho dalších funkcí – díky kameře a malé obrazovce snadno uvidíte, kdo stojí přede dveřmi. Díky více tlačítkům se lze dozvonit třeba i od branky, kterou přes noc zavíráte.

Možná vás ani nenapadlo přemýšlet nad takovým detailem, jakým domovní zvonek je. V současnosti ale najdete mnoho zajímavých kousků. Od designových v různých tvarech a barvách, až po klasické plastové, které pořídíte do dvou set korun. S kvalitnějším materiálem a zpracováním pak roste i cena. Záleží jen na vás, jak moc stylový domov chcete mít.

 

Diskuse k článku

  • Lennanov

    20:58 16. 10. 2014 0
    Ten zvonek se stromkem je opravdu nádherný, ale asi nebude ani nijak levný. My máme doma zelenou fasádu tak uvažuji, že si koupím zelený :-)

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Sádrové obklady: kam se (ne)hodí a jaké jsou jejich vlastnosti

Existuje nespočet obkladových materiálů, po kterých můžete při rekonstrukci nebo realizaci novostavby sáhnout. Vedle oblíbených keramických či kamenných obkladů existují také obklady sádrové. Jsou cenově dostup...

Překlady stavebních otvorů: materiály a specifika

Důležitým konstrukčním prvkem všech staveb jsou překlady, které zajišťují stabilitu nad stavebními otvory. Nesmí chybět nad okny, dveřmi i vraty a musí se s nimi počítat už v projektové dokumentaci. Překlady se...

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Čištění betonové dlažby: Jak odstranit olej a další nečistoty

Beton patří mezi porézní materiály. Proto se na jeho povrchu mohou snadno vytvořit nevzhledné mapy od mastnoty, potravin nebo třeba bláta. Zatímco při čištění keramické dlažby stačí povrch omýt teplou vodou, u ...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...