Využijte místo ve sklepě. Máme pro vás tipy

Máte málo místa ve sklepě? Poradíme, jak využít prostor efektivně

Sklep může být skvělým úložným prostorem pro méně potřebné věci. Ani ten ale není nafukovací. Máte pocit, že místa stále není dost? V tomto článku vám představíme praktické tipy, jak na vašem sklepním prostoru získat co nejvíce.

Proč začít s organizací sklepa?

Začínáme u základů. Správná organizace vám může pomoci lépe využít každý centimetr vašeho sklepa. Nejprve si všimněte, co všechno ve sklepě skladujete a zda je vše potřebné. Zbytečné věci jen zabírají cenné místo.

Mnohdy skladujeme věci, které už dlouho nepoužíváme, a přitom zaujímají spoustu prostoru. Projděte si všechny předměty a rozhodněte, co skutečně potřebujete a co můžete vyhodit nebo darovat.

I klasické regály, používané ve skladech, vám zpřehlední sklepní prostory

Jak se zbavit nepotřebného?

Uklízení ve sklepě nemusí být nutně noční můra. Začněte tím, že si vytvoříte seznam věcí, které potřebujete a ty, které už nejsou nutné. Můžete použít metodu, kdy si věci rozdělíte do tří kategorií: zachovat, vyhodit, nejisté.

Pokud jste si u některých věcí nejistí, dejte jim šanci. Například pokud jste něco nepoužili více než rok, pravděpodobně to nepotřebujete. Tento přístup vám uvolní prostor pro skladování věcí, které opravdu využijete.

Úložné systémy, které fungují

Efektivní úložné systémy mohou vašemu sklepu dodat spoustu místa navíc. Uvažujte o policových a regálových systémech, které využijí vertikální prostor. U mnoha z nich můžete také přizpůsobit výšku polic, a tak si jejich velikost přizpůsobíte podle aktuální potřeby.

Další skvělou možností pro využití každého místečka ve sklepě jsou skladovací boxy, které můžete označit a snadno třídit. Využijte také méně využívaný prostor – strop. Zde můžete pomocí háků zavěsit kola nebo sezónní sportovní vybavení.

Potřebujete nový nábytek?

Ne vždy je nutné kupovat nový nábytek a vybavení do sklepa. Podívejte se, co už doma máte a jak by se to dalo využít ve sklepě. Staré regály nebo skříně mohou sloužit jako skvělé úložné prostory.

Pokud si chcete něco vyrobit sami, inspiraci najdete i na našem portálu. Tvorba vlastních úložných řešení může být zábavná, a navíc šetří vaši peněženku. Zvažte třeba výrobu dřevěných boxů nebo regálů, které vám budou vyhovovat.

Organizaci vám usnadní i obyčejné plastové bedýnky

Jak pečovat o sklep

Správná péče o sklep je nezbytná, aby vaše věci zůstaly v dobrém stavu. Dbejte na to, aby byl sklep dostatečně větraný a suchý. Toto je důležité pro předcházení vzniku plísní a dalšího poškození.

Investujte do odvlhčovače nebo zlepšete izolaci sklepních stěn. Tato opatření pomohou udržet sklep v optimálním stavu a vaše věci budou lépe chráněné před vnějšími vlivy.

Organizace sklepa může být ze začátku náročná. Ale úsilí za to stojí. Vaše sklepní prostor bude nejen organizovanější, ale také přívětivější a užitečnější. Chcete i další tipy? Přečtěte si související články:Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Dobrý den, Emilie. Podle Feng Shui je vhodné umístit kompostér do oblasti zvané Gen, což odpovídá sektorům sev...

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Prosím o radu, kam umístit v zahradě podle Feng Shui (bagua) kompostér. Předem děkuji.

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Byt

Řeřicha vyroste za pár dnů. Sklizeň bude bohatá

Zkoušeli jste někdy pěstovat řeřichu? Je to snadné, rychlé, a to hlavní – můžete si kdykoli dopřát pořádnou porci čerstvých bylin. Přečtěte si, proč a jak řeřichu pěstovat.

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Využijte chytré technologie i ve své zahradě

Moderní technologie nás obklopují na každém kroku a proměňují nejen naše domovy, ale i zahrady. Napadlo vás, že můžete pomocí chytrých řešení ušetřit čas a energii také péči o svůj venkovní prostor?

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

Korálová barva – jak ji využít v interiérovém designu

Korálová barva přináší do interiérů teplou a svěží atmosféru. Dokůže oživit snad každý prostor. I proto je v posledních letech mezi interiérovými designéry stále oblíbenější. V následujícím článku vám ukážeme, ...