Nezapomínejte na čištění fasády domu!

Nezapomínejte na čištění fasády domu!

Vybrat správnou fasádu je důležitým, ale ne tím jediným krokem ke zdravému bydlení. Aby stavba zůstala čistá, pěkná a nemnožily se v ní plísně a další nežádoucí organismy, je třeba o ni pravidelně pečovat. Odborné čištění fasády domu je tedy jedna z věcí, na které by se rozhodně nemělo zapomínat. Kvalitní firma si hravě poradí nejen s běžnou údržbou fasád, ale poskytne vám i náročnější služby, jako je parní čištění, odstranění graffiti, důkladné čištění fasády panelových domů nebo čištění střech.

Kdy je vhodné přistoupit k čištění fasády domu?

Čištění fasády panelových domů, ale i jiných staveb, není jen otázkou estetiky. To, že už je fasáda na pohled ošklivá, by nemělo být jediným důvodem pro její vyčištění. Tím hlavním důvodem je totiž fakt, že každá fasáda, ať už je zateplená, natřená či břízolitová, je náchylná na působení vnějších vlivů a všelijakých mikroorganismů, které jsou v domě nežádoucí. Plísně, řasy a další nezvaní hosté pak dělají z vašeho domu nezdravé místo pro bydlení.

Společnost, která se vám stará o fasádu při stavbě domu, by vám měla poskytnout informace o tom, jak je potřeba o ni pečovat, a po jaké době je nutné nechat ji odborně vyčistit. Není možné určit jednotně dobu, po které by se k čištění fasády domu mělo přistoupit, protože každá fasáda je jiná a vyžaduje jinou péči.

Pokud si nevíte rady, poraďte se s odborníky, kteří vám navrhnou ideální řešení pro čištění fasády panelového domu, ale i rodinných či bytových domů. Pokud máte zájem spolehlivě zhodnotit stav vaší fasády, a případně ji kvalitně vyčistit, kontaktujte společnost Umyjem-to.cz.

Proč je čištění fasád domů tak důležité?

Fasáda domu je zpravidla tím prvním, co na člověka udělá určitý dojem, když stavbu vidí. Pokud chcete, aby váš dům na okolí působil dobře, musíte se o něj starat. Pokud vám o estetiku nejde, pořád jsou tu ale i další, možná ještě důležitější důvody, proč k čištění fasády domu přistoupit.

Na každou fasádu totiž působí spousta vnějších vlivů, jako je slunce, déšť, vítr, smog, prach, nečistoty z ovzduší a podobně, které ji ničí. Jejich působením se fasáda začíná rozpadat, objevují se v ní trhliny, plísně, mechy, řasy a kolonie mikroorganismů. To všechno má obrovský vliv na kvalitu fasády i celého zateplení domu.

Nesprávně ošetřená fasáda tedy může být do budoucna zdrojem nejen nezdravého prostředí uvnitř stavby, ale i narušení izolačních vlastností zateplení domu. Obzvláště nevhodné je pobývání v prostorách postižených plísněmi a dalšími mikroorganismy pro děti a starší osoby, které jsou více náchylné.

Firma Umyjem-to.cz zbaví váš dům nečistot i škodlivých organismů pobývajících na jeho zdech. Součástí čištění fasády domu, čištění střech a dalších služeb společnosti je také ošetření materiálů speciálními přípravky, které brání novému množení nežádoucích mikroorganismů.

obrázek 14

Co vše je možné vyčistit?

S trochou nadsázky je možné říct, že díky moderním technologiím a kvalitním přípravkům je možné vyčistit téměř každou nečistotu. Společnost Umyjem-to.cz nabízí čištění fasády panelových domů, čištění fasád domů bytových i rodinný, čištění střech i dlažeb a dokonce i odstranění graffiti.

Na skutečně odolnou špínu se používá vysoce účinné parní čištění či šetrné, ekologické chemické prostředky. Horkovodní vysokotlaké čističe dokážou odstranit až 95% jakýchkoli nečistot od hlíny, prachu, sazí a mastnoty přes mechy, řasy, houby či lišejníky až po neviditelné mikroorganismy.

Co se týče materiálů, je možné vyčistit v podstatě všechny obvyklé plasty, kámen, kov, beton, dřevo i další méně časté materiály. Je možné vyčistit celou fasádu či jen odstranit stopy po výparech z komínu, zbavit se nečistot v okolí domu, na terasách, v altánech, střechách, dekoračních předmětech, cestách i dlažbách.

Čištění fasád nechte rozhodně na odbornících

Čištění fasády panelových domů by asi nikoho nenapadlo zkoušet na vlastní pěst. Na odbornících je však žádoucí nechat i čištění fasád domů bytových, čištění střech či odstranění graffiti. Nejde jen o vaši osobní bezpečnost a o to, že odborná firma disponuje potřebným vybavením a zkušenostmi. Důvodem je také to, že společnost, která se čištěním fasád zabývá, dokáže nejlépe zvolit jak správnou techniku čištění, tak i ekologické chemické prostředky, které vaší fasádě neublíží, ale naopak prospějí.

Firma Umyjem-to.cz má k dispozici řadu moderních strojů a vychytávek, díky kterým bude vaše fasáda jako nová. Samozřejmostí je také konečná úprava fasády fungicidním nástřikem, který zamezí opětovnému množení škodlivých mikroorganismů, řas i plísní.

Odborně je možné vyčistit i velmi znečištěné povrchy, na které se zpravidla používá účinné, a přesto šetrné parní čištění.

Nevíte, jestli má čištění fasády domu ve vašem případě smysl? Objednejte si u firmy Umyjem-to.cz zkoušku zdarma. Cca jeden metr čtvereční povrchu vám vyčistí bezplatně a poradí, jak bude nejlepší postupovat v daném konkrétním případě dále.

Odstranění graffiti nemusí být noční můra

Škody na majetku bohužel nepáchá jen počasí, ale často i takzvaní umělci, kteří rádi zdobí svými výtvory domy, ploty, vrata a podobně. O tato díla ale samozřejmě nikdo na svém majetku nestojí. Odstranění graffiti je ale mnohdy velmi obtížné a náročné. Pomoci vám ale naštěstí může zkušená firma například prostřednictvím parního čištění či jiných účinných technik.

Zaměstnanci firmy Umyjemto.cz se o odstranění graffiti z různorodých povrchů a objektů postarají zkušeně, rychle, důkladně a za rozumnou cenu. Možné je i následné ošetření povrchu speciálním anti-graffiti nátěrem, který slouží jako ochrana vašeho majetku, kdyby si nějaký „pouliční umělec“ opět spletl váš dům s plátnem. Z takto ošetřeného povrchu se pak graffiti odstraňuje snadno.

Parní čištění střech, fasád i dlažeb

Firma Umyjemto.cz zatočí i s odolnými nečistotami. Poskytuje nejen klasické čištění fasády domu, ale i parní čištění střech, dlažeb, plotů, teras, fasád a dalších objektů, které vyžadují zvýšenou péči nebo opatrnost.

Nezáleží na tom, z jakého koutu republiky pocházíte, pokud hledáte spolehlivé služby se zárukou za rozumné ceny, nebo jen chcete zjistit více informací o čištění fasády domu, čištění střech či odstranění graffiti, navštivte web společnosti Umyjemto.cz.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Pasport stavby – k čemu slouží a proč ho musíte mít i vy

Víte o někom kdo provádi pasportizaci domu v okese Benešov?

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...