Nezapomínejte na čištění fasády domu!

Nezapomínejte na čištění fasády domu!

Vybrat správnou fasádu je důležitým, ale ne tím jediným krokem ke zdravému bydlení. Aby stavba zůstala čistá, pěkná a nemnožily se v ní plísně a další nežádoucí organismy, je třeba o ni pravidelně pečovat. Odborné čištění fasády domu je tedy jedna z věcí, na které by se rozhodně nemělo zapomínat. Kvalitní firma si hravě poradí nejen s běžnou údržbou fasád, ale poskytne vám i náročnější služby, jako je parní čištění, odstranění graffiti, důkladné čištění fasády panelových domů nebo čištění střech.

Kdy je vhodné přistoupit k čištění fasády domu?

Čištění fasády panelových domů, ale i jiných staveb, není jen otázkou estetiky. To, že už je fasáda na pohled ošklivá, by nemělo být jediným důvodem pro její vyčištění. Tím hlavním důvodem je totiž fakt, že každá fasáda, ať už je zateplená, natřená či břízolitová, je náchylná na působení vnějších vlivů a všelijakých mikroorganismů, které jsou v domě nežádoucí. Plísně, řasy a další nezvaní hosté pak dělají z vašeho domu nezdravé místo pro bydlení.

Společnost, která se vám stará o fasádu při stavbě domu, by vám měla poskytnout informace o tom, jak je potřeba o ni pečovat, a po jaké době je nutné nechat ji odborně vyčistit. Není možné určit jednotně dobu, po které by se k čištění fasády domu mělo přistoupit, protože každá fasáda je jiná a vyžaduje jinou péči.

Pokud si nevíte rady, poraďte se s odborníky, kteří vám navrhnou ideální řešení pro čištění fasády panelového domu, ale i rodinných či bytových domů. Pokud máte zájem spolehlivě zhodnotit stav vaší fasády, a případně ji kvalitně vyčistit, kontaktujte společnost Umyjem-to.cz.

Proč je čištění fasád domů tak důležité?

Fasáda domu je zpravidla tím prvním, co na člověka udělá určitý dojem, když stavbu vidí. Pokud chcete, aby váš dům na okolí působil dobře, musíte se o něj starat. Pokud vám o estetiku nejde, pořád jsou tu ale i další, možná ještě důležitější důvody, proč k čištění fasády domu přistoupit.

Na každou fasádu totiž působí spousta vnějších vlivů, jako je slunce, déšť, vítr, smog, prach, nečistoty z ovzduší a podobně, které ji ničí. Jejich působením se fasáda začíná rozpadat, objevují se v ní trhliny, plísně, mechy, řasy a kolonie mikroorganismů. To všechno má obrovský vliv na kvalitu fasády i celého zateplení domu.

Nesprávně ošetřená fasáda tedy může být do budoucna zdrojem nejen nezdravého prostředí uvnitř stavby, ale i narušení izolačních vlastností zateplení domu. Obzvláště nevhodné je pobývání v prostorách postižených plísněmi a dalšími mikroorganismy pro děti a starší osoby, které jsou více náchylné.

Firma Umyjem-to.cz zbaví váš dům nečistot i škodlivých organismů pobývajících na jeho zdech. Součástí čištění fasády domu, čištění střech a dalších služeb společnosti je také ošetření materiálů speciálními přípravky, které brání novému množení nežádoucích mikroorganismů.

obrázek 14

Co vše je možné vyčistit?

S trochou nadsázky je možné říct, že díky moderním technologiím a kvalitním přípravkům je možné vyčistit téměř každou nečistotu. Společnost Umyjem-to.cz nabízí čištění fasády panelových domů, čištění fasád domů bytových i rodinný, čištění střech i dlažeb a dokonce i odstranění graffiti.

Na skutečně odolnou špínu se používá vysoce účinné parní čištění či šetrné, ekologické chemické prostředky. Horkovodní vysokotlaké čističe dokážou odstranit až 95% jakýchkoli nečistot od hlíny, prachu, sazí a mastnoty přes mechy, řasy, houby či lišejníky až po neviditelné mikroorganismy.

Co se týče materiálů, je možné vyčistit v podstatě všechny obvyklé plasty, kámen, kov, beton, dřevo i další méně časté materiály. Je možné vyčistit celou fasádu či jen odstranit stopy po výparech z komínu, zbavit se nečistot v okolí domu, na terasách, v altánech, střechách, dekoračních předmětech, cestách i dlažbách.

Čištění fasád nechte rozhodně na odbornících

Čištění fasády panelových domů by asi nikoho nenapadlo zkoušet na vlastní pěst. Na odbornících je však žádoucí nechat i čištění fasád domů bytových, čištění střech či odstranění graffiti. Nejde jen o vaši osobní bezpečnost a o to, že odborná firma disponuje potřebným vybavením a zkušenostmi. Důvodem je také to, že společnost, která se čištěním fasád zabývá, dokáže nejlépe zvolit jak správnou techniku čištění, tak i ekologické chemické prostředky, které vaší fasádě neublíží, ale naopak prospějí.

Firma Umyjem-to.cz má k dispozici řadu moderních strojů a vychytávek, díky kterým bude vaše fasáda jako nová. Samozřejmostí je také konečná úprava fasády fungicidním nástřikem, který zamezí opětovnému množení škodlivých mikroorganismů, řas i plísní.

Odborně je možné vyčistit i velmi znečištěné povrchy, na které se zpravidla používá účinné, a přesto šetrné parní čištění.

Nevíte, jestli má čištění fasády domu ve vašem případě smysl? Objednejte si u firmy Umyjem-to.cz zkoušku zdarma. Cca jeden metr čtvereční povrchu vám vyčistí bezplatně a poradí, jak bude nejlepší postupovat v daném konkrétním případě dále.

Odstranění graffiti nemusí být noční můra

Škody na majetku bohužel nepáchá jen počasí, ale často i takzvaní umělci, kteří rádi zdobí svými výtvory domy, ploty, vrata a podobně. O tato díla ale samozřejmě nikdo na svém majetku nestojí. Odstranění graffiti je ale mnohdy velmi obtížné a náročné. Pomoci vám ale naštěstí může zkušená firma například prostřednictvím parního čištění či jiných účinných technik.

Zaměstnanci firmy Umyjemto.cz se o odstranění graffiti z různorodých povrchů a objektů postarají zkušeně, rychle, důkladně a za rozumnou cenu. Možné je i následné ošetření povrchu speciálním anti-graffiti nátěrem, který slouží jako ochrana vašeho majetku, kdyby si nějaký „pouliční umělec“ opět spletl váš dům s plátnem. Z takto ošetřeného povrchu se pak graffiti odstraňuje snadno.

Parní čištění střech, fasád i dlažeb

Firma Umyjemto.cz zatočí i s odolnými nečistotami. Poskytuje nejen klasické čištění fasády domu, ale i parní čištění střech, dlažeb, plotů, teras, fasád a dalších objektů, které vyžadují zvýšenou péči nebo opatrnost.

Nezáleží na tom, z jakého koutu republiky pocházíte, pokud hledáte spolehlivé služby se zárukou za rozumné ceny, nebo jen chcete zjistit více informací o čištění fasády domu, čištění střech či odstranění graffiti, navštivte web společnosti Umyjemto.cz.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Přírodní materiály v interiéru: Hřejivé, krásné a luxusní

Materiály, které jsou přírodní jsou pro nás naprosto zásadní. Od chvíle, co jsme koupili nové bydlení se oprav...

Vyplatí se topit klimatizací? Máme pro vás přehled výhod i nedostatků

To, zda se vyplatí topit klimatizací, závisí na několika faktorech, jako jsou velikost místnosti, počet osob v...

Jak natřít radiátor? Máme pro vás několik užitečných tipů

Drátěný kartáč je na starou barvu opravdu nejlepší. Nám to ukázali, když rodiče potřebovali nabarvit radiátory...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Cesta za úsporou začíná výměnou oken! Klidně i na podzim a v zimě

Za sebe musím říct, že opravdu nový okna pomohly, ale ne jen od momentálního tématu, úspora energií, ale u nás...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Máte pravdu, potvrdili, že se poplatek má týkat jen odběru pod stropem cen.

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Joo je to pro mě super zpráva, když se k nim v podstatě teprve chystám přejít, ale nic m...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Jak se díváte na to, že od nového roku budou účtovat 300 Kč bez DPH za každou odebranou...
Zobrazit všechna témata

Jak uskladnit barvy, lepidla a další stavební hmoty, aby vydržely co nejdéle

Pořídili jste si barvu, silikon, lepidlo či jinou stavební hmotu, a po dokončení práce vám ještě dost materiálu zůstalo? Pokud dodržíte základní pravidla skladování, vydrží vám dlouhé měsíce. Poradíme, na co si...

Sníh a mráz vs. venkovní stínění – na co si dát pozor?

Sněžení a mrazy tu budou ještě chvíli s námi. Pokud používáte venkovní stínění (rolety, nebo žaluzie), měli byste je používat s obezřetností. Pokud se objeví námraza, při stahování či vytahování byste mohli mec...

Byt

Vyčistěte sítko dřezové baterie. Výsledek poznáte okamžitě

Dřezová baterie patří mezi nejpoužívanější prvky v každé kuchyni. Každým dnem jí protečou jednotky i desítky litrů vody. Častým používáním se opotřebovává nejen její povrch, ale také vnitřní konstrukční prvky, ...

Ozvláštněte interiér obkladem z dřevěných lamel či akustických panelů

Dřevo má v moderním interiéru své pevné místo a designéři přichází s novými nápady, jak jej do prostoru zakomponovat. V posledních letech jsou v oblibě obklady z dřevěných lamel, případně předpřipravených akust...

Pojezdová keramická dlažba – před dům i na parkovací stání

Příjezdové cestičky i parkovací stání se nejčastěji řeší pokládkou zámkové dlažby, případně jiným typem betonových dlaždic. Zajímavou alternativou je však keramická dlažba s parametrem pojezdu, která řeší mnoho...

Výbor (předseda) SVJ – pozor na nejčastější prohřešky

Pokud vlastníte byt v bytovém domě, zřejmě se vás týkají záležitosti spojené se sdružením vlastníků jednotek (SVJ). Ať už jste pouhým vlastníkem, nebo rovnou členem výboru, či předsedou, ohlídejte si dodržování...

Dejte sbohem svíčkám z parafínu. Zdraví příliš neprospívají

Také si během zimních měsíců zlepšujete náladu vonnými svíčkami, které do domovů vnáší hřejivou atmosféru a prostor provoní? Pak zbystřete. Většina svíček, ať už vonných, nebo čajových, je vyrobená na bázi para...

6 tipů, jak využít dešťovou vodu doma i na zahradě

Ať už zachycujete dešťovou vodu do retenčních nádrží, nebo ji jednoduše svádíte z okapů do plastových sudů, využívejte její potenciál na maximum. Dešťová voda se nejčastěji používá k zalévání zahrady, možností ...

5 důvodů, proč své bydlení zbytečně nepřetápět

Podle průzkumů svá bydlení přetápí velké množství domácností. Zatímco odborníci doporučují přes den vytápěn na teplotu kolem 20-21 °C, u nás mnozí topí na 22 až 24 stupňů. Patříte mezi ně i vy? Zkuste své návyk...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...

Vrut se vám protáčí? Poradíme, jak opravit vyvrtaný otvor, který je příliš široký

Konstrukční díly mnoha kusů nábytku, doplňků a vybavení jsou spojená vruty. Ty se šroubují do předvrtaného otvoru. Může se ale stá...

5 výhod teplovodního podlahového vytápění

Topná sezóna se rozbíhá, a tak je na realizaci nového topného systému už v podstatě pozdě. Pokud ale vás rekonstrukce nebo realizace novostavby teprve čeká, budete stát před rozhodnutím, pro jaká způsob vytápěn...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...