Na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Pod bioklimatickou pergolou můžete odpočívat celoročně

Na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Pod bioklimatickou pergolou můžete odpočívat celoročně

Chytrá pergola je moderním řešením, které vám umožní posezení na zahradě i za sychravého počasí. Její největší předností je unikátní způsob zastřešení a možnost screenových rolet, které u pergoly nahradí stěny. Zjistěte, jak vám moderní hliníková pergola dokáže zpříjemnit život.

Vylepšete svůj odpočinkový kout na zahradě

Žádnému luxusnímu domu by neměla chybět pergola či altán. Přestože ven vycházíte proto, abyste načerpali energii ze slunečních paprsků, stinné místo se hodí vždy. Jaký je rozdíl mezi pergolou a altánem?

  • Altán je samostatně stojící stavení, které se zpravidla nachází v klidné části zahrady dál od domu.

  • Pergola je situovaná podél domu, ke kterému je většinou připevněna a je v podstatě kuchyňským či obývacím posezením venku.

Klasické pergoly vás ochrání před sluncem i jarním deštíkem, ale bioklimatická pergola s dešťovým senzorem i před silným deštěm či sněhem, a navíc podporuje přirozenou ventilaci. Posezení s přáteli, rodinné oslavy, snídaně či večeře si tak můžete užívat celoročně, bez ohledu na teplotu nebo rozmary počasí.

Seznamte se s bioklimatickou pergolou

Od klasické se liší praktickými naklápěcími lamelami, které je možné zcela uzavřít nebo sklopit do úhlu 140°. Díky tomu můžete na terase sedět za každého počasí.

Pokud se přižene nečekaný liják nebo začne sněžit, lamely mohou zůstat zcela uzavřeny. Pergola Placeo může být vybavena i dešťovým či větrným senzorem. Pokud nejste doma a přižene se silný vítr či déšť, pergola se automaticky zavře, takže vše, co se nachází pod ní, zůstane uchráněno před nepříznivým počasím.

Bioklimatická pergola lze při dešti sklopit.

Bioklimatická pergola lze při dešti sklopit. Zdroj:alaris.cz

Díky pevné konstrukci a unikátnímu tvaru střešních profilů pergolu neohrozí ani velká vrstva sněhu. Tající sníh a dešťovou vodu ze střechy odvádí důmyslný systém odtoku vody. Okap je umístěný po celém obvodu pergoly a voda stéká odtokovým prostorem, který se nachází v nosném sloupu pergoly ústícím do země. Pod pergolou zůstane vždy sucho, nebudou se tvořit louže a ani blátivá místa.

Pocitově nižší teplota i během parných dní

Střechu bioklimatické pergoly tvoří naklápěcí lamely, které odstíní horké letní paprsky a také se starají o potřebnou cirkulaci vzduchu. Lamely je možné nastavit do takového úhlu, aby stínily, ale zároveň byly otevřené a vzduch přes ně mohl volně proudit. Tento princip ventilace způsobí, že pocitová teplota pod pergolou bude nižší. Bioklimatická pergola je opatřena vestavěným motorem, takže lamely můžete ovládat pohodlně pomocí dálkového ovladače, ale také přes smartphone.

Lámete si hlavu nad tím, čím zakrýt boční strany pergoly? Oblíbeným doplňkovým příslušenstvím jsou screenové rolety nebo elegantní posuvné stěny, díky kterým v mžiku vytvoříte nádhernou zimní zahradu.

Bioklimatická pergola umožňuje posezení venku za každého počasí celoročně.

Bioklimatická pergola umožňuje posezení venku za každého počasí celoročně. Zdroj:alaris.cz

Výrobní materiál s dlouhou životností

Kvalitní chytrou pergolu poznáte podle výrobního materiálu, kterým by měl být hliník.

Hliníková konstrukce je pevná, a pokud je ošetřena odolným práškovým lakováním, je prakticky bezúdržbová. Nevyžaduje nátěr ani zdlouhavé čištění.

Jak vám bioklimatická pergola zpříjemní život?

Chytrá pergola má oproti klasické hned několik výhod. Tou největší je možnost využití po celý rok, jelikož vás ochrání před sluncem, deštěm i sněhem. Jaké jsou její další přednosti?

  • Je odolná proti sněhové zátěži.

  • Ovládací motor je integrovaný, takže nenarušuje elegantní vzhled pergoly.

  • Předpřipravený systém umožňuje dodatečnou instalaci dalších prvků, mezi které patří například stěny různých typů a materiálů.

  • Okap po celém obvodu střechy odvádí vodu vestavěným systémem mimo pergolu.

  • Lamely je možné ovládat dálkově.

  • Možnost instalace větrného a dešťového senzoru.

  • Mezi lamely je možné připevnit úsporné LED osvětlení.

  • Kvalitní výrobní materiál s dlouhou životností a nulovými požadavky na údržbu.

Pokud máte k bioklimatické pergole dotazy, kontaktujte výrobní firmu Alaris.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...