Jara je tady. Připravte svou zahradu na celou sezónu - začněte těmito 5 kroky

Pět věcí, které udělat na zahradě s příchodem jara

I vaše zahrada právě teď potřebuje zvýšenou pozornost a odpovídající péči. Aby byla po celé jaro i léto v plné síle, je nejvyšší čas pustit se do práce. Shrnuli jsme pro vás pět důležitých kroků, které vaši zahradu probudí k životu.

1. Začněte generálním úklidem

Než se pustíte do jarních prací na zahradě, je potřeba náležitě uklidit. Odstraňte zbytky rostlin, listí a další odpadky, které se přes zimu nahromadily. Tento krok důležitý, aby vaše zahrada mohla začít dýchat a byla připravená na nové rostliny.

Čistá zahrada je jako prázdný list papíru. Až vše nezbytné odstraníte, budete mít lepší přehled o tom, co vše potřebuje vaši zvýšenou pozornost. Možná objevíte místa, která vyžadují opravu, nebo dostanete skvělé nápady na nové záhony.

Pořádný úklid si na jaře zaslouží každá zahrada

2. Nebojte se prořezávat

Prořezávání není jen o estetice, je to podstatný krok pro zdravý růst dřevin. Zaměřte se na keře a stromy, které to nutně potřebují. Odstraněním mrtvých a poškozených větví dáte prostor novým výhonkům.

Nepodceňujte význam jarního prořezávání. Nejen že pomůžete rostlinám lépe růst, ale také předejdete možným chorobám a škůdcům, které by mohly rostliny napadnout.

3. Připravte půdu na nový život

Aby rostliny prosperovaly, potřebují bohatou a živnou půdu. Začněte její přípravou – půdu provzdušněte a přidejte kompost nebo jiné hnojivo. Tím zlepšíte strukturu a dodáte potřebné živiny.

Tento krok je také důležitý pro vitalitu vaší zahrady. Zdravá půda totiž znamená zdravé rostliny. A nezapomeňte, že každá rostlina má jiné nároky na půdu, takže zvolte hnojivo s ohledem na to, co plánujete sázet.

4. Plánujte, co a kde zasadíte

Před výsadbou promyslete, jak chcete, aby vaše zahrada vypadala. Uvažujte o barvách, výšce rostlin a době květu. Při správném plánování pak vaše zahrada bude působit harmonicky.

Plánování je navíc velmi praktické. Pomůže vám optimalizovat prostor a zvýšit efektivitu péče o zahradu. Ušetříte si tak práci a čas do dalších měsíců.Máte na zahradě studnu? Mrazy jsou pryč, je čas ji odzimovat

5. Starost o trávník začíná teď

Trávník mnozí považují za srdce zahrady. A my se k nim přidáváme. Začněte jeho oživením – posečte na vhodnou výšku, proveďte vertikutaci a přidejte i vhodné hnojivo. Tím podpoříte hustotu a zdraví trávníku.

Pravidelnou péčí o trávník zajistíte, že bude po celou sezónu krásně zelený a odolný proti škůdcům a nemocem. Postupně také začněte připravovat techniku na zavlažování.

Po dodržení těchto pěti kroků bude vaše zahrada na skvělé startovní pozici pro začátek jara. S trochou péče a lásky se dočkáte zahrady, která bude krásná na pohled a přinese vám spoustu radosti. Přečtěte si i související články:Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Dobrý den, Emilie. Podle Feng Shui je vhodné umístit kompostér do oblasti zvané Gen, což odpovídá sektorům sev...

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Prosím o radu, kam umístit v zahradě podle Feng Shui (bagua) kompostér. Předem děkuji.

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Byt

Řeřicha vyroste za pár dnů. Sklizeň bude bohatá

Zkoušeli jste někdy pěstovat řeřichu? Je to snadné, rychlé, a to hlavní – můžete si kdykoli dopřát pořádnou porci čerstvých bylin. Přečtěte si, proč a jak řeřichu pěstovat.

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Využijte chytré technologie i ve své zahradě

Moderní technologie nás obklopují na každém kroku a proměňují nejen naše domovy, ale i zahrady. Napadlo vás, že můžete pomocí chytrých řešení ušetřit čas a energii také péči o svůj venkovní prostor?

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

Korálová barva – jak ji využít v interiérovém designu

Korálová barva přináší do interiérů teplou a svěží atmosféru. Dokůže oživit snad každý prostor. I proto je v posledních letech mezi interiérovými designéry stále oblíbenější. V následujícím článku vám ukážeme, ...