Venkovní dlažba: srovnání kamenné a betonové dlažby

Venkovní dlažba: srovnání kamenné a betonové dlažby

Nedílnou součástí každého domu je jeho okolí. Upravte exteriér tak, aby ladil s jednotným stylem vašeho bydlení a byl nejen krásný na pohled, ale také funkční a praktický. Důležitým stavebním prvkem je venkovní dlažba, která ozdobí vaše příjezdové cesty, chodníky, dvorky, zahrady i terasy. Výběr na trhu je opravdu pestrý – je jen na vás, pro jaké rozměry a odstíny barev se rozhodnete. Při volbě venkovní dlažby je však nejdůležitější materiál. Z hlediska pevnosti, odolnosti a životnosti jsou nejlepší volbou venkovní dlažby z betonu a přírodního kamene. Kde všude mají své využití a jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Je lepší kamenná, nebo betonová dlažba?

Hned na začátku výběru venkovní dlažby narazíte na základní otázku: „Je lepší kamenná, nebo betonová dlažba?“ Odpověď je vcelku jednoznačná. Z hlediska kvality, výdrže materiálu a údržby vede dlažba z přírodního kamene. Je však třeba počítat s vyššími pořizovacími náklady. Chcete-li investovat do dlažby, která vám vydrží třeba i po zbytek života, upřednostněte precizně zpracovanou kamennou dlažbu.

Pokud hledáte cenově dostupnější variantu a spokojíte se s kompromisy (například možnou změnou odstínu v průběhu let), pak rozhodně stojí za zvážení i venkovní dlažba z umělého kamene. Díky moderním technologickým postupům je na pohled k nerozeznání od přírodního kamene, navíc je k dispozici v širší škále odstínů, tvarů a barev. I když není tak pevná a odolná jako kamenná dlažba, za své vlastnosti se rozhodně nemusí stydět. Internetový obchod Stonegallery.cz se řadu let věnuje prodeji betonových i kamenných dlažeb. Oba typy tak najdete na jednom místě, jednoduše si srovnáte jejich parametry i cenu. Projděte si nabídku obchodu a udělejte si přehled o tom, co trh nabízí a co by vašim potřebám mohlo slušet nejlépe.

Kamennou dlažbu si můžete osobně prohlédnout v prodejně v Praze

Kamenné a betonové dlažby odolávají mrazu

Venkovní dlažby z kamene i betonu jsou vyrobené tak, aby bez problémů odolávaly náročným přírodním vlivům a snesly i větší zatížení. Dlažba z betonu i přírodního kamene je pevná, mrazuvzdorná a voděodolná. Má dobré izolační vlastnosti a v exteriéru vydrží po mnoho let při zachování stále stejných vlastností.

V případě betonové dlažby se budete muset smířit s postupnou změnou odstínu. Kamenné dlažby pak zachovají svůj původní vzhled po řadu let bez potřeby zvláštní péče. Oba typy venkovních dlažeb vynikají i snadnou údržbou, můžete je omývat například s využitím vysokotlakého čističe.

Venkovní dlažba nabízí nespočet možností využití

Velkou výhodou venkovních dlažeb z betonu i přírodního kamene je jejich variabilita a pestré možnosti využití. Hodí se do jakéhokoliv prostoru v exteriéru, kde vyniknou a splní svůj účel. Venkovní dlažbu můžete využít například:

Na zahradu

Venkovní dlažba s kamennou strukturou se díky přirozenému přírodnímu vzhledu skvěle hodí na každou zahradu. Dlažba dodá vaší zahradě zajímavý vzhled a jedinečnou atmosféru, díky které zde budete chtít strávit ještě více času

Na chodník a cesty

Dlažba z kamene či betonu je vhodná i pro vybudování nádherných chodníků a příjezdových cest. Máte-li v plánu dlažbu intenzivněji zatěžovat a například na ni parkovat s automobily, nepodceňte realizaci podkladové vrstvy a pořiďte si vysoce odolnou zátěžovou dlažbu.

Pod terasu, pergolu či balkon

Součástí mnoha rodinných domů jsou terasy, pergoly či balkony. Ani v těchto prostorách nepodceňujte volbou kvalitní podlahové krytiny a upřednostněte odolné venkovní dlažby. Zaujmou vás svou nádhernou kamennou strukturou a budou se skvěle doplňovat i se zahradním nábytkem.

Na schody a schodiště

Velkou výhodou kamenných venkovních dlažeb je možnost výroby jednotlivých dílů na míru. Z jednoho materiálu lze vyrobit schody, schodnice i ukončení. Dlažba tak bude na schody přímo navazovat, bude vyrobená ze stejného materiálu a v exteriéru bude vypadat celistvě a kompaktně.

Kolem bazénu

Díky dobrým izolačním vlastnostem a odolnosti vůči vlhku a vodě se venkovní dlažba z kamene i betonu hodí i pro montáž kolem bazénů. Kvůli bezpečnosti by venkovní dlažba kolem bazénu měla být protiskluzová.

Betonové dlažby s imitací dřeva – netradiční řešení

Jednou z posledních novinek na trhu jsou betonové dlažby, které svým povrchem připomínají strukturu dřeva. Venkovní dlažby s imitací dřeva se hodí pro použití na zahrady, dvory, vyniknou i v okolí chat a chalup. Jsou ideální volbou pro ty, kteří by venku rádi vybudovali podlahu ze dřeva, ale kvůli nízké životnosti a nedostatečné odolnosti od takového řešení ustoupili.

Ať už se rozhodnete pro výběr venkovní dlažby z betonu, nebo přírodního kamene, bude vás těšit svým poutavým vzhledem i nadprůměrnými vlastnostmi. Dlažby z přírodního kamene přitom patří k tomu nejlepšímu, co do svého interiéru můžete pořídit. Pokud tak hledáte venkovní dlažbu, která poslouží několika generacím a zachová si svůj vzhled, kámen je jasnou volbou.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Dobrý den, Emilie. Podle Feng Shui je vhodné umístit kompostér do oblasti zvané Gen, což odpovídá sektorům sev...

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Prosím o radu, kam umístit v zahradě podle Feng Shui (bagua) kompostér. Předem děkuji.

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Byt

Řeřicha vyroste za pár dnů. Sklizeň bude bohatá

Zkoušeli jste někdy pěstovat řeřichu? Je to snadné, rychlé, a to hlavní – můžete si kdykoli dopřát pořádnou porci čerstvých bylin. Přečtěte si, proč a jak řeřichu pěstovat.

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Využijte chytré technologie i ve své zahradě

Moderní technologie nás obklopují na každém kroku a proměňují nejen naše domovy, ale i zahrady. Napadlo vás, že můžete pomocí chytrých řešení ušetřit čas a energii také péči o svůj venkovní prostor?

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

5 tipů, jak zútulnit pokoj pro hosty

Také chcete, aby se návštěvy u vás cítily jako doma? Pokud máte samostatný pokoj pro hosty, čtěte dá. Připravili jsme pro vás 5 tipů na jednoduché proměny, díky kterým vytvoříte útulnou atmosféru Ale pozor, při...