Vysavač do bazénu: Šikovný pomocník při čištění vody

Vysavač do bazénu: Šikovný pomocník při čištění vody

Léto je v plném proudu a s ním je tu i sezóna venkovních bazénů. Jejich vlastníkům přináší bazény kromě radosti z koupání a odpočinku také spoustu starostí. Jednou z hlavních nutností u venkovních bazénů je jejich pravidelné čištění. Víte, jaké jsou vůbec možnosti údržby bazénů? Chcete při jejich čištění ušetřit, nebo byste raději investovali do dražšího vybavení? Vysavač do bazénu si dnes už může dopřát každý, mezi jednotlivými druhy jsou ale velké rozdíly. 

Existují tři hlavní typy vysavačů. Nejzákladnějším a také nejlevnějším je mechanický, tedy ruční vysavač. Při jeho nákupu určitě nezruinujete váš rodinný rozpočet, zároveň bude ale čištění bazénu vyžadovat více vašeho času a námahy. Dalším druhem je poloautomatický vysavač do bazénu, oproti mechanickému je schopný pracovat i za vaší nepřítomnosti. Posledním a nejlepším typem vysavače je plně automatický robot, jeho pořízení je kvůli jeho vyšší ceně ale už nutné dobře zvážit.

Jak funguje vysavač do bazénu?

Základní funkcí každého vysavače je odstranění nečistot ze stěn i dna bazénu, a s ním i související filtrace vody. Vysavač nejdříve nasaje vodu s nečistotou, ta se zachytí ve filtru vysavače a čistá voda putuje zpět do bazénu. Používání vysavače s sebou přináší jednu velkou výhodu. Díky čistější vodě budete moci omezit používání bazénového chlóru, a tak výrazně ulehčíte vaší pokožce.

Ruční vysavač do bazénu nezatíží vaši peněženku

Nejjednodušší typ vysavače má následující použití. Jeho vysávací hlava se nejprve připojí k filtračnímu systému bazénu, který musí být po dobu vysávání zapnutý. Vysavač do bazénu se ovládá pomocí teleskopické tyče, pomocí níž uživatel pohybuje s vysavačem po stěnách a dnu bazénu. Velkou výhodou je nízká cena, která začíná na necelé stokoruně a šplhá se maximálně do výše několika stokorun. Obsluha ručního vysavače je ale poměrně časově náročná, rozmyslete si proto dobře, zda se vám budou chtít údržbou bazénu trávit hodiny.

čišětění bazénu 2

Automatický vysavač do bazénu jako plnohodnotná pomoc

Klíčovým mechanismem automatického vysavače je řídící jednotka. Ta je schopná zmapovat velikost a tvar bazénu, a podle toho si vybrat program čištění. Největší výhodou těchto vysavačů je jejich úplná samostatnost, možnost práce v noci a pravidelné automatické zapnutí podle vašeho přání. Za takové pohodlí si ale budete muset připlatit. Cena nejlevnějších modelů se pohybuje zhruba na 10 tisících, ty nejluxusnější ale mohou stát i několik desítek tisíc.

Chcete střední cestu? Pořiďte si poloautomatický vysavač do bazénu

Pomyslný střed mezi levným ručním a finančně náročnějším automatickým vysavačem, tvoří poloautomatický vysavač do bazénu. Na rozdíl od automatického nemá vlastní pohon a k pohybu po bazénu využívá sací sílu bazénového čerpadla. Ve vodě se pohybuje nezřízeně, jelikož nemá řídící jednotku, zároveň ale k pohybu nepotřebuje vaši pomoc. Cena poloautomatických vysavačů se, stejně jako jejich schopnosti, pohybuje na střední úrovni mezi ručními vysavači a roboty.

Kde koupit vysavač do bazénu? Nejjednodušší je nákup přes internet

Pro vysavač do bazénu se můžete vypravit do klasického kamenného obchodu, nejjednodušší je však obstarat si ho pomocí některého z internetových obchodů. Na trhu je dostupné velké množství vysavačů od českých i zahraničních výrobců.

 čištění bazénu 3

Velkou výhodou nákupu přes internet je možnost okamžitého porovnání cen a zhodnocení všech výhod i nevýhod. Některé e-shopy dokonce nabízejí možnost dočasného zapůjčení vysavače. Před samotným nákupem si dobře rozmyslete, kolik času budete chtít údržbě bazénu věnovat. Je to základní podmínka, od které se při výběru vysavače můžete odrazit.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...