Přeneste jedinečnou letní atmosféru i do svého obydlí

14 tipů na letní dekorace do vašeho domu nebo bytu

Ať už budete většinu léta trávit doma, na zahradě, nebo na dovolené, vaše bydlení si prázdninovou atmosféru zaslouží. Pokud hledáte inspiraci, připravili jsme pro vás seznam 14 úžasných tipů na letní dekorace, které vám pomohou vytvořit okouzlující prostředí pro relaxaci, oslavy a radostné chvíle s rodinou a přáteli.

1. Vázy s řezanými květinami

Dopřejte svému interiéru letní svěžest a barevnost. Vyzdobte jej pomocí váz s květinami, které k létu patří. Váš byt či dům oživí třeba slunečnice, levandule nebo růže. 

Sluečnice k létu patří

Čtěte také:

Konec nudných stěn: dekorativní techniky malování zdí

Metoda antické zeminy florentské: luxusní dekorace zdí

Marocký štuk místo obkladů i jako dekorace

2. Vodní prvky

Vodní radovánky k létu rozhodně patří. Vodní živel přitom můžete jednoduše přenést i do interiérového prostoru. Vyberte malé vodní prvky jako malé fontány nebo vodní stěny, které vytvářejí příjemnou atmosféru. 

3. Vertikální zahrady

Vytvořte si vertikální zahradu na zdi v interiéru nebo balkoně pomocí závěsných květinových hrnců nebo nástěnných regálů na květiny. 

4. Plážové příslušenství

Použijte plážové předměty, například dřevěné šperky, mořské mušle a korále. Využijte je jako dekorace na poličkách nebo v miskách. Přímořskou atmosféru tak během léta pocítíte i ve chvílích, kdy budete zrovna doma. 

5. Světelné řetězy

Zavěste světelné řetězy s teplým osvětlením na terase, balkoně nebo v interiéru, abyste vytvořili příjemnou atmosféru během teplých letních večerů. 

6. Proutěné koše

Použijte proutěné koše jako dekorativní prvky pro uspořádání květin, plodů nebo jen jako stylové úložné místo. 

Nabízí se řada způsobů, jak proutěné koše v létě využít

7. Barevné ubrusy

Obložte jídelní stůl barevnými ubrusy s letními motivy, které přinesou do jídelny letní náladu. Žlutá, zelená i červená k létu patří. Je na vás, vsadíte-li na rustikální styl, nebo upřednostníte moderní minimalistický styl ubrusů. Barvy jim ale budou slušet v obou případech. 

8. Obrazy a fotografie

Vylepšete své zdi obrazy nebo fotografiemi s motivy pláže, moře nebo přírody, které vám budou letní dovolenou neustále připomínat. 

Letní dekorace mohou mít mnoho podob

9. Skleněné vázy s pískem a mušlemi

Vytvořte si prázdninovou atmosféru pomocí skleněných váz. Naplňte je pískem a mušlemi – koupenými, nebo dovezenými. Umístěte je na police, parapety nebo jiné viditelné části interiéru. 

Písek a mušle = typická letní dekorace

10. Zavěšená hamaka

Umístěte hamaku (houpací síť) na zahradu nebo balkon a vytvořte si místo pro odpočinek a relaxaci. Pokud máte dostatečně velké místnosti, zavěsit ji můžete třeba i do obýváku nebo ložnice. Pokud máte doma klimatizaci, příjemný odpočinek si užijete i v parných dnech. 

11. Keramické vázy

Vytvořte si kolekci různě barevných keramických váz, které budou sloužit jako stylové a letní dekorace. 

12. Tropické rostliny

Nezapomeňte si vysadit i tropické rostliny, jako jsou fíkusy, monsterky nebo palmy, které připomínají exotické destinace. Dařit se jim bude doma, tak na balkoně či terase. 

13. Dekorace v provence stylu

 Vytvořte si atmosféru Provence pomocí levandulových dekorací, vzorovaných ubrusů, květinových porcelánových šálků a tácků. 

14. Barevné sítě proti hmyzu

Použijte barevné sítě proti hmyzu, které zároveň poslouží jako dekorativní prvek a ochrání váš domov před nepříjemnými létajícími hosty. 

Přečtěte si i další články s užitečnými radami a tipy:Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Jan Čižmárik
Jan Čižmárik je výrobce a prodejce interi…
Compo Praha, s.r.o.
Compo Praha, s.r.o. je studio interiérové…
BD - Tova, s.r.o.: výroba dekorací a hobby produktů, Brno
Již od roku 1995 se společnost BD-TOVA specializuje na …

Vodní sklo izoluje i chrání proti žáru

Dobrý den,

v minulosti se injektáž vodním sklem prováděla běžně, dnes se však často volí jiné materiály p...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den,

pokud soused likvidoval eternit svépomocí, bez stavebního dozoru a povolení, porušil zákon a hro...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Cesta za úsporou začíná výměnou oken! Klidně i na podzim a v zimě

Za sebe musím říct, že opravdu nový okna pomohly, ale ne jen od momentálního tématu, úspora energií, ale u nás...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Čtvrtý měsíc jsme akorát na tomhle měsíčním tarifu u Bezdodavatele. Na trhu není moc ...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Mně přijde poměr kvalita kuchyně Dolti a cena za ní super. Jako nebyli jsme moc nároční...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Od Oresi mám teďka nabídku, strašně chci kuchyni v kapučínový barvě a tady jsem objevi...
Zobrazit všechna témata

Keramické, nebo kameninové sanitární zařízení?

Keramika a kamenina jsou oba běžně používanými materiály v koupelnách a na toaletách. Každý materiál má své výhody a nevýhody, které je třeba při výběru zvážit.

Jak správně udržovat nábytek z masivu

Nábytek z masivu je nejen krásný na pohled, ale také trvanlivý, dobře opravitelný a zdravotně nezávadný. Máte také v domácnosti stůl, postel, skříň nebo kuchyň z masivu? Výborně! Aby vám ale dlouho vydržel a zů...

Byt

Vytvořte si útulný čtecí koutek

Patříte mezi vášnivé čtenáře a hledáte místo, kde se můžete v klidu ponořit do oblíbené knihy? Vytvořte si doma útulný čtecí koutek. Nejenže vám poskytne klidné místo pro relaxaci a odpočinek, ale také vašemu d...

Recyklace ve stavebnictví – používání druhotných surovin při výstavbě

Když budovy doslouží a použitý stavební materiál nelze opětovně využít při realizaci dalšího projektu, stává se z něj stavební odpad. Tyto odpady tvoří v současnosti asi 30 % všech odpadů vznikajících v Evropsk...

Podzimní údržba sekačky: Jak vyměnit olej

Někteří radí měnit olej v sekačce před zazimováním, jiní zase až na jaře. Obě možnosti jsou v pořádku, nejdůležitější je na výměnu oleje nezapomínat. Pokud se rozhodnete olej vyměnit ještě letos, přinášíme vám ...

Předčasné splacení hypotéky. Vyplatí se to?

Hypotéku si sjednáváte na určitý počet let. Víte, kolik měsíců ji budete splácet, jak vysoká bude měsíční splátka a jak vysoký vám banka určila úrok. Ale co když se rozhodnete pro předčasné splacení hypotéky?

Objevte nové sladidlo Irbis s čekankou

Kdo chce omezit příjem cukru, má šanci. Sladidla k tomu poslouží dokonale a můžete sáhnout i po přírodních zdrojích, jakými jsou stévie nebo čekanka. Nové sladidlo Irbis Čekanka využívá vlastnosti obou těchto r...

Zajímavosti o dýni Hokkaido, které jste možná nevěděli

Podzim je tady a s ním i oblíbené období dýní. Ty sklízíme, vyřezáváme, dekorujeme a samozřejmě používáme i v kuchyni. Jedním z nejoblíbenějších druhů je Hokkaido. Také ji máte rádi? Pak si přečtěte zajímavá fa...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...

Vrut se vám protáčí? Poradíme, jak opravit vyvrtaný otvor, který je příliš široký

Konstrukční díly mnoha kusů nábytku, doplňků a vybavení jsou spojená vruty. Ty se šroubují do předvrtaného otvoru. Může se ale stá...

5 výhod teplovodního podlahového vytápění

Topná sezóna se rozbíhá, a tak je na realizaci nového topného systému už v podstatě pozdě. Pokud ale vás rekonstrukce nebo realizace novostavby teprve čeká, budete stát před rozhodnutím, pro jaká způsob vytápěn...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...