Bydlení podle horoskopu - 1. díl

Bydlení podle horoskopu - 1. díl

Při zařizování domácnosti se můžete nechat inspirovat tipy od profesionálů, spolehnout se pouze na vlastní úsudek nebo třeba následovat principy starovýchodního učení Feng Shui. Podobných možností je celá řada, jednou z nich je i astrologie. Bydlení podle horoskopu pracuje s vlastnostmi a povahou každého znamení. Jak byste podle hvězd měli bydlet právě vy?

Bydlení podle horoskopu lze připodobnit doporučením, která vyplývají z učení Feng Shui, o němž jsme vám již psali v několika článcích. Ke každému znamení jsou vybírány barvy, tvary i třeba materiál, co se hodí k dané povaze a charakterovým vlastnostem. Dnes se blížeji podíváme na Berany, Býky, Blížence, Raky, Lvy a Panny.

Bydlení podle horoskopu: Beran, Býk, Blíženci

01 beranBeranovi by neměly doma chybět poněkud neotřelé až extravagantní prvky, ve kterých se promítne jeho náklonnost ke všemu akčnímu. Potěší ho rudá barva na stěnách i doplňcích, nejlépe v kombinaci s pastelovými odstíny. Sázkou na jistotu jsou kontrasty vytvářené nejen barvami, ale i liniemi nábytku. Beran by neměl zapomínat ani na zdobné prvky, vhodné jsou obrazy s avantgardními motivy. Interiér by měl být zařízen tak, aby nebylo složité ho obměnit, protože Beran má změny rád. Dlouhodobě stejné prostředí ho stresuje. Miluje pohodlí, a tak středobodem obývacího pokoje musí být kvalitní pohovka. Ložnice nesmí být na severní straně, která na osoby narozené v tomto znamení působí negativně. Nezbytnou součástí domova Berana jsou i vůně, především pak mátového a citrusového ražení.

4887157145_c92452090f

02 bykBýk preferuje pohodlí nad estetikou a rád se obklopuje teplými odstíny barev, především pak žlutou. Aby se doma cítil dobře, musí vnímat prostředí jako vysoce útulné. Základem je kvalitní nábytek dlouhé životnosti a příjemný na dotyk. Největší důraz pak klade na kuchyni, která je pro něj centrem obydlí, a to i z toho důvodu, že je velkým gurmánem. Upřednostňuje vzdušný a velkolepý prostor a také květinové vůně. Celkově by měl byt směřovat na východní stranu. Z materiálů dávají Býci přednost přírodě – nejvíce dřevu nebo kameni. Často také inklinují ke starožitnostem, které jsou pro Býka symbolem okázalosti.

4671783693_bf75276b67

03 blizenciBlíženec se doma neobejde bez pohodlného relaxačního koutu, který je pro něj velkým zázemím. Není nic překvapivého, když si vybudují velký obývací pokoj plný křesel, sedacích polštářů a taburetů. Blíženec se také rád obklopuje moderní technikou, která ho zabaví (velká televize, soustava reproduktorů, ale i hrací konzole atd). I tak ale nesmí být místnost stísněna vybavením a barvy v ní užité nesmí dominovat, spíše podkreslovat příjemnou atmosféru. Typické jsou odstíny oranžové nebo žluté. Blíženec je společenský jedinec a tomu by mělo odpovídat celkové zařízení. Má také rád, pokud je obydlí jasně rozděleno na část určenou k zábavě a relaxaci a část, kde se může věnovat práci a podobným aktivitám.

2927389250_536666ee9a

Bydlení podle horoskopu: Rak, Lev, Panna

04 rakRaci si zakládají na rodině, která je pro ně tím nejdůležitějším v životě. A podle toho vypadá i jejich domov. Nezřídka se v něm vyskytují věci, ke kterým má Rak nějakou citovou vazbu a k nimž se vážou vzpomínky. Proto se rád obklopuje vybavením, které třeba používal v dětství, nebo mu jej darovali rodiče či prarodiče. Má rád květiny a všechny doplňky pomáhající vytvářet teplo domova. Pokud může, vybuduje si krb. Také upřednostňuje přírodní materiály, typicky dřevo či kámen. Tomuto odpovídají i barvy v interiéru. Pomyslným středem veškerého dění je pro Raka kuchyně s jídelnou. Proto na tuto místnost klade velké nároky. Především musí být prostorná a plná dekorací a dalších zdobných prvků. V prostoru nesmí být ostré hrany a linie, taktéž se Rak vyhýbá kovu. Z vůní se mu nejvíce zamlouvají fialky či růže. Byt by měl být situován na jižní stranu.

3779538615_095be7e32c

05 levLev se nejraději obklopuje luxusem a výjimečnými materiály. Proto u něj doma převládají nadčasové prvky, jako je sklo, kov, dřevo a kámen. Nebojí se ani extravagantních ozdob, za které si rád připlatí. V každé místnosti postupují Lvi při zařizování velice pečlivě, důležitý je pro ně i sebemenší detail. Mají také rádi krásný výhled do přírody. Co se týče barev, na zdech se u Lva nejvíce osvědčí bílá, která tak dá vyniknout značkovému a drahému nábytku a dalším prvkům. Místností, na kterou se však nejvíce zaměřuje, je koupelna. V ní se Lev snaží skloubit praktičnost s okázalostí a luxusem. Využívá k tomu skleněných doplňků a velkých zrcadel. Z vůní se doma Lev nejraději obklopuje těmi těžšími a pižmovými.

5686622143_c7208ac6d3

06 pannaPro Pannu je domov především zázemím pro klid. Obydlí si proto zařizuje tak, aby si v něm mohla odpočinout. Preferuje přírodní materiály nad umělými, nezřídka si byt vybavuje vlastnoručně vyrobenými doplňky, například háčkovanými dečkami apod. Zařízení si panna pořizuje především praktické a účelné, stejně tak řeší jeho rozestavění. Vysněným prvkem je krb, protože mihotající se plameny ohně vzbuzují u Panny tolik potřebné pocity intimity a soukromí. Z barev jsou Panně nejbližší podzimní tóny, typicky hnědá, červená, červenožlutá apod. Co se týče vůní, pro Pannu jsou nejvhodnější velice jemné a přírodní, například vůně stromů. Obydlí by mělo být situováno směrem na jihozápad nebo západ, v ostatních případech se nebude Panna doma cítit dobře.

2993428107_80ef788b05

 

Další znamení najdete ZDE >>>

 

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...