Výhody čalouněných postelí

Čalouněné postele jsou trendy, znáte jejich výhody?

Čalouněné postele jsou, na rozdíl od těch dřevěných či kovových, celé měkké. Mají i měkké čelo, což oceníte, pokud jste zvyklí v posteli trávit více…

Manželskou postel, která vypadá jako velkolepé lože, si dnes může dovolit téměř každý. Masivní čalouněné postele jsou cenově dostupné a mají mnohem více výhod než jen povedený vzhled. Vyberte si i vy tu svoji.

Čalouněné postele splňují požadavky náročných zákazníků na design i komfort. Působí luxusně, jsou k dispozici ve velkém množství barev, materiálů a vzorů.

Měkké čelo určitě oceníte

Čalouněné postele jsou, na rozdíl od těch dřevěných či kovových, celé měkké. Mají i měkké čelo, což oceníte, pokud jste zvyklí v posteli trávit více času. Postel by sice měla sloužit primárně ke spaní a milování, ale mnozí z nás si do ní rádi zalezou také s knihou či k dobrému filmu. Je-li to váš případ, měkké čelo čalouněné postele určitě oceníte, protože se o něj dá příjemně opřít.

Díky čalounění postel nemá žádné ostré rohy, což potěší rodiče malých dětí. Celkově jsou příjemné na dotek a hřejivé, vzhledem k vyšší hmotnosti rovněž odolnější a prostě déle vydrží.

Další výhody pak závisí na tom, jaký konkrétní model si vyberte. Čalouněné se vyrábí jak manželské postele, tak jednolůžka. Mohou mít různé velikosti roštů, úložný prostor či možnost polohování roštu.

Existuje vícero typů čalouněných postelí

Bavíme se o čalouněných postelích obecně, ovšem měli byste vědět, že se dělí na tři podkategorie.

Celočalouněné

Kupuje se jako celek, tedy včetně roštu a matraci. Výhodou je nižší cena, nevýhodou nemožnost matraci svépomocí vyměnit. Proto pokud ji budete pořizovat, zaměřte se na to, aby byla matrace opravdu kvalitní. Tyto postele se pořizují nejčastěji do dětských pokojů, jelikož nabízí úložný prostor, k němuž se děti dostanou snadno i samy (postel se lehko otevírá).

Částečně čalouněné

Částečně čalouněné postele umožňují samostatnou výměnu matrace, a nejen výměnu, ale také její vyvětrání nebo vyčištění. Díky tomu vám čalouněná postel vydrží déle, protože má vyšší životnost matrace. Samozřejmě ale více zaplatíte ve srovnání s celočalouněnou matrací.

Boxspring postele

Vypadají nejluxusněji, často se jim říká „americké“. Jejich základem je robustní dřevěný rám, mají nosnou matraci s taštičkovými pružinami a pak ještě topper, tedy vrchní tenkou matraci z paměťové pěny. Bývají vysoké a působí prostě a jednoduše královsky.

Žádná čalouněná postel není špatnou volbou. Musíte však vzít v úvahu, že toto vybavení domácnosti si vyžaduje patřičnou péči.

O čalouněné postele je třeba se starat

Hlavně je musíte čistit. Konkrétní čisticí proces závisí na použitém materiálu, obvyklé je například vysávání prachu z rohů postele. Pokud si do postele vylijete trošku červeného vína nebo se vám tady rozpustí čokoláda, budete muset vzít do ruky nějaký čistič, ideálně speciální čistič na čalounění. Kovovou postel či postel z masivu byste určitě vyčistili snadněji. Ta péče za to ovšem stojí!

Tip na závěr: Cenově dostupné čalouněné postele pořídíte třeba v e-shopu Eshopist.cz.

 Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Dobrý den, Emilie. Podle Feng Shui je vhodné umístit kompostér do oblasti zvané Gen, což odpovídá sektorům sev...

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Prosím o radu, kam umístit v zahradě podle Feng Shui (bagua) kompostér. Předem děkuji.

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Byt

Řeřicha vyroste za pár dnů. Sklizeň bude bohatá

Zkoušeli jste někdy pěstovat řeřichu? Je to snadné, rychlé, a to hlavní – můžete si kdykoli dopřát pořádnou porci čerstvých bylin. Přečtěte si, proč a jak řeřichu pěstovat.

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Využijte chytré technologie i ve své zahradě

Moderní technologie nás obklopují na každém kroku a proměňují nejen naše domovy, ale i zahrady. Napadlo vás, že můžete pomocí chytrých řešení ušetřit čas a energii také péči o svůj venkovní prostor?

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

Korálová barva – jak ji využít v interiérovém designu

Korálová barva přináší do interiérů teplou a svěží atmosféru. Dokůže oživit snad každý prostor. I proto je v posledních letech mezi interiérovými designéry stále oblíbenější. V následujícím článku vám ukážeme, ...