Dekorace, jaké si zaslouží jen Velikonoce aneb velikonoční nápady

Dekorace, jaké si zaslouží jen Velikonoce aneb velikonoční nápady

V letošním roce to vypadá, že Velikonoce s sebou přinesou opravdové jaro. Veselé, hravé a plné optimismu. V tomto duchu by se měly nést i dekorace – ať už tradiční, nebo s moderním nádechem. Trendy se příliš nemění, stále jsou tak aktuální pastelové barvy, avšak nápadů přibývá. Inspitujte se i vy některou ze zajímavých myšlenek!

 

S Velikonocemi se už neodmyslitelně pojí vyzdobování domů – byť jen květinou nebo větvičkami. Svádí k tomu i ono začínající jaro, kdy se všechno kolem probouzí. Vdechněte i svému domovu novou energii a elán.

Netradičně pro velikonoční koledníky

Někteří koledníci si zaslouží přeci jen významnější nadílku. Týká se to především těch menších, kteří ještě čokolády, vajíčka a jiné dobroty kvitují s nadšením. Proto si dejte záležet a připravte netradiční balíček, u něhož zaujme už jen samotný obal.

Staré velikonoční zvyky

Potřebovat budete ozdobnou zavařovací sklenici, papírový provázek nebo stuhu, zelený krepový papír a čokoládového zajíce. Jako další náplň vše, co má koledník rád nebo si myslíte, že by ho mohlo potěšit. Dno sklenice vystelte krepovým papírem nastříhaným na úzké proužky, což bude představovat trávu. Na ni posaďte zajíce, kterého můžete obklopit čokoládovými vajíčky, beruškami, lentilkami, případně jinými laskominami menších rozměrů. Nakonec sklenici uzavřete a hrdlo omotejte stuhou nebo provázkem.

Víme také, jak snadno vyfouknout vejce

Velikonoční vajíčka jak je neznáte

Koho barvení vajíček nebaví, toho následující řádky bavit asi nebudou. Kdo však touží po zajímavých nápadech, díky kterým už vajíčka nebudou nudnou a rutinní záležitostí, ten si přijde na své.

  • Moderní nádech mají vajíčka obalená ve třpytkách, což ocení zejména malé slečny a milovnice všeho blyštivého. Taková krásná vajíčka jim pak o něco zpříjemní ne zrovna oblíbený den. Obalení v glitrech není nikterak složité. Jako nejúčinější se ukázalo potření vajíčka lepidlem a jeho následné vyválení ve vybrané barvě třpytek. Jejich smíchání s lepidlem a až následné nanášení se neukázalo jako stoprocentně účinné.
  • Umělecký ráz dostanou vajíčka klasicky nabarvená, avšak dotvořená cákanci černé barvy. Současné umění na tak tradiční záležitosti, jakou jsou velikonoční vajíčka? Proč ne?

1

Zdroj: diyncrafts.com

  • Trend ombre, který vládne kadeřnickým salonům, se dostal až k velikonočním vajíčkům. Mísa s takto nabarvenými vajíčky působí rozhodně zajímavě. A jak na to? Stačí jen postupně ředit barvu a v ní vajíčka máčet. V nejtmavším odstínu vajíčko vymáchejte několikrát, ať je nejtmavší odstín opravdu sytý. Postupně pak ubírejte na intenzitě.
  • Vajíčko se vzkazem? Proč ne! Text se na vajíčka dá dostat několika způsoby. Buď jej můžete jen klasicky napsat nebo naopak vybarvit celé vejce a přirozené nechat jen plochy s textem.
  • Dají se použít i výrazné neonové barvy, které se hodí kombinovat. Kontrast honí a dolní poloviny, levé a pravé půlky nebo i třetin vejce pak působí moderně a rozhodně zaujme i starší koledníky.
  • A pro odvážné ještě jeden tip - želatinová vajíčka. Potřeba budou jen skořápky, ne však z klasicky vyfouknutých vajíček, protože jedna strana musí zůstat neporušená. Na druhé lze naopak udělat větší otvor, kterým dostanete obsah snadno ven. Po důkladném vypláchnutí se skořápky nechají uschnout a naplní se připravenou barevnou želatinou. Jakmile dosáhne želé požadované konzistence, mohou se vajíčka umístit zase opačně do stojánků. Překvapení pro hosty je na světě!

b512dd4459164a5eed400d12fa28d768

Zdroj: pinterest

Velikonoční dekorace na stůl

Dominantním prvkem se v poslední době stalo sklo, proto se zamyslete, co z vašich domácích dekorací by se dalo zkombinovat s vajíčky a květinami. Váza vyplněná vajíčky a zapíchnutými květinami, vajíčka ve vysokých skleněných svícnech či vysoké vázy s pastelovým pískem a symboly svátků jara? Nezapomeňte ale ani na čerstvé květiny a spoustu zeleně – ať už vlastnoručně vyseté do květináče nebo koupené v blízkém supermarketu. I tak se dá vykouzlit atmosféra.

Velikonoce a dekorování k sobě neodmyslitelně patří. Probouzející se příroda navíc vlévá energii do žil, čímž se každému dostává opět nová dávka inspirace a nápadů. Raději tvořte, než abyste nakupovali – sice vše nebude strojově dokonalé, za to s pocitem dobře odvedené práce.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Dobrý den, Emilie. Podle Feng Shui je vhodné umístit kompostér do oblasti zvané Gen, což odpovídá sektorům sev...

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Prosím o radu, kam umístit v zahradě podle Feng Shui (bagua) kompostér. Předem děkuji.

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Byt

Řeřicha vyroste za pár dnů. Sklizeň bude bohatá

Zkoušeli jste někdy pěstovat řeřichu? Je to snadné, rychlé, a to hlavní – můžete si kdykoli dopřát pořádnou porci čerstvých bylin. Přečtěte si, proč a jak řeřichu pěstovat.

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Využijte chytré technologie i ve své zahradě

Moderní technologie nás obklopují na každém kroku a proměňují nejen naše domovy, ale i zahrady. Napadlo vás, že můžete pomocí chytrých řešení ušetřit čas a energii také péči o svůj venkovní prostor?

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

Korálová barva – jak ji využít v interiérovém designu

Korálová barva přináší do interiérů teplou a svěží atmosféru. Dokůže oživit snad každý prostor. I proto je v posledních letech mezi interiérovými designéry stále oblíbenější. V následujícím článku vám ukážeme, ...