Elastická podlaha – velký trend nových interiérů

Elastická podlaha – velký trend nových interiérů

V posledních měsících se rozrůstá trend pořizovat si podlahové krytiny bez PVC a dalších chemických látek, které nejsou zrovna zdraví prospěšné. Na trhu se stále častěji objevují ekologické elastické podlahy, které jsou vyrobeny z bio polyuretanu a jsou dostupné v různých dekorech a provedeních. Elastická podlaha si postupně získává své pevné místo na trhu a zájem o ni roste. Jak elastická podlaha vyniká ve srovnání s dalšími podlahovými krytinami a jaké jsou její výhody a nevýhody? Právě na to se zaměříme.

Ekologické elastické podlahy neobsahují nebezpečné látky

Při výběru podlahových krytin dnes není důležitá jen cena, vlastnosti a vzhled, ale také vliv na životní prostředí a zdraví. Moderní domácnosti se snaží být ekologické a v interiérech nechtějí používat výrobky s obsahem chemických zdraví škodlivých látek.

Takové jsou však podlahy z PVC, které jsou velmi rozšířené. Alternativním řešením jsou elastické podlahy, které mají podobné vlastnosti jako podlahy z PVC, ale neobsahují žádné těkavé látky. Vyrábí se z různých materiálů podle typu výrobce, nejčastěji z bio polyuretanu. Narazíte také na elastické podlahy z čistých termoplastických polymerů či minerálů.

Pokládka podlahy

Elastická podlaha je odolná a neklouže

Kromě toho, že jsou ekologické elastické podlahy zdravotně nezávadné, vynikají také svými vlastnostmi. Vzhledem i parametry se podobají těm nejkvalitnějším PVC podlahám. V první řadě se snadno udržují, stačí je omýt vodou se saponátem a zmizí z nich třeba i stopy po propiskách.

Velkou výhodou těchto podlahových krytin je, že při kontaktu s bosou nohou nekloužou ani nestudí. Jsou opatřené antistatickou a antibakteriální úpravou, jsou odolné vůči UV záření a jsou voděodolné. Díky těmto vlastnostem jsou elastické podlahy vhodné do všech interiérových prostor.

Ekologické podlahové krytiny se hodí do každého interiéru

Nejčastěji se používají do obývacích a dětských pokojů, mohou se však také používat v kuchyních, koupelnáchči toaletách. Díky své odolnosti nachází uplatnění i v komerčních a průmyslových prostorách. Díky moderním technologiím potisku věrně imitují vzhled dřeva a jiných materiálů. Výběr různých dekorů je opravdu rozsáhlý, takže si vybere každý podle svých preferencí.

elastická podlaha v ložnici

Jak jsou na tom dnešní PVC podlahy?

Elastické podlahy se začaly vyrábět jako zdravá a ekologická alternativaPVC podlahám.I tak ale dnešní moderní vinylové podlahové krytiny nepředstavují pro jejich uživatele žádné velké riziko, pokud ovšem vyberou vhodný výrobek. Technologie výroby PVC podlah se během více než 10 let posunula a zpřísnily se i legislativní požadavky.

Z moderních PVC podlah se tak těkavé látky rozhodně nesmí samovolně uvolňovat. Pokud se rozhodnete pro pořízení kvalitní vinylové podlahy, měla by být certifikovaná a vyrobena z netoxických změkčovadel. Doporučujeme však vyhýbat se těm nejlevnějším výrobkům od no-name výrobců bez patřičných atestů, které jsou sice cenově dostupné, ale mohou ohrozit vaše zdraví.

Můžeme předpokládat, že rozvoj a obliba elastických ekologických podlah stále poroste. Zájem o zdravé bydlení a ekologii je velkým trendem, elastické podlahy navíc splňují veškeré přísné požadavky na vzhled i vlastnosti podlahové krytiny. Jsou tak ideální volbou do nových i rekonstruovaných bytů i domů a je možné je používat i v kombinaci s podlahovým topením.

Určitě si nenechte ujít naše další články, které se věnují problematice podlah a podlahových krytin:Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

VK Parket: luxusní podlahy pro váš domov, Praha 8
Podlahy z kvalitních materiálů
Město Dolní Bousov: turisticky atraktivní oblast Českého ráje
Turistika i kulturní a společenské vyžit…
Salit: Průmyslové betonové podlahy kvalitně, rychle a levně
Průmyslové podlahy včetně izolace proti…

Pasport stavby – k čemu slouží a proč ho musíte mít i vy

Víte o někom kdo provádi pasportizaci domu v okese Benešov?

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...