Hravé neonové barvy se hodí do moderních interiérů

Hravé neonové barvy se hodí do moderních interiérů

Barvy přináší do života radost a jejich správná kombinace dokáže povzbudit i utlumit. Neonové barvy jsou životabudiče, tolik pozitivity nepřínáší žádné jiné odstíny. Navíc se v poslední době těší nebývalé oblibě a staly se tak celosvětovým trendem v interiérovém designu. Kombinovat se však musí s rozumem. Vytvořit příjemný dojem totiž není zrovna jednoduché.

 

Kouzla s barvami vytvoří z nevýrazného pokoje designový skvost. Jsou znakem mladého a svěžího životního stylu, který se nespokojí s niším obyčejným.

Neonové barvy do kombinace

Kombinovat neonové barvy se musí opatrně. S tím, jak jsou výrazné, přebijí totiž vše. Proto se musí využívat barvy neutrální pro pokoje, kde jsou žádoucí teplé odstíny, a třeba bílá, černá nebo šedá tam, kde nevadí chlad. S citem se dají kombinovat doplňky v různých neonových barvách. Zelená s růžovou, růžová s oranžovou i růžová se zelenou. Ke všem se pak hodí nenápadné akcenty tmavě modré.

Není vhodné umístit do pokoje jen jednu neonovou věc. Mnohem lépe působí více prvků stejné barvy – polštáře, rámy, závěsy, lampy, koberečky, obrazy nebo bytový textil.
I když neony působí naprosto dominantně, existují situace, kdy tomu tak v interiéru není. Kupříkladu výrazný kusový koberec docela zanikne v interiéru, který je jinak orientován do tmavých barev.

Neonové barvy nenápadně

Že se s výranými barvami nedá zacházet decentně a opatrně? Ovšemže dá! Tmavé tapety s těmi nejjemnějšími náznaky neonu působí tajemně, stylově, ale také elegantně. V interiérech zařizovaných pro pány se kombinují s tmavým nábytkem, v jemnějších pak s bílým. Severský styl společně s neony působí neskutečně svěže.

Decentně působí také těsně kolem podlahy, jako „falešná" lišta. Společně s dekoracemi oživí moderní interiéry, které nejsou zbytečně přeplněné nábytkem. Ten by totiž v této kombinaci působil značně rušivě.

neon-yellow-chair

Zdroj: bohemiantreehouse.com/

Neonové detaily

  • k neonovému křeslu se hodí nabarvit nohy stolu nebo část pracovní desky stejnou barvou
  • neonové židle se dají kombinovat ke květináčům nebo rámům obrazů
  • prostor se dá oddělit neonovými provázkovými závěsy

U neonových barev není třeba obávat se jejich vzájemné kombinace. Záleží samozřejmě na stylu interiéru. Někde se dají použít od kuchyně až po ložnici, jinde jen na pečlivě vybraných místech. Krásně vyniknou hlavně obklopené bílou, černou a šedivou.
Pakliže toužíte po troše originality, pak můžete sáhnou i po umění v záživých odstínech, a to nejen po obrazech. Moderní umění zahrnuje třeba i sochy v neonových odstínech.

Titulní foto: architectureartdesigns.com Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Pasport stavby – k čemu slouží a proč ho musíte mít i vy

Víte o někom kdo provádi pasportizaci domu v okese Benešov?

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...