Solné lampy a léčivé kameny nejsou jen zajímavou dekorací

Solné lampy a léčivé kameny nejsou jen zajímavou dekorací

Hledáte vkusný dekorativní doplněk do vašeho bydlení? Popřemýšlejte nad pořízením solné lampy nebo různě velkých léčivých kamenů, které vytvoří u vás doma pohodovou atmosféru a současně podpoří vaše zdraví. Solné lampy se v oblasti přírodního léčitelství používají odnepaměti a pomáhají mimo jiné snižovat příznaky astmatu či alergií. Pojďme se zaměřit na to, jak solnou lampu vybrat a jaké mohou být její účinky.

Vzduch jako u moře nebo na horách

Pokud byste chtěli ve své domácnosti zlepšit kvalitu vzduchu a dosáhnout pocitu pohody, pořízení solných lamp je ideální volbou. Sůl má totiž přirozenou schopnost absorbovat vlhkost ze vzduchu, která se pak při zahřívání ve větším množství odpařuje. Při používání větší solné lampy tak budete mít doma příjemný čerstvý vzduch, který znáte z pobytu na horách nebo u moře.

Solné lampy – na svíčku i elektřinu

Na trhu se setkáte se 2 základními typy solných lamp. O obou dochází k prohřívání solného kamene a k následnému odpařování vody. Oblíbeným typem jsou solné lampy na elektřinu, které jsou vybavené žárovkou, která skrz sůl prosvítí okolí a současně zahřeje povrch lampy. Ve druhém případě se jedná o solné lampy na svíci, které fungují stejně, jen je světlo a teplo dodávané prostřednictvím plamene svíce.

Chcete-li mít solnou lampu v provozu třeba celé odpoledne, bude pro vás vhodnější volbou lampa na elektřinu, která spolehlivě nahradí jiný typ lampy do interiéru. Pokud chcete relaxační atmosféru vytvořit třeba jen večer v ložnici nebo při odpočinku v koupelně, oceníte kompaktnost a cenovou dostupnost lamp na svíčku.

Výběr solné lampy podle tvaru a velikosti

Kromě typu zdroje osvětlení se při výběru nové solné lampy zaměřte i na její tvar a velikost. Oblíbené jsou přírodní lampy ze solných kamenů, které vynikají nepravidelnými tvary. Získáte jedinečnou lampu, kterou nikdy jiný nemá. Na trhu je k sehnání i nespočet lamp v různých geometrických tvarech. Ty jsou ručně opracované a samy o sobě jsou malým uměleckým dílem.

Velikost krystalu byste měli vybírat o podle velikosti místnosti, kterou chcete prosvětlit a vylepšit v ní klima. Do malých místností o rozloze kolem 5 m2 si vystačíte s krystalem o kmotnosti 0,5 a 1 kg, v místnostech do 15 m2 doporučujeme použít krystal vážící i 6 kg. Samozřejmě platí, že čím větší krystal do místnosti umístíte, tím intenzivnějšího účinku dosáhnete.

Léčivé účinky solných lamp

Zájemci o solné lampy si je zpravidla nepořizují jen kvůli zajímavému vzhledu, ale také údajným léčivým účinkům, které přináší. Oblíbené jsou zejména mezi astmatiky a alergiky, kterým se doporučují i různé solné procedury či návštěvy solných jeskyní. Podle mnoha odborníků mají solné lampy také příznivý vliv na psychiku člověka. Pokud trpíte častými úzkostmi, špatným spánkem či výkyvy nálad, lampa ze solných krystalů může vaše problémy zmírnit.

Doplňte svůj interiér léčivými kameny

Kromě solných kamenů můžete své interiérové prostory doplnit také o různě velké a barevné léčivé kameny. Tzv. polodrahokamy krásně vypadají a vytváří pozitivní energii v domácnosti. Pokud kámen pevně stisknete v ruce, možná ucítíte proudící energii. Kameny můžete umístit do mističky, položit si je kolem postele, skvěle vyniknou i v koupelně. Existuje nespočet druhů léčivých kamenů, každý má přitom trochu jiné účinky. O jednotlivých kamenech se dočtete zde:

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...