Vysavač na psí chlupy nezaručí čistotu, se srstí je to nerovný souboj

Domácí mazlíček umí potěšit denodenně, co je však také na denním programu, to je úklid. Zvlášť, poikud s vámi sdílí některé místnosti. Nezáleží na tom, zda se jedná o kočku, psa, z nichž v jistém období doslova střílí chlupy na všechny světové strany, nebo o křečka, který dokáže opravdu šikovně vyházet piliny. Pravdou ale je, že ani peří z andulky nebude rozčilovat tak, jak všudypřítomné chlupy.

 

Jejich úklid připomíná boj s větrnými mlýny. Jakmile vytřete podlahu, stačí jen nepatrný závan větru a objeví se jich nový příděl. Ani ta nejpečlivější hospodyňka je nedokáže zcela odstranit ze sedačky. V třeba v autě je boj s nimi předem prohraný!

Na chlupy z psa nebo kočky vyzrát nelze

Už před pořízením domácího mazlíčka je nutné počítat s tím, že nějaký nepořádek z něj bude vždy. Zvláště v případě těch, kteří mají srst. Línání ke zvířatům jednoduše patří, co je však horší, pak je to celoroční příděl chlupů, jemuž nezabráníte ani pravidelným pečlivým vyčesáváním a koupáním. Nepomáhají ani modernější metody vysávání mazlíčků, kdy jsou chlupy pomocí vysavače nasávány přímo ze zvířete.

Základní rada tedy zní: obrňte se trpělivostí

Kromě ní se hodí i smetáček s lopatkou, díky němuž se nebude srst zbytečně objevovat ve vysavači nebo na hadru. Účinným trikem k nezaplacení je využití lepivých ploch: ať už rovnou válečků se speciální povrchovou úpravou, jenž stačí opláchnout pod tekoucí vodou, nebo doma vyrobených „jednorázovek." To stačí malířský váleček oblepit izolepou, která se dá po úklidu strhnout a následně se může použít znovu. Při výběru vysavače pak vyberte takový, který má rotační hlavici, jenž srts sbírá o něco účiněji.

Jaké vychytávky lze pořídit?
  • v autě vozte deku, která je buď rovnou speciálně přizpůsobená, nebo si sami vyrobte přehoz s pevnými poutky
  • na sedačky se dá sehnat speciální rukavice, která odstraňuje i nejjemnější chloupky
  • existuje i mimořádně savý ručník, který ze srsti psa dostane po venčení spoustu nečistot a hlavně vlhkost

Vysavač na psí chlupy? Pomůže i nástavec

Neštěstím jsou koberce a mnohdy se vše vyřeší spíše tak, že se vyhodí právě ty, než peníze za vysavač. Ten by měl být hodně výkoný. Ne vždy je ale třeba pořizovat rovnou nový, který je určený speciálně do domácností s mazlíčky. Situaci může zachránit speciální nástavec, který nejdříve oddělí srst z koberce a poté vsaje.

Oblíbenou pomůckou se stal i kartáč, který se dá napojit na sací trubici a srst rovnou při kartáčování nasává do útrob vysavače. Porblémem však může být fakt, že většina psů se zvuku vysavače bojí. Kdo jej však bude připravovat už od štěněcího věku, nebude mít v pozdějším životě problémy.

S chlupy psa a kočky je potřeba naučit se žít, protože žádný spolehlivý způsob jejich stoprocentního odstranění neexistuje. Vždy se po chvilce objeví zas a znovu a neustálý úklid také není možný. Jednoduše k nim patří a musíme je mít rádi i v období línání srsti, kdy jejich množství bývá opravu závratné.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...