Výměna oken: jaký materiál zvolit?

Výměna oken: jaký materiál zvolit?

Pokud se v nejbližší době chystáte na výměnu oken, případně vchodových dveří, jistě sháníte všechny relevantní informace. Otázka zní – zvolit plastová, hliníková nebo dřevěná okna?

Že se při výměně oken či vchodových dveří vyplatí pořádně zvážit všechny možnosti, asi netřeba zdůrazňovat. Nová plastová okna i vchodové dveře Vás totiž budou stát nemalé finanční částky a nehledě na to, budete je mít dennodenně na očích. Jaký materiál tedy zvolit? Tuto otázku se pokusíme zodpovědět na následujících řádcích.

Plastová okna a vchodové dveře...?

Plastová okn a vchodové dveře patří mezi ty nejpoužívanější.Jednou z nejpoužívanějších variant jsou výrobky z plastu, což má své opodstatnění. Plastová okna jsou vysoce kvalitní, přičemž vynikají zejména svými tepelně-izolačními vlastnostmi. K poměrně nízké ceně si tak ještě můžete připočíst, že s těmito kvalitními okny tolik neutratíte za energie. Zároveň ochráníte své sluchovody, neboť Vás nebude tolik trápit ani hluk z prostředí.

Mezi další výhody nepochybně patří odolnost proti větru, snadná údržba i pestrý sortiment výrobků, z něhož si jistě vyberete i Vy. To samé pak platí i pro vchodové dveře z plastu, o nichž si můžete přečíst více kupříkladu zde. Jak se zdá, představuje tento materiál skutečně ideální řešení.

... nebo radši výrobky ze dřeva či plastu?

Rovněž hliníková i dřevěná okna však mají co nabídnout. Pokud bychom je chtěli porovnat právě s plastovými, rozdíl je zejména v jejich životnosti. Zatímco plastová okna Vám vydrží „pouze" cca 50 let, u dřevěných oken může být životnost až šestinásobná a rovněž výrobky z hliníku vydrží stovky let. Dřevo navíc mnoho lidí preferuje kvůli jeho vzhledu.

Jaké je tedy resumé? Vzhledem k tomu, že záleží také na tom, v jaké lokalitě se Váš byt či dům nachází a rovněž na vašem estetickém cítění, jednoznačnou odpověď vyřknout nelze. Rada na závěr tedy zní: „Obraťte se na odborníky". Třeba na ty z internetového obchodu Oknoplastik.cz.

Diskuse k článku

  • Redakce - Chytré Bydlení

    10:14 1. 12. 2015 0
    Děkujeme za naše čtenáře!
  • Jiří U.

    22:02 30. 11. 2015 0
    Dobrý den, rád bych doplnil několik informací pro ty, kteří se rozhodnou pro okna z plastu. Pokud chcete kvalitní okna, žádejte plastový profil třídy "A". Je nejtlustší, tudíž je na něj využito nejvíce materiálu. Okna z prvoplastu lépe drží ve svárech, a proto jsou pevnější. U oken vždy chtějte znát původ. Na trhu je mnoho překupníků, kteří nemají vlastní výroby a logicky tak nemohou za kvalitu oken ručit. Všechny tyto parametry si nechte uvést do kupní smlouvy, ať vás nemůže nikdo ošidit.

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...