Automatické splachování nebo vana, která udržuje teplotu vody. Vítejte v moderní bezdotykové koupelně!

Automatické splachování nebo vana, která udržuje teplotu vody. Vítejte v moderní bezdotykové koupelně!

Vejdete do koupelny, světlo se samo rozsvítí. Záchod se po použití automaticky spláchne, aniž byste se museli čehokoli dotknout. Vana se napustí do požadované výšky se správnou teplotou. To vše se odehraje za doprovodu vaší oblíbené hudby, která začne bez vyzvání sama hrát. Možná to zní trochu jako scéna z futuristického filmu, ale v současnosti se snadno může stát realitou. Představíme vám nejpopulárnější technické vychytávky, které koupelnu přemění na plně automatizovaný moderní ráj pro vaši relaxaci.

Automatické splachování záchodů je jednodušší a hygieničtější

Automatické splachování záchodů už dávno není jen výsadou luxusních hotelů, pořídit si ho můžete i vy. Jakmile ho budete mít doma, určitě budete překvapeni, jak jste tak dlouho mohli mít koupelnu bez něj. Nabízí řadu výhod, které si zamilujete:

  • automatický splachovač ihned reaguje. Je vybaven senzorem, který reaguje na pohyb světla. Měří úhel dopadu světla a odraz osoby stojící před ním, ke spláchnutí dojde několik vteřin po tom, co osoba odejde ze snímané oblasti.
  • samočistící funkce záchodů. Po několika použitích či po uplynutí 24 hodin od posledního spláchnutí se záchod sám pročistí.
  • elegantní řešení záchodové konstrukce. Nenápadné čidlo umístěné v malé krabičce se zabuduje do stěny nad záchodovou mísou, kde nepřekáží a poctivě odvádí svou práci. Zbytek splachovacího zařízení je ukrytý ve stěně, nezabírá místo a celý prostor působí odlehčeně a vzdušně.

Moderní koupelna si zaslouží příslušenství Alcaplast

Pisoáry do moderních koupelen patří

V domácnosti, kde se pohybují muži, je pisoár obzvlášť praktickou součástí koupelny. Je menší než klasické mušle, které jsou k vidění na veřejných WC, a vyrábí se v mnoha designových provedeních. Jeho údržba je snadná - pisoár postavený ve správné výšce je méně znečištěný než příliš nízký záchod. Nové modely jsou navíc vybaveny možností nastavit automatické splachování po několika hodinách, zařízení se tak udržuje neustále čisté a voda v něm nestojí příliš dlouho.

Úsporné a praktické řešení: pisoár senzor nebo radarový splachovač

Při modernizaci můžete jít ještě o krůček dál a pořídit si rovnou automatické splachování pisoáru. Senzory se vyrábí v mnoha variantách, mezi nejčastější patří levnější infračervená čidla a radarové splachovače, které jsou však pro domácí pisoáry praktičtější.

Důvod je prostý - v koupelně se budete pohybovat velmi často, mohlo by se proto snadno stát, že infračervený senzor bude reagovat prakticky neustále. Naopak radarový splachovač vysílá vlny do vnitřního prostoru pisoáru, které sledují pohyb kapaliny v něm. Při použití se kapalina rozvlní a následně ustálí, což vede k automatickému spláchnutí. Nemusíte se tak bát zbytečného plýtvání vodou.

Automatické splachování pisoáru také podstatně šetří vodu. Dnešní WC jsou běžně vybaveny možností malého a velkého spláchnutí. Při tom se spotřebuje tři nebo šest litrů vody, oproti tomu nové modely pisoárů využívají pouhý jeden litr vody. Spotřeba vody se může snížit až o 70 procent. Váháte-li, zda si pisoár pořídíte, může vám v rozhodování pomoci fakt, že úspora za vodu při jeho používání vám pisoár v podstatě zaplatí.

Hydromasážní vany vám vytvoří domácí lázně

Další technickou vymožeností do koupelny je hydromasážní vana, která může plnohodnotně nahradit domácí lázně. Existuje hned několik důvodů, proč ji doma mít :

  • díky automatickému čištění budete moct zapomenout na splachování nečistot po každé koupeli - vana vše vyřeší za vás.
  • dohřívání vody v už napuštěné vaně zajistí, že i po hodinách koupání budete stále v příjemně teplé lázni.
  • ve vaně si užijete i chromoterapii, která využívá relaxačních účinků světla.
  • pro hydromasážní vany je na českém trhu k dispozici celá řada kvalitního příslušenství od osvědčených výrobců. Nemusíte se tak bát, že byste se do budoucna museli potýkat s jakýmikoliv závadami.

Hydromasážní vana bude ozdobou vaší koupelny

Nemáte-li v plánu kupovat celou novou vanu, ale toužíte vaši koupelnu zmodernizovat, můžete investovat jen do koupě přídavného zařízení, které k ní namontujete. Snadno jím budete ovládat teplotu a množství vody. Stačí jen nastavit vámi požadované parametry a klidně z koupelny odejít. Proud tekoucí vody se po dané době sám zastaví.

Detaily, které zajistí váš luxus

Jsou to právě detaily, které způsobí, že se ve vaší koupelně budete cítit opečovávaní. Podobně jako automatické splachování, ani automatické pouštění vody do umyvadla stále ještě úplně neproniklo do domácností. Přitom pořídit si automatickou baterii není příliš složité, ani přehnaně nákladné. Umývání rukou bude jednodušší a hygieničtější, navíc se bezdotykový kohoutek skoro nezašpiní a ulehčí vám tak úklid. Podobně je na trhu k dostání také automatický dávkovač mýdla.

Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost pustit si během lázně vaši oblíbenou hudbu. Mohli byste si samozřejmě do koupelny vzít jakýkoli hudební přehrávač, nebylo by to však bezpečné ani pohodlné. Místo toho si stačí pořídit speciálně upravený elektronický hudební systém, který můžete bez rizika ovládat i mokrou rukou třeba přímo z vany. K dispozici je totiž i dálkové ovládání a připojit k němu lze i mp3 přehrávač. Celý systém navíc v koupelně nijak nepřekáží, je zabudovatelný do stěny.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...