Do velké koupelny patří volně stojící vana

Do velké koupelny patří volně stojící vana

Dostatek prostoru v koupelně vybízí k netradičním řešením. Jedním takovým je i vana v prostoru, neomezovaná zdmi a těsnící se mezi skříňkami. Volně stojící vana na nožkách nebo zapuštěná do země potřebuje prostor minimálně ze tří stran, aby patřičně vynikla a nabídla tak vše, co se s ní pojí. Nebojte se kouzla dávných časů v moderním pojetí.

 


Malé koupelny jsou evergreenem českých staveb a nemění se to ani u nově projektovaných. Přesto dostatek prostoru pro relax a odpočinek patří mezi nejčastější přání spojená s bydlením.

Klasická řešení v koupelnách

V malé koupelně příliš prostoru pro manévry není, proto se nejčastěji volí vany obvyklého tvarů a spíše menších rozměrů. Rohové vany jsou považovány za luxus a mnohdy kolem nich není ani příliš prostoru. Proto se volně stojící vany považují za něco neobvyklého, na co jen tak nenarazíte. A možná to má ještě jeden důvod – cenu. Ta se rozhodně nepohybuje v nízkých částkách a proto se od takového řešení raději ustoupí.

Netypické tvary i materiály

Vany určené do prostoru najdete v běžných, obyčejných tvarech, vyrobených z akrylátu nebo smaltu. To jsou ta nejlevnější řešení. Pak jsou zde ale oslňující designérské kousky i nádoby z luxusních materiálů, jenž připomínají spíše zámecké vybavení, než potřebu pro každodenní použití.

  • Vany na podstavci: vany s nožkami můžete zakoupit rovnou pohromadě, případně si podstavec vybrat dle vkusu. Hodí se spíše nižší, než vyšší, aby se do vany pohodlně vstupovalo. Vše je potřeba řešit současně s rekonstrukcí nebo stavbou, aby se vhodně vytvořila přípojka na vodu a odpad.
  • Litinové vany: v nejstarších dobách byla právě litina materiálem určeným pro výrobu van. Dnes se její obliba vrací, a trendem je právě u solitérních van. Neprodukuje tolik hluku při napouštění vody, která v ní také vydrží déle teplá.
  • Kamenné vany: luxusními kousky v nabídkách jsou vany z kamene různých odstínů. Kdo si ale může dovolit mramor...
    Vana v prostoru působí luxusně a navozuje pocit pohody. Dojem je pro relaxaci důležitý, což bývá hlavním důvodem, proč do tak nákladné záležitosti nvetsovat.

 

  • Barvy: sáhnout po jistotě v podobě bílé barvy, nebo vpustit do koupelny barvy? Místnost ozvláštní a vdechnou jí svěží atmosféru.
  • Rozměry: jelikož jsou samy o sobě drahé, nejčastějším provedením je klasická délka 180 cm. Rozměry se pak liší tvarem, většinou se však setkáte s oválnými.

Výhody volně stojící vany

Proč vůbec investovat tolik finančních prostředků do koupelny? Je potřeba říci, že praktické výhody volně stojící vana nemá, právě naopak. Velký prostor znamená delší dobu pro úklid a více nepořádku. Avšak dopřejete si díky ní trochu luxusu každý den. Pocit, že vás nic neomezuje a můžete volně odpočívat rozhodně není k zahození.

Prostor ve velkých koupelnách je třeba rozčlenit, proto se nebojte využít stupínky a pódia. Volně stojící vana na vyvášeném prostoru bude působit ještě lépe!Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Jak odstranit graffiti z fasády vašeho domu?

Dobrý popis možností. Zaujalo mě také ekologické čištění a postupy na různých povrchách.

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...