Jak vybrat sušičku na prádlo, užitečného pomocníka v domácnosti?

Jak vybrat sušičku na prádlo, užitečného pomocníka v domácnosti?

Nemáte zahradu ani balkon a prádlo musíte sušit v bytě, kde vám překáží? Sušička na prádlo může být skvělým řešením a dokonalým pomocníkem právě pro vaši domácnost. A hodit se bude každému. Prádlo šetrně a rychle usuší, zároveň vás zbaví žehlení, takže vám ušetří spoustu času. Kromě toho zlikviduje alergeny v prádle. Proč si tento zázrak pořídit a jak vybrat sušičku na prádlo, která splní všechny vaše požadavky? 

Jen další spotřebič nebo skvělý pomocník?

Někteří lidé zastávají názor, že pořizovat přístroj speciálně na sušení je zbytečný. Ovšem, prádlo můžete usušit také na zahradě, balkóně či přímo v bytě. Může se tak zdát, že se investice do sušičky nevyplatí. Opak je však pravdou, kvalitní sušička na prádlo vám může ušetřit spoustu peněz za energie, a navíc ušetří také váš drahocenný čas.

Sušička na prádlo šetří čas a zabraňuje vlhkosti v bytě

Jaké důvody hovoří pro pořízení tohoto pomocníka do domácnosti? Tím prvním je fakt, že sušička na prádlo vám – jak hovoří její název – usuší prádlo, a to kdykoliv a bez ohledu na počasí. Neohrozí vás déšť, který vám proces sušení už jistě mnohdy narušil, ale ani mráz či jiná nepřízeň počasí. Místo zdlouhavé procedury jednoduše vložíte prádlo do sušičky a za několik desítek minut máte hotovo. V sušičce navíc nehrozí, že by vám prádlo vybledlo, jako se to může stát na slunci.

Sušička na prádlo přináší výhody i pro ty, kdo jsou zvyklí sušit prádlo přímo v bytě. Jednak vám zabere mnohem méně místa než sušák na prádlo, ale hlavně zabrání vlhkosti z prádla srážet se na stěnách místností.

Hodinám stráveným žehlením odzvonilo!

Chcete další důvody, proč by se sušička na prádlo měla stát součástí vaší výbavy? Díky tomuto zázraku vám odpadne nutnost žehlení. A přiznejme si, svůj volný čas radši věnujeme jiným činnostem než stání u žehlicího prkna nad hromadou prádla. Sušička na prádlo váš volný čas zachrání. Trička, mikiny, kalhoty i jiné prádlo stačí po usušení jen poskládat a uložit do skříně. Košile si přežehlení zaslouží, ale i tak vám zbyde spousta volného času, který můžete věnovat rodině či koníčkům.

Sušička na prádlo může velmi usnadnit manipulaci po praní prádla.

Navíc díky sušičce bude žehlení mnohem snadnější. Sušička na prádlo oblečení načechrá, změkčí a zjemní. Bude tak rovněž příjemnější na nošení a nebude dráždit vaši kůži, zejména pokud patříte k lidem s citlivou pokožkou či alergikům. Sušičky díky moderním technologiím zvládnou i péči o velmi jemné prádlo a zajistí jeho dlouhou životnost.

Zbavte se žmolků, chlupů i alergenů

Sušička na prádlo přinese do vaší domácnosti i jiné výhody. Z oblečení odstraní žmolky, vlasy nebo třeba chlupy vašeho domácího mazlíčka. To všechno zůstane ve filtru a oblečení bude bez veškerých nečistot. Kromě toho filtr zachytí také prach a díky vysoké teplotě si sušička na prádlo poradí s alergeny, navíc jim neumožní do prádla vniknout během sušení.

Nemusíte se také bát, že by vaše prádlo načichlo, jak tomu občas bývá při jeho sušení na balkóně ve městě. Do sušičky na prádlo navíc můžete přidat vůni podle svého přání.

Sušička na prádlo umí i vyprat

Sušička na prádlo může dokonce v některých případech zastoupit pračku. Máte oblečení načichlé jídlem, kouřem nebo jen zpocené? Pokud prádlo není špinavé, je zbytečné jej prát, navíc se neustálým praním snižuje kvalita oděvů. V tuto chvíli si poradí sušička na prádlo, která má takzvaný refresh neboli regenerační program. Díky páře budete mít oblečení za pár minut čisté, bez zápachu a suché.

Vyberte si sušičku ideální pro svou domácnost

Rozhodli jste se pro koupi sušičky? Vybírat můžete z mnoha typů a modelů s nejrůznějšími funkcemi. Na co si dát při nákupu pozor a jak vybrat sušičku na prádlo, která vám v domácnosti skvěle poslouží?

Nejdříve byste se měli rozhodnout, jaký typ sušičky na prádlo je pro vás výhodnější. Sušičky dělíme podle používané technologie odvádění horkého vzduchu. Máme tak sušičky kondenzační, kde se pára mění na vodu a ukládá se do zásobníku či je odváděna do odpadu, a ventilační, které horký vzduch odvádí ven a hodí se tedy do velkých koupelen, kde lze zajistit odvětrávání. Levná kondenzační sušička se většinou nevyplatí, je proto lepší investovat do její dražší varianty s tepelným čerpadlem, která horký vzduch ochladí a získanou energii dále použije. Je tedy úsporná a hodí se těm, kdo suší pravidelně a častěji.

Zvolte si typ ovládání...

Přemýšlíte, podle jakých dalších ukazatelů a jak vybrat sušičku na prádlo? Zaměřte se třeba na typ ovládání. Vybrat si můžete sušičky s mechanickým ovládáním, kde sami nastavujte teplotu a dobu sušení. Novější modely však mají ovládání elektronické, které zajistí úsporu energie, a navíc se postará o to, aby prádlo bylo sušeno přesně tak dlouho, jak je potřeba.

... a vyberte si vhodné a potřebné funkce

S ovládáním souvisí také funkce, které vaše sušička na prádlo může zvládat. Zde se musíte rozhodnout podle toho, co je pro vás důležité a které programy a funkce naopak nepotřebujete. Výběr vhodného programu sušení záleží třeba na tom, jaké oblečení hodláte sušit.

Užitečnou funkcí je možnost odložení času sušení. Vzhledem k tomu, že je vhodné prádlo ihned po dosušení ze sušičky vytáhnout, je skvělé mít možnost nastavit čas sušení tak, aby prádlo bylo usušeno v době vašeho příchodu domů. Hodit se vám může také to, že vaše sušička na prádlo bude mít volitelnou úroveň sušení. Vlhké prádlo vám půjde snadněji žehlit, to úplně suché naopak můžete ihned uložit do skříně.

Sušička na prádlo zkrátka nabízí mnoho funkcí a stačí si tak vybrat spotřebič, který naplní přesně vaše požadavky a stane se užitečným pomocníkem ve vaší domácnosti.

Vyberte umístění

Když už se rozhodnete sušičku koupit, měli byste už předem vědět, kam ji umístíte. Někdo má místo na chodbě, další ve sklepě. Vestavěné sušičky najdou své místo v kuchyni. Nebo se můžete rozhodnout pro tradiční koupelnu. Ať už vaše nová sušička bude kdekoliv, pokaždé budete muset řešit její často složité napojení na odpad. Problém s napojením tenké hadičky od sušičky prádla snadno řeší sortiment dopojovacích tvarovek Alca plast, firmy z Břeclavi, která zajišťuje také předstěnové instalační systémy, ovládací prvky, sifony i další příslušenství.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Přírodní materiály v interiéru: Hřejivé, krásné a luxusní

Materiály, které jsou přírodní jsou pro nás naprosto zásadní. Od chvíle, co jsme koupili nové bydlení se oprav...

Vyplatí se topit klimatizací? Máme pro vás přehled výhod i nedostatků

To, zda se vyplatí topit klimatizací, závisí na několika faktorech, jako jsou velikost místnosti, počet osob v...

Jak natřít radiátor? Máme pro vás několik užitečných tipů

Drátěný kartáč je na starou barvu opravdu nejlepší. Nám to ukázali, když rodiče potřebovali nabarvit radiátory...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Cesta za úsporou začíná výměnou oken! Klidně i na podzim a v zimě

Za sebe musím říct, že opravdu nový okna pomohly, ale ne jen od momentálního tématu, úspora energií, ale u nás...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

<a href="sd">wdd</a> [url=ds]sd[/url] [sds](https://google.com) https://google.com

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Máte pravdu, potvrdili, že se poplatek má týkat jen odběru pod stropem cen.

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Joo je to pro mě super zpráva, když se k nim v podstatě teprve chystám přejít, ale nic m...
Zobrazit všechna témata

Jak uskladnit barvy, lepidla a další stavební hmoty, aby vydržely co nejdéle

Pořídili jste si barvu, silikon, lepidlo či jinou stavební hmotu, a po dokončení práce vám ještě dost materiálu zůstalo? Pokud dodržíte základní pravidla skladování, vydrží vám dlouhé měsíce. Poradíme, na co si...

Sníh a mráz vs. venkovní stínění – na co si dát pozor?

Sněžení a mrazy tu budou ještě chvíli s námi. Pokud používáte venkovní stínění (rolety, nebo žaluzie), měli byste je používat s obezřetností. Pokud se objeví námraza, při stahování či vytahování byste mohli mec...

Byt

Pěstujte doma lyrový fíkus. Listy s výrazným žilkováním si zamilujete

Lyrový fíkus (neboli Ficus lyrata či Fiddle Leaf Fig) je skvělou volbou pro každého, kdo hledá krásnou a elegantní pokojovou rostlinu. Tyto fíkusy se vyznačují svými vysokými a štíhlými listy s výrazným žilková...

Ozvláštněte interiér obkladem z dřevěných lamel či akustických panelů

Dřevo má v moderním interiéru své pevné místo a designéři přichází s novými nápady, jak jej do prostoru zakomponovat. V posledních letech jsou v oblibě obklady z dřevěných lamel, případně předpřipravených akust...

Pojezdová keramická dlažba – před dům i na parkovací stání

Příjezdové cestičky i parkovací stání se nejčastěji řeší pokládkou zámkové dlažby, případně jiným typem betonových dlaždic. Zajímavou alternativou je však keramická dlažba s parametrem pojezdu, která řeší mnoho...

Výbor (předseda) SVJ – pozor na nejčastější prohřešky

Pokud vlastníte byt v bytovém domě, zřejmě se vás týkají záležitosti spojené se sdružením vlastníků jednotek (SVJ). Ať už jste pouhým vlastníkem, nebo rovnou členem výboru, či předsedou, ohlídejte si dodržování...

Dejte sbohem svíčkám z parafínu. Zdraví příliš neprospívají

Také si během zimních měsíců zlepšujete náladu vonnými svíčkami, které do domovů vnáší hřejivou atmosféru a prostor provoní? Pak zbystřete. Většina svíček, ať už vonných, nebo čajových, je vyrobená na bázi para...

6 tipů, jak využít dešťovou vodu doma i na zahradě

Ať už zachycujete dešťovou vodu do retenčních nádrží, nebo ji jednoduše svádíte z okapů do plastových sudů, využívejte její potenciál na maximum. Dešťová voda se nejčastěji používá k zalévání zahrady, možností ...

5 důležitých pravidel pro saunování

Plánujete pořízení domácí sauny, nebo pravidelně navštěvujete některá z wellness center? V obou případech byste měli znát základní pravidla pro saunování, díky kterým dosáhnete maximálního účinku z hlediska zdr...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...

Vrut se vám protáčí? Poradíme, jak opravit vyvrtaný otvor, který je příliš široký

Konstrukční díly mnoha kusů nábytku, doplňků a vybavení jsou spojená vruty. Ty se šroubují do předvrtaného otvoru. Může se ale stá...

5 výhod teplovodního podlahového vytápění

Topná sezóna se rozbíhá, a tak je na realizaci nového topného systému už v podstatě pozdě. Pokud ale vás rekonstrukce nebo realizace novostavby teprve čeká, budete stát před rozhodnutím, pro jaká způsob vytápěn...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...