Obklady do koupelny rozhodují o tom, jak komfortním místem nakonec bude

Obklady do koupelny rozhodují o tom, jak komfortním místem nakonec bude

Poslední trendy v koupelnách byly možná trochu nudné. Přitom stačí vybrat zajímavé obklady do koupelny a hra může začít! Velkoformátový obklad na stěnách doplní hravá podlaha, která bude bavit. A nezapomíná se ani na další důležitý parametr, kterým je úklid. Správným výběrem obkladů do koupelny si tak zařídíte místnost, kde při úklidu není potřeba vypustit duši a přitom v ní bude příjemně.

 

Dlažba a obklady zaujmou jako první a společnost vám budou dělat po desetiletí. Ná základním stavebním kamenu koupelny se jednoduše nevyplatí šetřit. Pomůžeme vám vybrat to nejlepší.

Obklady do koupelny

Zatímco v předchozích letech se koupelny nořily do odstínů neutrálních barev, nové trendy vhánějí do koupelen barvy a zajímavé tvary. Po záplavě přírodních barev v posledních letech jsou tak ornamenty a starodávné vzory příjemným osvěžením.

Vybírat obklady do koupelny podle aktuálních trendů může být ošemetné, protože v koupelně se s nimi budete potkávat dennodenně spoustu let. U některých nápadů je možná lepší, že se nestanou masovou záležitostí a místo se pro ně najde jen v několika koupelnách. I přes jepičí život odvážných a netradičních nápadů mohou posloužit alespoň pro inspiraci. Z aktuálních novinek v oblasti obkladů do koupelny jich za zmínku stojí hned několik.

Obklady a dlazba 1

Hledání dokonalých obkladů a dlaždic

Ve starších koupelnách narazíte na obklad ze stovek drobných kachliček. Ze zdí je patrné, kolik úsilí za takovým výsledkem stojí... Možná práve proto byl tento trend relatvně krátký a v současnosti se už příliš nevyužívá. Mnohem méně úsilí je třeba při obkládání velkoformátovými kachlemi. Jejich výhody se připomenou při každém úklidu – ten je s nimi totiž snažší. Méně spár znamená méně prostoru pro nečistoty a plísně. Tento problém navíc řeší rektifikovaná dlažba, kde jednotlivé části přiléhají těsně k sobě. Velkoformátové bezspárové dlaždice a obklady dodají koupelně punc luxusu.

Jaké jsou výhody a nevýhody keramické dlažby?

Jak velká může být velkoformátová dlažba?Velké rozměry mají svá omezení kvůli vnitřnímu pnutí. Do těch největších se pak umísťuje navíc skleněná síťovina, která umožňuje dosažení rozměrů až 1 x 3m. Keramická laminátová dlažba o nízké hmotnosti se tak může použít třeba i na zateplenou fasádu, při rekonstrukci stěn nebo podlah.

Klasické čtverce a obdélníky nyní doplnil atraktivní tvar šestiúhelníku. Přiléhají k sobě stejně dobře jako klasické tvary a obložená plocha se díky nim stane dominantou. Navíc se nemusíte držet jen jedné barvy, protože při kombinaci několika odstínů jedné barvy nebo vhodných vzorů se přiblížíte designovým prostorům.

Vysoce slinuté neglazované keramické obkladové prvky (gres porcellanato)

Tyto keramické obkladové prvky splívají a charakterizuje je velmi nízká nasákavost. Hodnota 0,1% v praxi znamená, že téměř neabsorbují vodu. Hodí se proto do extrémních podmínek – ven na mráz, do vlhkého prostředí koupelny nebo tam, kde denně projdou zástupy lidí.

Patchwork z obkladů na podlaze

K ozvláštnění jednobarevné koupelny se vybavte dlaždicemi nesourodých velikostí, barev a motivů. Ve větším množství by takové obklady nepůsobily zrovna příjemně, pokud si s nimi ale vyhrajete, na světě bude originální prvek. Na podlaze vytvoří nepřehlédnutelnou zónu.

Vedle základních obkladaček a dlaždic mají dlaždice s názvem bombato dekorativní funkci. Na trhu najdete řadu zajímavých dlaždic, které se pro vytvoření patchwotku hodí: od barevných dlaždic s grafickým dekorem po zajímavou texturu. Staromilce potěší motivy z dávných dob, díky kterým se do koupelen dostane kousek venkova.

Patchwork vynikne ve větších koupelnách, kde rozčlení prostor. Nejlépe kontrastují s jednobarevným okolím.

Trend nejen do koupelny

Výrazné zóny se zajímavou dlažbou nemusí skončit jen v koupelně. Dlažba ve stylu patchworku se hodí třeba i do kuchyně nebo na chodbu.

Nejčastější chyby při obkládání koupelny

Vlhkostí zatěžovaný místnost bývá pro obkladače složitým procesem. Pokud obkládáte a dláždíte svépomocí, pak si dejte pozor na dodržení postupů technických i stavebních. Pokud bude vše provedeno precizně, pak máte na několik desetiletí vystaráno. Už proto kupujte jen kvalitní materiál.

  • Kvalitní materiál musí přijít na kvalitní povrch – čistý, vyzrálý, pevný a rovný (nebojte se použít vyrovnávací stěrkovou hmotu)
  • Větší nerovnosti napravte rychletuhnoucí hmotou
  • Na lepidlu nešetřete. Jen kvalitní bude držet dlouho, nevydrolí se a dlaždice nebudou praskat
  • Po penetraci podkladu přichází na řadu nezbytný izolační nátěr
  • Do rohů nezapomeňte umístit těsnící pásku
  • Pro lepením obkladů a dlaždic se využívají tzv. modifikované lepicí tmely speciálně určené pro koupelny
  • Tmely se člení do různých kategorií podle stupně přídržnosti. Konkrétní tmel tedy vyberte podle zvolených obkladů 

Pozor na spáry

Do koupelny patří jedině vodoodpudivé spárovací hmoty. Pokud navíc vyberete takovou hmotu, která bude obsahovat příměsi zabraňující výkvětu, plísni a bakteriím, ulehčíte si úklid. Nezapomeňte ale na to, že v některých místech musí být spáry pružné.

Obklady do koupelny jsou vyráběny v mnoha formátech. Pro úklid je ideální co nejménší množství spár, z čehož vychází jako vítěz bezspárová dlažba. Ve velkých formátech vypadá luxusně a každé koupelně dodá neopakovatelný styl.

Ani nejnáročnější požadavky nejsou nesplnitelné. Bez kompromisů si lze vybrat to nejlepší.

Spolehněte se na českého výrobce sanitární techniky

Zařizujete-li koupelnu či WC a hledáte kvalitní předstěnové instalační systémy, podlahové vpusti, sifony nebo WC tlačítka, spolehněte se na břeclavskou společnost Alcaplast.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Jaké zvolit vnitřní osvětlení na večer a dobu před usínáním

Já jsem strašně dlouhou dobu neměl vůbec pojem o tom, že na mě může mít vliv to jaké osvětlení mám doma, ani m...

Jak pěstovat a množit stévii, známou náhražku cukru

Stejné využití má také malina sladkolistá (Rubus suavissimus) která je navíc oproti stévii mrazuvzdorná. Podle...

VIDEO NÁVOD: Jak opravit protékající závěsný záchod

Děkujeme za doplnění a praktický tip. Ano, odpojení je dobrým řešením, pokud hadička přišla po letech o svou e...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Pokud bych za současných podmínek plánoval změnu dodavatele, tak by to pravděpodobně byl...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Vidím v tom v podstatě mix fixu a spotu dohromady, jen s tím že to máte jen na jeden měs�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Funguje podlahové topení správně? Pomocí termovize to zjistíte

Máte pocit, že dům je po chladné noci méně vyhřátý než před pár měsíci nebo lety? Pokud používáte podlahového vytápění, zaměřte se nejen na samotný zdroj tepla, ale i jeho rozvádění potrubním systémem. Příčinu ...

Byt

Jaro se blíží. Přivítejte ho novými bytovými doplňky

S příchodem jara se k životu probouzí nejen příroda, ale také naše domovy. A s nimi i naše touha po změně a oživení interiéru. Je to ideální čas na malé změny, které vašemu bydlení přinesou novou energii.

Co se starou stodolou? Máte několik možností

Jestliže bydlíte anebo se stěhujete do staršího domu, pak budete mít pravděpodobně někde u domu také stodolu anebo nějaký přístavek, neboť kdysi to bylo nedílnou součástí téměř každého domu. Ovšem mít stodolu u...

Příprava zahrady, dvorku a terasy na jarní sezónu

Přichází únor a s ním se blíží konec zimního spánku našich zahrad. Je nejvyšší čas začít s přípravami na jarní sezónu. Ať už máte zahradu, dvorek nebo terasu, nyní je ideální doba na to, abyste vše pečlivě přip...

Allegro spustilo Black Friday, nabízí slevy až 50 %

Čekáte s vánočními nákupy na slevové akce? Nakupte si v rámci Black Friday, které letos poprvé představuje v Česku také platforma allegro.cz. Internetové tržiště nabízí výrazné slevy ve výši až 50 % u tisíců pr...

Toužíte po pořádných úsporách za vytápění a ohřev vody? Známe ideální řešení

Začíná vám lézt krkem neustálé zdražování všech lidských potřeb okolo nás? Máte strach, abyste dlouhodobě zvládli utáhnout veškeré účty bez snížení své životní úrovně? V takovém případě rozhodně musíte podnikno...

Allegro Days přináší ceny nižší až o 40 % i novinku v podobě funkce Shaker

I v únoru přichází allegro.cz s oblíbenou slevovou akcí Allegro Days. Tentokrát se týden plný akčních nabídek uskuteční od 5. – 11. 2. a přinese slevy až do výše 40 %. Vůbec poprvé navíc přichází s novinkou v p...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...

Vrut se vám protáčí? Poradíme, jak opravit vyvrtaný otvor, který je příliš široký

Konstrukční díly mnoha kusů nábytku, doplňků a vybavení jsou spojená vruty. Ty se šroubují do předvrtaného otvoru. Může se ale stá...

5 výhod teplovodního podlahového vytápění

Topná sezóna se rozbíhá, a tak je na realizaci nového topného systému už v podstatě pozdě. Pokud ale vás rekonstrukce nebo realizace novostavby teprve čeká, budete stát před rozhodnutím, pro jaká způsob vytápěn...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...