Vířivky Jacuzzi i vířivky Whirlpool luxusně zrelaxují svalstvo a osvěží mysl

Vířivky Jacuzzi i vířivky Whirlpool luxusně zrelaxují svalstvo a osvěží mysl

Je pravdou, že vířivá hydromasážní vana patří do kategorie luxusu, ať už je součástí zahrady, nebo domácího spa. Jenže kdo jednou vyzkouší, už se požitku nechce vzdát. Jak vířivky Jacuzzi, tak vířivky Whirlpool hýčkají tělo tisíci bublinkami příjemnými vodními tryskami. Účinek pocítíte na uvolněných svalech, kloubech a té spoustě energie, kterou v bublinkách načerpáte.


Rozdíl mezi nejrozšířenějšími vířivkami Whirlpool a Jacuzzi není v jejich funkčnosti nijak dramatický. Jednotlivé cenové kategorie v rámci každé značky odlišují funkce, velikost nebo design.

Vířivky Jacuzzi s velkou historií a pověstí

Americká společnost Jacuzzi stojí za první hydromasážní vanou na světě. V roce 1974 se pak relaxační zázrak dostal i do Evropy. Nejdříve si pohodu užívali v Itálii, později se rozšířily i dál. Právě po italských přistěhovalcích, autorech nápadu, nese produkt jméno.

První masáže ve vaně Jacuzzi daly obsluze zabrat, protože systém trysek nebyl integrovaný a správné nasměrování se provádělo manuálně.

Původním impulzem využití hydromasáže byla svalová nemoc, která se rozvinula u jednoho z dětí v Jacuzziho rodině. Léčebné účinky vody proudící pod tlakem byly známy už od počátků lázeňství a koneckonců využívány jsou i v současném lázeňství. O jejich účinnosti je tak zbytečné pochybovat. Zatímco dříve se lidé hydromasáži oddávali proto, že byla příjemná, uvolňovala je a proudy vody je povzbudily, později je začalo zajímat, proč tomu tak je a co to způsobuje. V současnosti je hydroterapie lékařsky uznávanou a ověřenou terapií.

Zamilovat si hydromasážní vanu je jednoduché. Masážní trysky, relaxační perličky a příjemně teplá voda odvedou hned dvojí práci: fyzický i psychický odpočinek. Trpíte na bolesti hlavy? Trápí vás klouby? Chcete dopřát odpočinek namáhaným svalům? Voda dokáže zázraky!

Vířivky Whirlpool jako synonymum hydromasáží

Označení whirlpool se u nás vžilo pro pojmenování van využívaných ve welness a při relaxačních procedurách. SPA vany se tak jako „wirpůlky" staly jednou z nejoblíbenějších součástí v domácím i veřejném wellness.

Koupel s bublinkami a tryskami přinese úlevu po náročném týdnu v práci nebo intenzivním tréninku. Jemné dotyky vody aktivují svaly, které se rychleji zregenerují. Únava a bolest bude prchat společně s mizícími proudy. Koupele s hydromasáží bývají doporučovány jako součást terapie po zranění pohybového aparátu, při artritidě či psychické zátěži. Vedle toho voda stimuluje krevní oběh a činnost srdce.

Intenzivní vodní masáže

Propojení teplé vody a vzduchové masáže se pro péči o tělo využívá už po staletí. Harmonizace těla se pak odráží i v psychické pohodě. Většinou se nevyužívá jako hlavní léčebná metoda, ale v kombinaci s dalšími procedurami.

Problémy s pohybovým aparátem čekají v průběhu života na každého. Namožené a napjaté svaly se uvolní pod vlivem jemnách proudů vody. Zkuste si to představit třeba na krční páteři, která patří mezi nejproblematičtější partie. Teplá voda nejprve prohřeje svalstvo a jemné bublinky jej povrchově uvolní. Správně nasměrovaný silnější proud vody nakonec stimuluje bolestivou oblast a dojde ke kýženému cíli: uvolnění.

Označení whirpool se u nás vžilo pro pojmenování van využívaných ve welness a při relaxačních procedurách. SPA vany se tak jako „wirpůlkyHydroterapii využívá medicína při chorobách kardiovaskulárního systému nebo dýchacích cest.

Další trendové možnosti pro odpočinkovou koupel kromě klasických vířivek

Koupací sud: pokud máte saunu, neměl by chybět ani koupací sud. Slouží místo ochlazovacího bazénu a nabízí prostor pro posazení. Nemusí se využívat jen po saunování, ale třeba i k rychlému letnímu osvěžení.
Hot tube: přidáte-li ke koupacímu sudu kamna, vznikne hot tube. Voda se vyhřívá až na lázeňských 40°C. Od koupacího sudu se liší i pevnou vložkou, většinou plastovou.

Rozdíl mezi Whirlpool a Jacuzzi? Minimální.

Jacuzzi i Whirlpool jsou chápány jako výrazy obecně označující vanu, která je vybavena masážním zařízením, schopností perličkové koupele, víření nebo ohřevu vody. V případě Jacuzzi se jedná spíše o mobilní nádobu umísťovanou do venkovního prostředí. Whirlpool bývá usazena pevně, bez možnosti častějších přesunů.
Obě vany poskytují komfortní pobyt a jemnou masáž. Princip jejich fungování je stejný a odlišuje je hlavně design a výrobce.

Americká společnost Jacuzzi stojí za první hydromasážní vanou na světě. V roce 1974 se pak relaxační zázrak dostal i do Evropy.

Vany Jacuzzi i Whirlpool patří v domácích podmínkách spíše do kategorie luxusu a nejsou tak dostupné pro každého. Finančně o něco snesitelnější možností jsou hydromasážní systémy, které se instalují do jakékoliv běžné vany, ale jejich účinek je spíše jen relaxační.

Levné hydromasážní vany neexistují

Za luxus se platí, a tak se cena Whirpool a Jacuzzi se šplhá přes dvě stě tisíc korun v základní podobě. Na trhu se ale už objevily levnější druhy hydromasážních van. Ne vždy se ale jedná o skutečnou masáž, ale jen o perličkovou koupel. I to mnohdy ale stačí k odpočinku, ale pozor na cenově nadsazené modely.
Záleží samozřejmě na velikosti (určuje ji jednak velikost, jednak i počet míst - kapacita) a množství funkcí.
Nejlebnější alternativu proředstavují hydromasážní systémy, které se dají vložit do jakékoliv vany. Každá koupelna se tak může chlubit alespoň perličkovou koupelí.

Zamilovat si hydromasážní vanu je jednoduché. Masážní trysky, relaxační perličky a příjemně teplá voda odvedou hned dvojí práci: fyzický i psychický odpočinek. Trpíte na bolesti hlavy? Trápí vás klouby? Chcete dopřát odpočinek namáhaným svalům? Voda dokáže zázraky!

Tip na kvalitní vybavení koupelny

Hledáte-li kvalitní a spolehlivou sanitární techniku pro svou kouplenu, WC, nebo i jiné části domu, spolehnout se můžete například na českého výrobce produktů, jako jsou podlahové vpusti, WC tlačítka, sifony nebo odtokové žlaby - břeclavskou společnost Alcaplast.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

VIDEO NÁVOD: Jak opravit protékající závěsný záchod

Děkujeme za doplnění a praktický tip. Ano, odpojení je dobrým řešením, pokud hadička přišla po letech o svou e...

VIDEO NÁVOD: Jak opravit protékající závěsný záchod

Hadička napouštěcího ventilu po letech není tak ohebná jako na videu. Pohodlněji se ventil vyndá, když hadičku...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Já si tu barvu taky zamilovala, viděla jsem jednou reklamu na internetu, že jí někdo ze sl...

Rozkládací pohovka vs. vyklápěcí postel. Co vybrat?

Dobrý den, kvůli omezenému prostoru v bytě řešíme jak s postelí, takže rozmýšlíme, ...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Rozumím vám, ale zas co jsme natrefili na personál my, tak byli zkušení a dost nám pomohl...
Zobrazit všechna témata

Podzim/zima 2023: Nové trendy v designu koupelen

Na podzim a zimu přináší rok 2023 přináší interiérový design koupelen nové trendy, o které se s vámi chceme podělit. Zdůrazňují přírodní krásu, moderní technologie a udržitelnost. Zaměříme se na trendy, které s...

Územní plan – jak se v něm zorientovat?

Povinnost zpracovat územní plán pro celé správní území obce má každá obec v ČR. Jedná se o hlavní koncepční a strategický dokument zajišťující logický a udržitelný rozvoj obce. Územní plán je vždy závazný a je ...

Proč si pořídit dílenský vozík a jak vybrat ten správný

Je pro vás dílna místem, kde trávíte většinu svého volného času? Pak je důležité, aby byla dobře organizovaná a vybavená vhodným nábytkem, který usnadní práci. Mezi takový nábytek patří i dílenský vozík. Ten mů...

Byt

Jak vybrat župan a správně ho prát

Jak trávíte zimní večery? My se přiznáme – rádi si užíváme teplo domova u krbu, v županu a s horkým čajem v ruce. Na župany nedáme dopustit. Některé příjemně hřejí, jiné zase díky savosti materiálu poslouží skv...

Alternativy k posypové soli: Šetrnější cesty k zimní údržbě

Zima přináší kromě radosti z krásné sněhové pokrývky také nepříjemné povinnosti spojené s údržbou chodníků. Tradiční posypová sůl, ačkoliv funguje skvěle, s sebou nese i řadu nevýhod. V tomto článku se zaměříme...

Allegro spustilo Black Friday, nabízí slevy až 50 %

Čekáte s vánočními nákupy na slevové akce? Nakupte si v rámci Black Friday, které letos poprvé představuje v Česku také platforma allegro.cz. Internetové tržiště nabízí výrazné slevy ve výši až 50 % u tisíců pr...

Objevte nové sladidlo Irbis s čekankou

Kdo chce omezit příjem cukru, má šanci. Sladidla k tomu poslouží dokonale a můžete sáhnout i po přírodních zdrojích, jakými jsou stévie nebo čekanka. Nové sladidlo Irbis Čekanka využívá vlastnosti obou těchto r...

Elektřina prudce zdraží. Nebo ne?

Vláda tvrdila, že elektřina bude zlevňovat. Dodavatelé tvrdili, že cena elektřiny půjde dolů. A najednou lidem začínají přicházet rozpisy záloh na příští rok a cena elektřiny je na nich často mnohem vyšší! Jak ...

Chytrá svítidla dokážou měnit barevné spektrum podle denní doby

Biorytmy, naše vnitřní hodiny, jsou zásadní pro naše pohodlí a produktivitu. Studie ukazují, že správné osvětlení v průběhu dne dokáže přímo ovlivnit kvalitu spánku, náladu a celkový energetický stav. Chytrá sv...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...

Vrut se vám protáčí? Poradíme, jak opravit vyvrtaný otvor, který je příliš široký

Konstrukční díly mnoha kusů nábytku, doplňků a vybavení jsou spojená vruty. Ty se šroubují do předvrtaného otvoru. Může se ale stá...

5 výhod teplovodního podlahového vytápění

Topná sezóna se rozbíhá, a tak je na realizaci nového topného systému už v podstatě pozdě. Pokud ale vás rekonstrukce nebo realizace novostavby teprve čeká, budete stát před rozhodnutím, pro jaká způsob vytápěn...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...