Výrobky z nerezu a chromu se hodí i do vaší koupelny

Výrobky z nerezu a chromu se hodí i do vaší koupelny

Plánujete rekonstrukci koupelny a přemýšlíte, jaké materiály použijete? Pak byste rozhodně neměli zapomínat na výrobky z chromu a nerezové oceli, které zaujmou svým luxusním vzhledem i vlastnostmi. S kovem můžete v koupelně pracovat ve velké míře. Neomezujte se jen na použití lesklých umyvadlových, vanových a sprchových baterií. Pořiďte si i nerezové žlaby a vpusti, sifony a další vybavení, které zdůrazní estetickou hodnotu koupelnového prostoru. Přinášíme vám několik tipů na výrobky z nerezu a chromu, které skvěle zapadnou i do vaší koupelny.

Kovové vybavení skvěle vypadá a snadno se udržuje

Kovové, potažmo nerezové materiály mají v koupelnách své pevné místo. Vypadají honosně, skvěle se kombinují s dalšími materiály (sklem, kamenem) a díky svým vlastnostem jsou pro použití v koupelnách jako stvořené. Nerezová ocel i chromovaná sanitární technika odolává vysoké vlhkosti i mechanickému opotřebení, snadno se udržuje a vydrží vám řadu let. Nahraďte plastové díly za kovové – podtrhnete vzhled koupelny a prodloužíte životnost jednotlivých komponentů.

Vsaďte na sifony a ventily z kovových materiálů

Zatímco chromované nebo nerezové baterie najdeme snad v každé koupelně, v případě sifonů, výpustí, ventilů a dalších konstrukčních dílů tomu tak už zpravidla nebývá. I když mají plastové umyvadlové či vanové sifony řadu předností a vynikají i svou životností, za kovovými nepatrně zaostávají. Pokud je ve vaší koupelně sifon umyvadla viditelný, pořiďte si kvalitní kovové sifony, které zaujmou svým leskem a snadnou údržbou.

Mezi přední výrobce plastových i kovových sifonů patří břeclavská společnosti Alcaplast, která vzrůstající zájem o kovové programy potvrzuje. „I když jsou plastové sifony a jiné konstrukční díly z hlediska svých vlastností a životnosti srovnatelné s těmi kovovými, nelze upřít vysokou estetickou hodnotu těch kovových. Právě proto jsou oblíbené především v místech, kde jsou sifony viditelné a jsou součástí interiérového designu. Setkáte se s nimi jak v domácnostech, tak hotelích či reprezentativních prostorách,“ informuje nás Václav Oslzlý z produktového oddělení společnosti Alcaplast.

nerez koupelna

Podlahové žlaby s perforovaným roštem

Se vzrůstajícím zájmem o bezvaničkové sprchové kouty roste i zájem o podlahové žlaby. Na trhu narazíte na podlahové žlaby s různými typy roštů. Mohou být skleněné, keramické, kamenné či nerezové. Z hlediska univerzálnosti můžeme doporučit právě žlaby s nerezovými rošty, které se hodí do jakéhokoliv prostoru.

Nerezový materiál je působivý a přesto nenápadný, takže nenaruší celistvý design vaší koupelny. Podlahové žlaby s nerezovým roštem se navíc snadno čistí a nevyžadují zvláštní péči. Totéž platí i v případě podlahových vpustí. I když jsou nerezové vpusti o poznání dražší než ty plastové, z hlediska estetických hodnot jsou na vyšší úrovni.

Nezapomínejte na detaily

Pokud chcete, aby vaše koupelna vypadala luxusně, nepodceňte výběr drobných koupelnových doplňků. Zaměřte se na detaily a zkuste nerezové a chromové výrobky do místnosti vhodně zakomponovat. Co vše můžete mít v koupelně z kovu? Poutavé jsou kovové mýdelníky, dávkovače mýdla, nádobky na kartáčky, ale třeba i kování dvířek ke sprchovému koutu či podsvícení skryté v kovové liště.

nerez koupelnanerez koupelna dávkovač mýdla

Nerezový otopný žebřík skvěle vypadá a vyhřeje koupelnu

Zajímavým funkčním designovým doplňkem koupelny jsou otopné žebříky vyrobené z nerezové oceli. Otopné žebříky díky svému lesklému vzhledu opticky rozšíří místnost, navíc koupelnu rychle vytopí a pomohou při dosušování ručníků. Otopný žebřík vypadá mnohem lépe než klasický radiátor, k vytopení malých koupelen je jeho výkon obvykle dostatečný. Hodí se také jako doplněk k podlahovému vytápění či jinému zdroji tepla.

Ovládací tlačítka pro závěsné toalety

V moderních koupelnách se začínají upřednostňovat závěsné toalety před těmi volně stojícími. Splachovací nádržka je tak zabudovaná ve zdi a není vidět. Na zdi jsou umístěna tlačítka pro splachování, která jsou dostupná v různých dekorech. Iovládací tlačítka můžete mít v kovovém provedení, ať už lesklém, nebo matném.

Pokud do prostoru koupelny vhodně zakomponujete nerezové a chromované prvky, podtrhnete tím její honosný vzhled. Kovové výrobky vynikají dlouhou životností, jsou pevné a odolají i každodenní mechanické zátěži, proto vám budou dobře sloužit řadu let.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Sádrové obklady: kam se (ne)hodí a jaké jsou jejich vlastnosti

Existuje nespočet obkladových materiálů, po kterých můžete při rekonstrukci nebo realizaci novostavby sáhnout. Vedle oblíbených keramických či kamenných obkladů existují také obklady sádrové. Jsou cenově dostup...

Překlady stavebních otvorů: materiály a specifika

Důležitým konstrukčním prvkem všech staveb jsou překlady, které zajišťují stabilitu nad stavebními otvory. Nesmí chybět nad okny, dveřmi i vraty a musí se s nimi počítat už v projektové dokumentaci. Překlady se...

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...